به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

چگونگی مصرف ویتامین B برای کاهش ریزش مو و پرپشتی ریش آقایان

روغن رویش مجدد مو

وقتی حرف از خرید مکمل‌ ها و روغن های مفید برای رویش مجدد مو یا پر پشت شدن ریش و سبیل می‌شود، همیشه به دنبال درمان می گردیم. در حالی که همگان می گویند:«جلوی ضرر را از هرجا بگیری، منفعته!» برخی ها به دنبال روش های شیمیایی و برخی دیگر از افراد ترجیح بر طبیعی بودن این محصولات دارند. در حالی که جلوگیری از وقوع این امر بهتر از جستجو برای درمان پس از بروز مشکل است. مصرف روغن گیاهی برای ریش یا خرید روغن گیاهی مو، مصرف ویتامین های لازم برای پایداری و مقاومت آنها، توجه به رژیم غذایی و خواب کامل، می تواند موهایی پرپشت، زیبا و سرحال را برایمان به ارمغان آورد.

اما یک روغن گیاهی برای ریش و موی سر باید چه عناصری در دل خود داشته باشد؟ مهم ترین ترکیب در این مورد، وجود ویتامین های گروه B است که اغلب به عنوان اکسیر زیبایی شناخته می شوند. چرا که عمدتا برای سلامتی، داشتن حال خوب، و تقویت موها بسیار مهم هستند. البته ما فقط در مورد یک ویتامین در اینجا صحبت نمی‌کنیم. هشت ویتامین خاص و متمایز در این گروه قرار دارند؛ و به عنوان گردش دهنده فولیکول موی سر و صورت شما شناخته می شوند.

به همین دلیل، مهم است که نقش هر یک از این ویتامین‌های منحصربفرد را بدانید. یک روغن گیاهی برای ریش و سیبیل یا خرید روغن گیاهی مو که طبیعی نیز هست، باید در ساختار خود از این خانواده مهم برای سلامتی مو بهره مند باشد. اما خانواده ویتامین B دقیقا چه نقشی در رشد و توقف ریزش موی ما بازی می کنند؟ چه روغنی چنین خواصی را داراست؟ ادامه این مطلب را دنبال کنید، تا به پاسخ این پرسش ها دست یابید.

روغن گیاهی برای ریش

روغن گیاهی برای ریش

بیشتر بخوانید : اصول نگهداری ریش و سبیل با روغن گیاهی برای ریش

ارتباط اصلی خانواده ویتامین B و روغن گیاهی برای ریش و موی سر

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد، استفاده از روغن گیاهی برای ریش که حاوی بیوتین است، در مردانی که دچار رشد نامنظم و جای خالی ریش خویش هستند، کمک قابل توجهی می کند. از آنجا که ویتامین‌های B در آب حل می‌شوند، شما با در اختیار داشتن آن ها و مصرف دو برابری یا بیش از حد مقادیر زیادی از این خانواده بزرگ، هیچ لطفی در حق خودتان انجام نمی‌دهید.

چرا که بخش بزرگی از آن بلااستفاده مانده، و تنها دفع خواهد شد. بنابراین مصرف منطقی و منظم این گروه می تواند در رشد بهتر، تقویت و جلوگیری از ریزش موی شما موثر باشد. پس از آن حرف بر سر خرید روغن گیاهی مو و خرید روغن گیاهی برای ریش است، که به میزان قابل توجهی از ویتامین های مذکور و خواص لازم را در اختیارتان قرار می دهد. نه دفع می شود و نه عوارض جانبی ( نظیر آنچه که در مواد شیمیایی مرسوم وجود دارد) گریبانگیر شما می شود. زیرا هر آنچه که طبیعی باشد، سلامت شادابی ظاهری تان را نیز مختل نخواهد نمود. بنابراین قضاوت بر عهده ی خود شما خواهد بود. مصرف ویتامین و دریافت نتیجه در طولانی مدت یا خرید روغن گیاهی برای ریش و مو؟

