به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

با این روغن مو گیاهخوار بمانید، و ریزش موهایتان را متوقف کنید

بهترین روغن مو

در برخی از موقعیت های زندگی، ممکن است ریزش مو را تجربه کنیم؛ که البته با درمان روغن مو گیاهی قابل حل است. براساس تحقیقات، تخمین زده شده‌است که حدود ۶۰ درصد از زنان از این وضعیت رنج می برند. چیزی که ممکن است در این مورد از آن آگاه نباشید این است که، ریزش مو با روغن مو گیاهی قابل حل است. این مشکل به دلیل تغییرات غذایی و تغییر سبک زندگی حتی افزایش خواهد یافت. اما برخی از مردم نگران این هستند که اگر رژیم غذایی گیاهخواری خود را تغییر دهند، می توانند این وضعیت را تغییر دهند؟

اما اگر تصمیم گرفته اید که گیاهخوار شوید جای نگرانی نیست. ممکن است در عین حال برخی نگرانی ‌هایی از بابت سلامتی ظاهری خود داشته باشید که با روغن مو قابل کنترل است. یکی از موضوعات متداول که با شروع گیاهخواری هم مرتبط است، تغییر روند رشد مو ها است. برای آن‌هایی که تصمیم می‌گیرند به سراغ گیاهخواری بروند، در طول دوره گذار اولیه، ریزش مو اغلب چیزی است که تجربه می‌شود.

خبر خوبی وجود دارد و این که از دست دادن موها با کنترل مواد غذایی و استفاده از روغن مو گیاهی، با نام روغن ترکیبی گیاهی میکس مو و روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو، قابل پیش‌گیری است. در زیر برخی از دلایل از دست دادن مو و نحوه اجتناب از آن برای شما آورده شده ‌است. بنابراین اگر رژیم گیاهخواری را آغاز کرده اید، بهتر است این مطلب را دنبال نمایید.

کشف موثرترین روغن مو

روغن مو

ریزش مو به علت از دست دادن پروتئین پس از شروع رژیم گیاهخواری

یکی از اولین دلایل ریزش مو که می تواند با روغن مو گیاهی و مصرف میزان لازم درمان شود، کمبود پروتئین است. همانطور که می دانید، گیاهخواری به معنای قطع کلی گوشت و همه محصولات جانبی از رژیم غذایی است. این تغییر می‌تواند منجر به افت ناگهانی جذب پروتئین شود. زمانی که بدن شما میزان پروتئین کمی دارد، یکی از اولین چیزهایی که باید انجام دهد، این است که رشد مو را متوقف کند تا انرژی را برای عملکرد سایر ارگان های ضروری بیشتر حفظ کند.

اگر کمبود شدید پروتئین داشته باشید، این مسئله می‌تواند باعث از دست دادن مو شود. یکی از راه حل های درمانی جذب پروتئین گیاهی و البته در کنار آن مصرف روغن مو گیاهی برای آن دسته از موهایی است، که قبلاً از دست رفته اند. حتی اگر موهای زیادی را از دست نداده باشید می توانید از روغن مو گیاهی جهت پرپشتی و درخشندگی هرچه بهتر استفاده کنید. به خصوص که محصولات روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو و روغن ترکیبی گیاهی میکس مو گیاهی هستند و هیچ گونه عوارض خاصی نیز به همراه نخواهند داشت.

 

کاستی مواد مغذی و درمان ریزش مو با کمک روغن مو گیاهی

رژیم غذایی گیاهی تغییرات شدیدی را در بدن تان اعمال می‌کند؛ و برخی از این تغییرات می‌تواند منجر به کمبود مواد مغذی و ضروری بدن شود. آهن، که عموما در کل غلات و گوشت قرمز یافت می‌شود، اغلب برای آن‌هایی که گیاهخوار هستند مساله‌ای اساسی است. بنابراین کمبود آهن و کمبود ویتامین می‌تواند منجر به ریزش مو شود.

