به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

اشتباهات رایج در نحوه نگهداری ریش و تاثیر روغن ریش بر آنها

روغن ریش

ریش ناهمگون یک معضل نه چندان خوشایند مانند ریزش مو سر است، که می تواند با روغن ریش گیاهی خیلی سریع درمان شود. تا به حال به ریش های افراد مختلف دقت کرده اید؟ برخی از آنها کاملا پرپشت و یکدست و برخی دیگر با فاصله های مشخص خالی از یکدیگر خود نمایی می کنند. داشتن ریشی انبوه در حقیقت همان چیزی است که بسیاری از مردان آرزویش را دارند. اما متاسفانه موهای صورت شما همیشه براساس آرزوهایتان پیش نمی روند. ریش تکه‌تکه شده، یا ناهمگون چیزی نیست که از آن شرمنده باشید و این موضوع نباید باعث شود که بابت آن ناراحتی داشته باشید. استفاده از روغن ریش گیاهی می تواند این ناراحتی را به خوشحالی پایدار تبدیل کند.

اگر دیدید که ریش هایتان به شکل نامنظم رشد می‌کند، بهتر است به سراغ تهیه روغن ریش با نام روغن ترکیبی گیاهی میکس ریش رفته، و آن را بهبود ببخشید. فارغ از اینکه این مسئله می تواند ژنتیکی باشد یا نیاز به درمان و به خرج دادن صبر داشته باشد، همیشه روغن گیاهی برای ریش چاره کار شما خواهد بود. ثابت شده است که نگهداری و بلند گذاشتن ریش مزایا و فواید خاصی برای آقایان دارد، حال تصور کنید که ریش های ناهمگون هم می توانند با یک دوره درمانی مشخص فواید پنهان و آشکاری برای شما و زیبایی تان رقم بزنند. از نکات آرایشی و زیبایی، ترفند ها، روغن ریش و راه‌های ارتقای رشد مو صورت، در این مطلب می توانید استفاده کنید.

علل وجود ریش ناهمگون چیست، آیا با روغن ریش گیاهی قابل درمان است؟

اول اینکه، باید علت را شناسایی کرده تا به خواص استفاده از روغن ریش گیاهی رسید. اگر ریش زبر و تکه‌تکه یا ناهمگون دارید، اصلا نباید نگران باشید. جزئیات و دلایل زیادی وجود دارند که می‌توانند باعث رشد موی صورت شما به شیوه ناهموار شوند، که با روغن ریش قابل ترمیم هستند. این مسئله می‌تواند چیزی مانند رژیم غذایی نادرست از طریق عدم تعادل هورمونی، و حتی استرس باشد.

معجزه روغن ریش

برخی از عفونت ‌های قارچی به علت از دست رفتن مو در منطقه ریش و نیز مشکلات خاص و شرایط ایمنی بدن مرتبط هستند. اگر ریش تکه تکه یا ناهمگون شده برای فردی تا سالهای سال باقی می ماند، یکی از این دلایل علت پایدار ماندن و عدم رشد کافی آن است.

بنابراین هیچ دلیلی برای نگرانی و یا ژنتیکی بودن این موضوع وجود ندارد ( حتی اگر بدیهی باشد). اما اگر دچار ریزش شده باشید، بهتر است که همه جزئیات را بررسی کنید. جستجو به دنبال یک دلیل متخصصانه و حرفه‌ای  نیز به شما کمک می‌کند تا بهترین راه برای رسیدن به ریش بلندی که همیشه می‌خواستید، را تعیین کنید. برای اینکه ریش پرپشتی به کمک روغن ریش و اعمال آن داشته باشید، باید از انجام اعمال ذکر شده در مورد ریش هایتان بپرهیزید. در این صورت می توانید امید داشته باشید که رشد ریش هایتان خیلی سریع تر از آنچه که فکرش را میکنید اتفاق می افتد.

