به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

مشخصات روغن ریش خوب

روغن ریش

مشخصات روغن ریش خوب

وقتی صحبت روغن ریش به میان باشد، نام اکثر روغن های معمولی که عمدتاً هم برای مو سر، ابرو و مژه استفاده می شود، در ذهن اکثر افراد پدیدار می شوند. تمامی این روغن ها خواص مخصوص به خود را دارند و در اصل یک روغن ساده به تنهایی نمی تواند باعث پرپشت شدن یا رشد بهتر ریش های شما شود، تا پس از چند هفته شاهد رویش حداکثری آنها باشید یا جاهای خالی صورت مثل کنار لب ها، زیر گونه ها یا زیر چانه را مملو از ریش ببینید. در اصل هر نوع نتیجه ای علاوه بر پشتکار برای مصرف و دقت به نوع ویژگی های پوست صورت به نوع محصولی که در قالب روغن ریش از آن استفاده می کنید وابسته است.

بسیارند کسانی که برای رشد ریش هایشان چندین گزینه در دسترس را به اشتباه انتخاب کرده اند، یا نتیجه دلخواه را به دست نیاورده اند و یا درمان طبیعی را در وهله اول رها کرده اند. بنابراین نوع روغن ریش که انتخاب می کنید باید مطابق با نیاز ها و استاندارد های لازمه باشد. اگر دقیقا نمی دانید که یک روغن معمولی در مواجه با روغنی که قصد داریم به شما معرفی کنیم چه کم و کاستی هایی دارد، لطفاً این مطلب را دنبال نمایید.

روغن برای ریش

روغن ریش

هدف استفاده از روغن ریش چیست؟

روغن ریش باید مثل یک دستگاه چند کاره عمل کند تا مفید باشد. در حقیقت هر روغنی که نتواند چند عامل را پشتیبانی کند، عملاً برای خرید و استفاده روزانه حکم وقت صرف کردن بیهوده را دارد. پس مطمئن شوید که چه گزینه ای را برای چه هدفی انتخاب می کنید. روغن ریش در انواع رنگ‌ها، اندازه‌ها، بوها و ترکیبات مختلف می تواند ظاهر شود. هدف اصلی استفاده از روغن ریش رساندن مواد مغذی دریافت نشده به پوست و پیاز مو است، تا بتوانیم ریش های پرپشت تر با ظاهری عادی و بدون نیاز به مواد شیمیایی را به دست آوریم.

بسیاری از افراد فارغ از نوع پوست، نمی توانند مواد لازم و چربی مورد نیاز برای ترویج رشد ریش ها را فراهم کنند. این موضوع به ژنتیک و نوع تغذیه آنها به شدت وابسته است. بسیاری از آقایان برای کنترل چنین وضعیتی راهکار های مختلف را در بر می گیرند و سعی می کنند از تکنیک های مفید برای بهبود وضعیت ریش هایشان استفاده کنند. شما می توانید جزئیات مرتبط با این موارد را در مطلب اصول نگهداری ریش و سبیل به طور مفصل مطالعه نمایید.

بیشتر بخوانید : چگونه با کمک روغن ریش گیاهی، در سنین نوجوانی محاسن پرپشت تری داشته باشیم؟

ویژگی های روغن ریش خوب چیست؟

روغن ریش هم مانند بسیاری از محصولات و ترکیبات بهداشتی، اگر از ویژگی ها و خصوصیات (حداقل خوب) بهره مند نباشد نمی توان بعد از یکی دو مرتبه، آن را چندان استفاده کرد یا به دیگران برای آن را توصیه نمود.

  1. روغن برای ریش باید یک نرم کننده فوق‌العاده باشد. ریش به نسبت موهای روی سرتان از بافت خشن تری برخوردار است. روغن ریش باعث نرم شدن آن، رفع خشکی، از بین رفتن حالت وز شده می شود و همینطور درخشش بیشتری را به موهای ریش هایتان می بخشد؛ به طوری که کل ریش زیباتر و سبک تر به نظر برسد.
  2. با بلند شدن ریش ها به وجود آمدن خارش سرسام آور یکی از مشکلات رایج برای آقایان محسوب می شود. بنابراین، روغن ریش مناسب و مفید پوست زیر ریشش را انعطاف‌ پذیر و سالم نگه می‌دارد. هم چنین وقوع شوره و خارش را در آن کاهش می‌دهد.
  3. روغن ریش می‌تواند ریش کم پشت و بی جان را دقیق‌تر و پر پشت تر به نظر آورد. به همین دلیل، در اکثر اوقات بسیاری از افراد از روغن ریش برای ترویج رشد ریش، پرپشت کردن آن و کمک به رویش ریش، در سنین بلوغ یا دوران جوانی استفاده می کنند. این مورد را می توان عمده ترین و شایع ترین دلیل استفاده از روغن ریش دانست. برای درک بهتر مطلب نقش روغن ریش در پرپشت سازی آن را دنبال کنید.