بدن شما رشد مو را برای صرفه ‌جویی در انرژی برای رساندن مواد لازم به دیگر ارگان های بدن کاهش خواهد داد ( مانند آنچه که در مورد پروتئین لازم بدن رخ می دهد). بنابراین بسیار مهم است که رژیم غذایی خود را با دقت انتخاب کنید تا از کمبود مواد غذایی لازم جلوگیری کنید.

وقتی که به کمک رژیم غذایی و مکمل های غذایی بتوانید مواد و ویتامین های لازم را دریافت نمایید می توانید از روغن مو گیاهی نیز جهت تقویت موضعی و خارجی کیسه های ترشحی مو در ساخت بافت مو بهره ببرید. روغن های نامبرده کمک می کنند تا پوست سر و ساقه موهایتان هر آنچه که نیاز دارد را به آسانی و در طی یک دوره مصرف دریافت نماید.

خرید روغن مو

رژیم گیاهخواری

بیشتر بخوانید : روغن موی گیاهی بهترین جایگزین داروهای شیمیایی برای ریزش مو

 

کاهش وزن سریع به دلیل گیاهخواری و سپس ریزش مو

از دست دادن سریع وزن برای گیاهخواران می تواند موضوعی جدید و شاید هم رایج باشد که با روغن مو گیاهی قابل درمان است. این امر به این دلیل رخ می‌دهد که شما در رژیم غذایی خود بیشتر جنبه ‌های دریافت چربی از مواد مختلف (گوشتی) را حذف می‌کنید. این کاهش وزن سریع می‌تواند باعث ایجاد تداخل در بدن شما شود؛ که در نهایت باعث اختلال در فرایندهای طبیعی بدن خواهد شد.

در نهایت می توانید انتظار داشته باشید که این اختلال منجر به ریزش مو شود. با این حال روغن مو گیاهی در صورت وقوع چنین حالتی می تواند بسیار مفید و موثر واقع شود. شما با مصرف روغن گیاهی مو به نام های روغن ترکیبی گیاهی میکس مو و روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو حتی در صورت از دست دادن شدید وزن بازهم می توانید جلوی روند ریزش موها را گرفته و رژیم گیاهخواری لذت بخشی را آغاز نمایید.

بوجود آمدن مشکلات مرتبط با تیروئید و درمان با روغن مو گیاهی

آیا مصرف روغن مو گیاهی درمان دائمی محسوب می شود؟ هر کسی که وارد رژیم گیاهخواری می شود، می تواند از سویا تغذیه نماید. اگر از مشکلات تیروئیدی رنج می‌برید، سویا می‌تواند این مساله را به شدت بدتر کند. وقتی ید بدن شما کم باشد این مشکل بدتر خواهد شد.

زمانی که مشکلات تیروئیدی دارید، ورود به رژیم گیاهخواری اغلب منجر به نازک شدن مو می‌شوند. از طرفی، بسیار مهم است که میزان مصرف سویا و سطوح ید را زیر نظر داشته باشید. در نظر گرفتن مقدار ید دریافتی و تنظیم میزان مصرف سویا به شما کمک می کند که ریزش مو را متوقف کنید.

با این حال در صورتیکه از مشکلات هورمونی تیروئید خود آگاهید و به میزان کنترل شده ای از سویا استفاده می کنید می توانید برای درمان موهای از دست رفته از روغن مو گیاهی استفاده نمایید. طی یک دوره 3 ماهه منظم مصرف از این روغن گیاهی تمامی موهای از دست رفته مجدداً احیا شده و به چرخه رشد خود باز می گردند. لازم به ذکر است که با استفاده و خرید روغن گیاهی مو می توانید از پایدار و حتمی بودن درمان مطمئن باشید.

گاهی پیش آمد چنین مشکلاتی برای افراد آنها را از شروع چنین رژیمی منصرف می کند یا وادارشان خواهد کرد که به سراغ درمان هایی بروند که می تواند عوارض غیر قابل جبرانی را در پی داشته باشد. جای نگرانی وجود ندارد. روغن مو گیاهی درمان تمام مشکلات شما جهت تقویت موها خواهد بود. فقط بهتر است که تک تک نکات گفته شده را به خاطر داشته باشید و با رعایت آن ها به زیبایی موهایتان کمک نمایید.