خرید روغن گیاهی مو

خرید روغن گیاهی مو

ماهیت ویتامین‌ های گروه B دقیقا چیست؟

هشت ویتامین در خانواده ویتامین B وجود دارد: تیامین (ویتامین B1)، ریبوفلاوین (ویتامین B2)، نیاسین (ویتامین B3) ، اسید پانتوتنیک، ویتامین B6، بیوتین (ویتامین B7)، اسید فولیک و ویتامین ب 12. همه ی این موارد قابل‌حل در آب هستند؛ و اکثراً در متابولیسم سلولی به ما کمک می‌کنند. ویتامین‌های خانواده B با وجود اینکه در کنار هم طبقه‌ بندی می‌شوند و اغلب با هم در مواد غذایی یافت می‌شوند، به لحاظ شیمیایی متمایز هستند. وجود تمامی این موارد اما در یک روغن گیاهی برای ریش یا رشد مو نکته ی هیجان انگیز ماجراست. اما هر یک از این موارد چه نقشی در بدن ایفا می کنند؟

نقش اصلی بیوتین و B12 جهت تقویت ریش و موهای سر چیست؟

بیوتین کربوهیدرات ‌ها، پروتئین‌ها و چربی‌ها را به انرژی تبدیل می کند. نقش اصلی ویتامین b7 برای مو، پوست و ناخن‌ها معروف است، که عمدتا باید در روغن گیاهی برای ریش و تقویت مو استاندارد هم وجود داشته باشد. بدن شما بیوتین را در روده کوچک تولید می‌کند؛ اما همچنین می‌توانید آن را در مقادیر بسیار کمی از طریق غذا، مانند زرده تخم‌مرغ، گل‌کلم، آووکادو، تمشک، کبد و سالمون پیدا کنید.

نقش ویتامین b12 عمدتا به خوبی مستند نشده و یا در مطالعات تحقیقاتی حمایت نشده است. اما کمبود این ویتامین به ریزش و کم پشت شدن مو منجر خواهد شد. اصولاً مو به ترکیبی از ویتامین و مواد معدنی برای رشد نیاز دارد، و ویتامین ب ۱۲ یکی از ویتامین‌های ضروری است؛ که وجود آن در روغن گیاهی برای ریش و موی سر یک مورد واجب تلقی می شود. این ویتامین برای تولید سلول‌های مویی جدید و ترویج رشد مو مورد نیاز است.

بسیاری از زنان در طول یائسگی، ممکن است تجربه ریزش مو را (اصولاً۴۰ درصد) تجربه کنند. این امر می‌تواند منجر به افزایش ریسک ویتامین ب ۱۲ یا کمبود آهن شود، که هر دو به ریزش مو کمک شایانی می کنند. علاوه بر این موارد، برخی از زنان یائسه در پی کم کردن وزن سنگین خود برمی آیند و این امر منجر به تغییر رژیم غذایی می‌شود، که می‌تواند منجر به کمبود ویتامین ب ۱۲ شود.

با استناد به حقایق ذکر شده، حتی مصرف قرص و مکمل های موجود منجر به دفع مقدار زیادی از آنها شده، و به همین ترتیب است که مدت زمان دریافت نتیجه حاصله طولانی تر خواهد بود. چاره ای که برای این مشکلات اندیشیده شده است، تقویت خارجی ریش و موی سر است. با خرید یک روغن گیاهی برای ریش و حتی موی سر هر فردی، در هر سن و با هر شرایط سنی می تواند به نتیجه ی دلخواه دست پیدا کند.

خرید روغن گیاهی مو

تقویت مو

نقش مهم روغن گیاهی برای ریش و موی سر

با توجه به خواص ذکر شده و هرآنچه که تا به اینجای مطلب گفته شد، نقش مهم و حیاتی ویتامین های خانواده B عدم وجود دست کم یکی از این موارد می‌تواند سلامتی بنیادی و ظاهری افراد را تحت تاثیر قرار دهد. درست است که غالبا این ویتامین ها در غذا وجود دارند یا در بدن تشکیل می شوند ( مثل بیوتین )، اما وجود روغن گیاهی برای ریش و رشد موی بهتر سر در تکمیل فرآیند های یاد شده نقش اساسی را ایفا می کند.