روغن ریش با درجه بالایی از مواد دارویی و درمانی تشکیل شده‌ است. روغن ریش خوب می‌تواند به عمق پوست نفوذ کرده و نشانه ‌های رشد ریش ضعیف را کاهش دهد. این نوع روغن کیسه‌های ترشحی مو را تقویت کرده و آن‌ها را به روند رشد سالم نزدیک تر می کند.

  1. روغن ریش باید بوی خوبی داشته باشد و بتواند بدون نیاز به ادکلن زدن یا شستشوی سریع رایحه مطلوبی را ایجاد کند. در حقیقت بسیاری از اطرافیان یا خود شخصی که از روغن ریش برای کاربرد های نامبرده استفاده می کند، نباید به این روغن حساسیت داشته باشند.

بسیاری از کودکان در سنین خردسالی به این دست موارد حساسیت دارند و اگر در نزدیکی شخصی که از روغن نامناسب استفاده کرده است قرار بگیرند، یا صورت وی را لمس کنند ممکن است دچار مشکل شوند.

تقویت ریش

تقویت ریش

روغن ریش نباید به سلامت پوست صورت خللی وارد کند

از آنجا که استفاده از روغنهای غیر کومدون زا (comedogenic) (روغن هایی که استفاده می کنیم نباید ساختار پوست را دچار مشکل کرده و منافذ آن را مسدود کند) اهمیت بیشتری دارد، بنابراین هیچ انتخاب اشتباهی برای استفاده از روغن ریش به طور خاص نباید باعث غفلت ورزی از این موضوع شود. اکثر محصولات شیمیایی نیز حاوی این ویژگی هستند و برای انواع پوست ها ممکن است مشکل آفرین باشند. چرا که راه تنفس و نفوذ آنها عملاً بسته خواهد شد.

روغن ریش برای هر بخش از ریش ها از ساقه گرفته تا ریشه ی آن (بسیار مناسب برای پوست خشک در این مراحل اولیه) به بلندی یا کوتاهی آن نیز وابسته نیست. در حقیقت یک روغن ریش مناسب باید بتواند ریش های بسیار طولانی یا ریش های کوتاه و ته ریش مانند را، به طور یکسان تقویت نماید.

تنها احتیاط این است که ریش کم پشت برخی از افراد به مراقبت با روغن ریش، احتیاج بیشتری از کسانی دارد که مشکلی در پرپشتی یا طول ریش هایشان ندارند. اکثر روغن ریش های معمولی بدون توجه به این دو موضوع می توانند پس از استفاده، پوست شما را مسدود کرده یا باعث تولید جوش بیشتر شوند. پوستی که مستعد آکنه باشد می تواند چنین معضلی را تجربه نماید. همچنین تقویت ریش با روغن های معمولی ( بسته به ویژگی های موهای صورت افراد) نمی تواند به طور یکسان اثر گذاری چند جانبه داشته باشد و از این رو ویژگی های ذکر شده در بخش قبلی در این رابطه اهمیت خود را نشان خواهند داد.

استفاده از روغن ریش با کیفیت بالا، ریش شما را سالم، درخشان و مملو از مواد مغذی نگه خواهد داشت تا آن را به هدف دلخواه برساند. همچنین این نوع روغن باید به پوست شما برای رشد ریش تان کمک کند، نه اینکه مانند یک عامل مخرب برای آن عمل نماید.

روغن ریش خوب نباید باعث واکنش های آلرژیک شود.