بیشتر بخوانید : مشخصات روغن ریش خوب

اشتباه اول: خشک کردن ریش ها بعد از حمام

بعد از دوش گرفتن اولین کافی که انجام می دهید چیست؟ احتمالاً به این فکر می کنید که ریش هایتان را خشک کنید. در این مورد هیچ مشکلی وجود ندارد. اما تا وقتی که درست عمل کنید. هنگامی که تصمیم می‌گیرید از سشوار و دستگاه های حرارتی مشابه استفاده کنید، مشکلات شروع می‌شوند.

این یک اشتباه بزرگ است؛ که باید از انجام آن اجتناب کنید. تنها چیزی که با استفاده از این دستگاه ها اتفاق می‌افتد این است که، گرمای بیش از حد باعث خشک شدن ریش شما می‌شود و ضعیف شدن آن، حتی می تواند باعث ریزش شود. راه درست برای انجام این کار، استفاده از ترفند های روغن ریش پس از خشک کردن آن توسط حوله است.

شاید انجام این کار زمان بیشتری ببرد، اما بهتر از روش استفاده از دستگاه های حرارتی از موهای شما و پوست زیر آن محافظت کرده و سبب تقویت، براق شدن و افزایش رشد ریش هایتان خواهد شد. برای انجام این کار سعی کنید به آرامی ریش خود را خشک کنید و اگر کمی هم آن را مرطوب باقی بگذارید مشکلی پیش نخواهد آمد.

بنابراین آنها را برس زده و مرتب کنید. سپس از روغن ریش گیاهی برای آنها استفاده کنید. آن را کمی ماساژ داده و اجازه دهید خون داخل صورتتان جریان پیدا کند. همچنین می توانید روغن ریش را روی بدنه ریش و سبیل استفاده کرده تا هم به پرپشتی و هم به زیبایی آن کمکی کرده باشید.

نگهداری با روغن ریش

اشتباه دوم: استفاده از شامپو مو سر برای شستشوی ریش ها!

همانطور که می‌دانید، باید به طور مرتب موهای خود را بشوید، چه بر روی سرتان و چه بر روی صورت تان. طبیعتا، فکر می‌کنید که استفاده از شامپو موی سر برای شستشوی ریش و سبیل کفایت می کند؛ و سپس استفاده از روغن ریش گیاهی همه چیز را بهبود می بخشد؟ به خصوص اگر کمی پول برای خریدن یک محصول جداگانه فقط برای ریش تان پس‌انداز کند.

اما این موضوع قطعا صادق نیست. شامپو مو، روغن‌های طبیعی را از پوست زیر ریش شما جدا می‌کند. این روغن ها به حفظ و پایداری ریش شما کمک می‌کنند. همچنین اگر از روغن ریش گیاهی با نام روغن ترکیبی گیاهی میکس ریش استفاده کنید بهتر است که استفاده از شامپو سر برای شستن ریش ها را متوقف نمایید.

مانند انتخاب روغن ریش گیاهی، یا کوتاه کردن آن انتخاب شامپو برای آن نیز یکی از ترکیبات طبیعی و ارگانیک است که به پوست شما آسیب نمی‌رساند. چیز دیگری که باید در نظر بگیرید این است که اغلب شما باید ریش خود را بشوید. این موضوع می‌تواند از شخصی به  شخص دیگر متفاوت باشد.

با این حال، شستشوی بیش از حد ریش ناهمگون یا حتی صاف برای برخی افراد باعث خشکی یا چرب شدن بیش از حد می شود. حتی در برخی موارد این نوع شستشو می تواند باعث ایجاد شوره لابلای ریش هایتان شود. برای برخی افراد شستشوی هفته ای یکبار ریش ها و استفاده مداوم روغن ریش گیاهی می تواند مفید باشد؛ تا سریعاً به نتیجه مورد نظر خود برسند.

اشتباه سوم: لمس کردن بیش از حد ریش ها

لمس بیش از حد ریش یا کشیدن آن به پایین باعث کم پشتی و جلوگیری از رویش لازم حتی در صورت مصرف روغن ریش گیاهی می شود. البته افرادی را هم می توان پیدا کرد که فکر می‌کنند خوب است که دائما ریش خود را لمس کنند. اما این موضوع هیچ گونه مزیتی در پی ندارد.