طبق گفته دانشگاه میشیگان، مطالعات متعددی نشان داده ‌است که مصرف روغن هایی حاوی ویتامین‌ها و گیاهان لازم و مذکور در تسریع بهبود رشد مو، موثر هستند. بسیاری از تحقیقات پیرامون خانواده ویتامین ها و روغن های گیاهی و طبیعی برای درمان نشانه‌ های فقر یا عدم رشد مو صورت و بدن خاص است، و این امر باعث می‌شود که یافته‌ها تا حد زیادی برای مردان و زنانی که نیازمند این محصولات هستند، مورد استفاده قرار بگیرد. اما دقیقاً کدام روغن گیاهی برای ریش و موی سر می تواند بدون بروز مشکل با خواص ویژه بکار برده شود؟ از کجا می توان چنین محصولی را پیدا کرد؟ جواب سوال شما در اختیار ماست.

روغن گیاهی برای ریش

تقویت ریش

روغن ترکیبی گیاهی میکس ریش

مورد نخست، روغن ترکیبی گیاهی میکس ریش موجود در سایت Oil-ir.com است، که همانطور که از نامش مشخص است یک روغن گیاهی برای ریش آقایان، حاوی ویتامین های لازم بوده؛ که به خصوص برای نوجوان ها و جوان هایی که از جای خالی و عیان جای ریش خود ناراحت هستند، توصیه می شود.

این محصول جالب و تولید شده براساس استاندارد های روز دنیا، برگرفته از دل طبیعت بوده؛ که محوریت ارائه آن در دو اندازه 60-120 میل است؛ و برخلاف رواج ارائه محصولات در داخل پلاستیک، درون بطری های مخصوص شیشه ای طراحی و تولید می گردد. این روغن گیاهی برای ریش تنها برای آقایان کاربرد دارد، و خواص 11 گیاه معجزه آسا را در دل خویش جای داده است.

بیشتر بخوانید :  درمان شگفت انگیز برای کم پشتی ارثی ریش و سبیل آقایان(روغن گیاهی برای ریش)

روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس‌ مو

پس از گذر از شناخت روغن گیاهی برای ریش و رشد کامل آن، بهتر است به سراغ اکسیر رشد و تقویت موی سر برویم. روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو که از عصاره 40 مورد گیاه معروف و مهم، برای رشد و تقویت موی سر ترکیب گشته است؛ می تواند به بازیابی و ارتقا بافت موی سرتان کمک کند.

مزیت اصلی کنار هم قرار گرفتن این چند روغن مهم، با یک تیر چند نشان زدن است. چرا که مصرف جداگانه و پرداخت هزینه های مرتبط با آنها از پیش پای شما برداشته شده است. این محصول به غیر از رشد مجدد مو، باعث اثر بخشی جالب توجه در ارتفاع مو، تقویت موهای نازک و شکننده می شود.

خرید روغن ترکیبی گیاهی رویش مجدد مو

روغن ترکیبی گیاهی میکس مو

در گروه محصولات Oil-ir.com به جز دو مورد ذکر شده، مانند روغن گیاهی برای ریش و روغن گیاهی سوپر میکس مو جهت تقویت مو های سر، روغن گیاهی مو قرار دارد؛ که برای بازگرداندن شادابی و زیبایی بنیادی به موهای سوخته و از دست رفته بر اثر عوامل مختلف استفاده می شود.

در صورت استفاده از روغن ترکیبی گیاهی میکس مو از ظاهر خشک و بد حالت، وز شدگی و شکنندگی آنی موهای خود خلاص شده و به کمک 23 گیاه اثر بخش می توانید، در جهت احیای حیات موهای خویش برآیید. تهیه این سه مورد روغن و استفاده منظم نتایجی را در اختیارتان قرار خواهد داد، که شاید تا قبل از مصرف آنها بیشتر شبیه به یک آرزو بودند.