روغن های معمولی که عموماً طبیعی نیز قلمداد می شوند ممکن است برای شخصی آلرژی زا باشند. روغن ریش به طور کلی برای سلامتی خطرناک نیست. اما اگر قصد دارید از روغن های معمولی در دسترس استفاده کنید حتما آلرژی، شرایط پزشکی و کیفیت آن را مد نظر قرار دهید. ببینید که آیا روغن مذکور می تواند در این سه جزء ذکر شده به پوست و موی صورت آسیب برساند؟

استفاده از روغن ریش و یا دیگر محصولات مرتبط با موی صورت به طور کلی باعث نگرانی افراد نمی‌شود. مهم‌ترین چیزی که باید به آن توجه کنید این است که آیا نسبت به آن حساسیت دارید؟ یا خیر! به این مثال توجه کنید: «برخی از افراد نسبت به یک ماده خوراکی خاص حساسیت دارند، اما این موضوع ضرورتا به این معنی نیست که اگر از روغن همان ماده خاص استفاده کنید هیچ نشانه‌ای از آلرژی نشان نخواهید داد؟»

بنابراین روغن های معمولی در عین عادی بودن می توانند باعث بروز واکنش های آلرژیک شوند؛ به خصوص اگر در ساخت آن ها از اسانس و عطر استفاده شده باشد. در این صورت پوستی که حساس باشد سریعا از خود واکنش نشان داده و در دراز مدت این اسانس ها می توانند سلامت پوست را به خطر بیندازند.

بسیاری از محصولات شیمیایی مرتبط با مراقبت از ریش نیز می توانند حاوی این دست مواد باشند. برای راهنمایی بیشتر می توانید مطلب شناخت تمایزهای میان داروها و روغن ریش را مطالعه نمایید.

رشد ریش

رشد ریش

عناصر کلیدی روغن ریش برای تقویت ظاهر و باطن آن

همانطور که اشاره شد، روغن ریش مناسب باید بتواند تمام مواد مغذی لازم را به پوست، ریشه و ساقه موهای صورتتان برساند. روغن های معمولی که بتوانند تا به اینجای کار باعث عدم شکل گیری واکنش های آلرژیک شوند یا اینکه خوشبو، نرم کننده و مقوی باشند باید این مرحله سخت را نیز پشت سر بگذراند، که البته چندان هم میسر نیست. یک روغن معمولی شاید بتواند ویتامین های لازم یا پروتئین لازم را به موهای صورت شما برساند اما آیا واقعا اسید های چرب، املاح، ضخیم کردن رشته های مو و جلوگیری از ریزش ریش را هم فراهم می کند؟

شما می توانید یک روغن معمولی را پیدا کرده و ویژگی های آن را به دقت مطالعه کنید. برخی ها می توانند اثرات ضد قارچی داشته باشند و یا جلوی خارش ریش را بگیرند. برخی دیگر در درخشان کردن ریش ها یا جلوگیری از ایجاد شوره موثرند. مورد بعدی را می توان برای حالت دهندگی مناسب، بوی مطبوع و کنترل دمیج بودن ریش انتخاب کرد. اما اگر تک تک این گزینه ها را در دسترس داشته باشید، آنگاه می توانید مطمئن باشید که روغن ریش مناسبی را انتخاب کرده اید.

کدام روغن ریش؟ و چرا؟

همواره کاهش معایب نمی تواند با افزایش مزایا همراه باشد، اما در عین حال افزایش مزایا برای یافتن یک روغن ریش مطلوب گزینه مناسب را در اختیارتان قرار خواهد داد. روغن ترکیبی گیاهی میکس ریش با پشت سر گذاشتن جزئیات یاد شده توانسته است به عنوان یک روغن ریش مطلوب و مفید برای بسیاری از افراد موثر واقع شود.

در حقیقت این روغن ریش می تواند رفع خشکی، تقویت موهای صورت، ریزش ریش، رساندن چربی ها و ویتامین های ضروری، آبرسانی به پوست را به واقعیت تبدیل کرده و بدون ایجاد حساسیت های موضعی جای خالی ریش های در نیامده را نیز تدریجاً پر و پیمان سازد. این روغن ریش تنها از سایت oil-ir.com قابل تهیه می باشد.

یک پیشنهاد مهم برای اثر گذاری بهتر روغن ترکیبی گیاهی میکس ریش این است که آن را  پس از به حمام رفتن روی پوست صورت اعمال کنید. چرا که منافذ پوست باز شده و شما این امکان را دارید تا مواد لازم را تا عمق ریشه موهای صورت اعمال گردانید.