کشف روغن مو

روغن مو

چگونه گیاهخوار بمانیم و با روغن مو های پرپشتی داشته باشیم؟

بسیاری از افراد با برخورد به چنین مشکلاتی، سریعاً به فکر تعویض نوع رژیم غذایی افتاده و از گیاهخواری صرف نظر می کنند. اما چاره کار هرگز با پاک کردن صورت مسئله بهتر نخواهد شد. مانند مشکلات رایج مربوط به ریزش مو راه حل های هوشمندانه ای وجود دارد که به شما کمک می کند زودتر از آنچه که فکرش را میکنید به نتیجه مورد نظرتان برسید. به جز موارد ذکر شده جهت احتیاط نوع مصرف مواد غذایی و مشکلات قابل پیش بینی جهت ریزش مو بهتر است نکات زیر را نیز در کنار مصرف روغن مو گیاهی رعایت نمایید، تا از دو جنبه نتیجه دلخواه خویش را به دست آورید.

در کنار استفاده از روغن مو گیاهی غذاهای مغذی مصرف کنید.

زمانی که در رژیم غذایی گیاهخواری هستید باید مراقب باشید چون همانطور که اشاره شد، مواد مغذی حیاتی را از دست می‌دهید. یک راه برای حل این مشکل در کنار درمان با روغن مو، خوردن غذاهایی است که ارزش تغذیه ای مواد معدنی و مغذی در آنها بالاست.

میوه هایی مانند هویج که منبع عالی ویتامین C هستند، و مصرف گردو که منبع خوبی از ویتامین E است به شما کمک می کند که ویتامین های لازم را دریافت نمایید. گیاهانی مانند بوک چوی، اسفناج و دیگر سبزیجات پر شاخ و برگ می‌توانند به کسب آهن بیشتر یاری تان کنند.

در حالیکه از این مواد استفاده می کنید می توانید در طول روز یا شب هنگام به ماساژ ساق و کف موهای خود با روغن ترکیبی گیاهی میکس مو و روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو ماساژ دهید. بسته به سبک زندگی خود می توانید هر زمان که توانستید از این روغن مو ها استفاده نمایید. تنها باید به یاد داشته باشید که استفاده روزانه می تواند نتایج لازم را در اختیارتان قرار دهد.

بیشتر بخوانید : کدام ویتامین‌ها در رویش مجدد مو موثرند؟

مراقب مصرف میزان پروتئین خود باشید.

وقتی گوشت و محصولات جانبی حیوانی را از رژیم غذایی خود حذف می‌کنید، می توانید با گیاهان و غلات پروتئین لازم را دریافت نمایید. مواد غذایی که شما می‌توانید برای ارائه پروتئین به بدن خود در کنار مصرف روغن مو گیاهی از آنان استفاده کنید شامل کینوا، عدس، لوبیا سیاه و دانه ‌های چیا هستند. از طرفی برای بسیاری از گیاه‌خواران، نظارت بر رژیم غذایی همیشه کافی نیست، تا مطمئن شوند که میزان مواد غذایی مورد نیاز را دریافت می‌کنند.

استفاده از ویتامین و مکمل‌های غذایی می‌تواند کمک کند تا هر گونه کمبود را جبران کنید. اگر مشکل تیروئید دارید، بهتر است که از مکمل های ید استفاده کنید. این مواد و مکمل های غذایی غنی از پروتئین بوده و همچنین دارای ویتامین‌های مهم دیگر هستند که می‌توانند سلامت بدن شما را بهبود بخشیده، و به ترویج رشد مو کمک در کنار استفاده مداوم از روغن مو گیاهی کمک کنند. جهت خرید روغن مو های ذکر شده می توانید به بخش محصولات سایت Oil-ir.com مراجعه نمایید.