حتی در مورد ابرو ها و موهای سر نیز این مورد صدق می کند. هنگامی که شما از روغن ریش گیاهی استفاده می کنید، اما دائما آن را کش آورده یا به آن فشار وارد می کنید می توانید ریشه آن را سست نموده و باعث تضعیف آن شوید. بنابراین دست زدن، لمس کردن و یا کشیدن ریش شما برای موهای صورت شما خوب نیست. انجام این کار به طور مداوم قدرت موهایی که احتمال افتادن شان زیاد است را افزایش خواهد داد.

بهتر است به جای دست کشیدن به ساقه موی صورتتان از ماساژ صورت با روغن ریش غافل نمانید. ممکن است بسیاری از افراد از کشیدن ریش ها در زمان استرس و تجربه احساسات مشابه استفاده کنند. اگر چنین عادتی در بروز لحظات ناخوشایند دارید، سعی کنید که آن را کنترل نمایید. وگرنه هر نوع مراقبت از ریش ها به نتیجه مناسب نخواهد رسید.

خرید روغن ریش

تقویت ریش

بیشتر بخوانید : چگونه با کمک روغن ریش گیاهی، در سنین نوجوانی محاسن پرپشت تری داشته باشیم؟

اشتباه چهارم جدی نگرفتن تراشیدن ریش ها

گاهی کوتاه کردن و تراشیدن ریش و گاهی هم بلند کردن آن می تواند در کنار مصرف روغن ریش گیاهی مفید باشد. اینکه دائما ریش هایتان را کوتاه کرده یا اجازه دهید که مکرراً بلند باشند نمی تواند استراتژی مفیدی برای رشد و تقویت ریش های تکه تکه شده یا ناهمگون باشد. بهتر است برای دریافت نتایج لازم موارد زیر را در نظر بگیرید:

  • اولاً حتما از روغن ریش گیاهی استفاده کنید: این روغن در کنار رشد بهتر و بیشتر ریش به حفظ موی صورت شما و مرطوب کردن پوست و ساقه آن کمک خواهد کرد.
  • برس زدن به دفعات لازم: از برس مو برای اطمینان از اینکه روغن ریش، به طور مساوی در طول ریش توزیع می‌شود، استفاده کنید.
  • کوتاه کردن نوک ریش ها: حتی اگر ریش بلندی دارید، خودتان و یا با کمک یک آرایشگر می توانید کمی از نوک ریش هایتان را کوتاه کرده و سپس از روغن ریش گیاهی استفاده کنید. این مسئله نه تنها به تقویت رشد ریش هایتان کمک می کند، بلکه باعث می شود ظاهر بهتری نیز داشته باشید. این مسئله از به هم ریخته شدن یا بی نظم بودن موهای صورتتان نیز جلوگیری خواهد کرد.

هرگز برای تقویت و رشد ریش هایتان تسلیم نشوید.

برخی از مردم ادعا می کنند که با انجام درمان های گوناگون باز هم نتیجه نگرفته اند. موضوع مهم مستتر در این مطلب آن است که با استفاده از روغن ریش گیاهی و رعایت اشتباهات گفته شده، حداقل در طی 2 ماه می توانید نتایج دلخواه را به دست آورید. البته با توجه به اینکه رشد ریش ها در هر شخص بسته به ویژگی های بدن متفاوت است، اما دریافت پاسخ لازم یک موضوع حتمی است.

با استفاده از روغن ریش با نام رسمی روغن ترکیبی گیاهی میکس ریش می توانید مطمئن باشید که 11 گیاه مختلف را یکجا تهیه نموده اید که، هرکدام در کنار دیگر موارد خواص و قابلیت های خاص خود را بر جای می گذارند. از سویی دیگر تهیه 11 روغن ریش گیاهی بسیار بهتر از خرید جداگانه و استفاده نا آگاهانه است.