به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

خرید روغن گیاهی مو و معرفی پایه انواع روغن‌‌های گیاهی

خرید روغن گیاهی مو های آسیب دیده

تا به حال پیش آمده آدم‌هایی را دیده باشید که ظاهرشان به خاطر ریزش موهای‌شان یا حتی تغییر حالت آن‌ها خیلی از سن‌شان بزرگتر به‌نظر برسد؟ یا بر عکس آدم‌هایی را دیده‌اید که سلامت و خوش حالتی موهای‌شان آن‌ها را از سن واقعی‌شان جوانتر نشان بدهد؟

مو یکی از مهم‌ترین عوامل ظاهری افراد و تاثیرگذار بر رفتار دیگران نسبت به فرد است. استفاده از روغن‌های با پایه ارگانیک و گیاهی سابقه طولانی در بین خانم‌ها و آقایان دارد و از دیرباز تا کنون استفاده از این روغن‌ها جهت رشد مجدد مو، افزایش ضخامت ساقه مو و حتی رشد مجدد ریش و ابرو مرسوم بوده است. برای خرید روغن‌گیاهی مو چند نکته مهم درباره این روغن‌ها را بیان می‌کنیم.

خرید روغن گیاهی مو برای خانم ها

روغن های گیاهی خالص

برای انتخاب و  خرید روغن گیاهی مو مناسب به دو نکته دقت کنید. روغن‌های گیاهی خالص در انواع مختلفی وجود دارند ولی برای تقویت موی خود باید بدانید کدام روغن برای شما مناسبتر است. معیارهای مانند این‌که برای شما رشد مجدد مو مهم است یا می‌خواهید ضخامت ساقه موهایتان افزایش پیدا کند، تعیین کننده هستند.

زیتون، مورد، بادام، نارگیل، هفت مغز و… از  معروف‌ترین گزینه‌‌ها برای خرید روغن گیاهی مو هستند. انتخاب این‌که کدام یک برای شما مناسب است با کمک یک متخصص که از جنس، نوع مو و متابولیسم بدن شما اطلاع دارد میسر است.

 

خرید روغن گیاهی مو

نگرانی از خرید جنس با کیفیت و اصل مهمترین دغدغه در هر خریدی است. چرا که خرید بی‌کیفیت گذشته از نتیجه نگرفتن از کالای مورد نظر، اعتماد شما را به خرید و استفاده مجدد از آن کالا را پایین می‌آورد. تولیدکنندگان مطرح و یا توزیع کنندگانی که بهشان اعتماد دارید یا درگاه‌های خرید معتبر معمولا بهترین گزینه برای خرید روغن گیاهی مو  هستند. توجه به نشان تجاری و پی‌گیری شرایط تولید و بسته‌بندی یکی دیگر از عواملی است که می‌تواند شما را  به سمت خرید جنس با کیفیت اصلی سوق دهد.

 

روغن های گیاهی تازه

مواد طبیعی به دلیل استفاده نکردن از نگهدارنده‌ها در اثر گذشت زمان یا شرایط نگهداری، خواص خود را از دست می‌دهند و معمولا اثربخشی اولیه را ندارند. بنابراین استفاده از روغن‌های گیاهی که به تازگی از دانه یا ماده روغنی، روغن‌گیری شده‌اند بسیار اثرگذارترند. توجه به تاریخ تولید و مصرف یا در شرایطی مشاهده فرآیند روغن‌گیری بسیار مهم است. خصوصا که از این روغن گیاهی برای رشد مو تقویت ساقه مو می‌کنید همچنین در صورتی که از روغن گیاهی برای ریش یا ابرو استفاده می‌کنید که مستقیما با پوست سر و صورت در تماس است، میزان توجه و دقتی که بر کیفیت و تازگی روغن باید داشته باشید بیشتر می‌شود.

نحوه مصرف دقیق وعلمی

اگر تا به اینجا تمام موارد ذکر شده را رعایت کردید بدانید که نیمی از مسیر یا پنجاه درصد راه را آمده‌اید. مصرف دقیق و علمی از روغن نیم دیگر مسیر استفاده از روغن‌های گیاهی است.

روغن رویش مجدد مو

اگر شما روغن رویش مجدد مو استفاده می‌کنید ابتدا باید سر خود را با آب ولرم و شامپو مناسب شسته و پس از خشک کردن با ملایمت روغن را  به کف سر خود مالیده و با نوک انگشت به آرامی ماساژ دهید. سعی کنید مناطقی که موی کمتری دارند را ماساژ دهید.

روغن گیاهی برای ریش

اگر از روغن گیاهی برای ریش استفاده می‌کنید معمولا باید ابتدا با شستن  صورت خود چربی پوست خود را به صورت نسبی کاهش داده و همین فرآیند را برای مناطقی از صورت که موی کمتری در آن رویده تکرار کنید.

این کار را مطابق نظر درمانگر یا پزشک خود به مدت معینی یا مادام‌العمر انجام دهید.

روغن افزایش ضخامت مو

استفاده از روغن افزایش ضخامت مو معمولا درمان بلند مدت دارد. برای این منظور دو روش وجود دارد روش اول دو تا سه ساعت قبل از استحمام است. بسته به نوع مو یا روغن مصرفی ممکن است پزشک شما بخواهد روغن دو تا سه ساعت پیش از استحمام مصرف شود و بعد حین استحمام با شامپو و مواد شوینده به ملایمت از روی موهای شما شسته شود.

روش دوم که معمولتر هست، استفاده از روغن بعد از استحمام است. معمولا این روش برای استفاده از روغن‌های گیاهی توصیه می‌شود. اثرگذاری این روغن بسته به نوع و شرایط فرد مصرف کننده متفاوت است  ولی حداقل دو تا دوازده ساعت طول دوره مصرف بوده و بعد از آن معمولا توصیه می‌شود سر یا صورت را با شوینده یا آب ولرم شسته شود.

دقت داشته باشید که هر روغن گیاهی به موازات اثرات درمانی و موثری که در رشد مجدد موی سر یا تقویت ساقه مو و ریش دارد. به دلیل خاصیت چسبندگی می‌تواند جذب کننده آلودگی و ذرات معلق باشد. توجه کنید که مدت زمان استفاده مطابق روش اعلامی درمانگر یا توضیحات روی بسته باشد.

خرید روغن گیاهی مو برای رویش مجدد مو

 نکات پایانی

استفاده از روغن های گیاهی به دلیل سازگاری بهتر و بالاتر با موی سر شما و همچنین دارا بودن مواد معدنی و ارگانیک استفاده فراگیری در رویش مجدد مو، تقویت ساقه مو یا رویش مجدد ریش و ابرو دارند. استفاده از این روغن‌ها بسته به نظر درمانگر و شرایط مو و پوست شما متفاوت است. روش درمان معمولا با دستور درمانگر و مطابق توضیحات روی بسته(قوطی) ادامه پیدا می‌کند. به هر حال اگر بعد از مدت دو هفته یا یک ماه از مصرف شرایط غیرعادی مانند ریزش زیاد یا خارش و سوزش در پوست سر یا صورت خود حس کردید. موقتا مصرف روغن را قطع کرده و برای مشاوره مجدد نزد پزشک بروید.

پیش از خرید روغن گیاهی مو باید توجه داشته باشید که ریزش مو می‌تواند عوامل زیادی مانند وراثت، کمبود مواد آلی و معدنی در خون، نقص عملکرد در گردش خون، یا شرایط پر استرس شغلی، افسردگی یا … داشته باشد بنابراین از هر روغنی به میزان معقول و در بلند مدت انتظار نتیجه داشته باشید.