به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

روغن موی گیاهی بهترین جایگزین داروهای شیمیایی برای ریزش مو

روغن مو

روغن مو عمدتاً برای ریزش مو و کم پشتی آن استفاده می شود. اصطلاح پزشکی ریزش مو آلوپسی است. علل مختلف این ریزش گاهی دائمی است، و گاهی هم به طور موقت وجود دارد. ریزش مو در مردان بیشتر دیده می شود. 60 درصد از مردان و 40 درصد از خانم ها در طور زندگی تحت تأثیر ریزش مو قرار می گیرند، و عمدتاً به دنبال محصولات شیمیایی هستند تا برای مشکل خود درمانی جستجو کنند.

مقایسه داروهای شیمیایی و روغن مو گیاهی

داروهای شیمیایی برای درمان انواع شرایط سلامتی طراحی شده اند، اما گاهی اوقات می توانند عوارض جانبی ناخواسته ای داشته باشند. برخی داروهای خاص می توانند به رشد بیش از حد مو ، تغییر در رنگ یا بافت یا ریزش مو کمک کنند. درست است! ریزش مو می تواند تاثیر واقعی بر عزت نفس شما داشته باشد. و به همین دلیل به دنبال یک راه حل برای قطع سریع آن هستید. استفاده از روغن مو در این شرایط بهترین عملکرد ممکن است. اما چطور؟

در ابتدا بهتر است به سراغ عوارض دارو های شیمیایی برای درمان ریزش مو برویم و سپس از تاثیر شگرف روغن مو آگاه شویم. چرا که مقایسه این روغن مو و داروها بهترین آگاهی رسانی در مورد سلامت بدن و توجه به تقویت مو ها است. پس با ما همراه باشید.

عوارض محلول ماینوکسیدیل برای قطع ریزش مو

این محلول برای کمک به رشد مو در درمان طاسی الگوی مردانه استفاده می شود. البته از آن برای طاسی جلوی پوست سر یا ریزش استفاده نمی شود. محلول فوم و 2 درصد مینوکسیدیل نیز برای کمک به رشد مو در خانمهایی که دارای مو نازک هستند، استفاده می شود. سوزش و یا قرمزی در محل مورد نظر ممکن است پس از مصرف رخ دهد. اگر هر یک از این عوارض ادامه پیدا کند و یا بدتر شود، با پزشک یا داروساز تماس بگیرید.

این دارو را از طریق پوست جذب می شود و عوارض جانبی آن به همین محل مرتبط است. در صورت وجود مشکلاتی نظیر آنچه که گفته شد، بهتر است استفاده از این دارو را رها کنید و به پزشک خود بگویید که عوارض جانبی جدی دارید. از جمله دیگر موارد برای عوارض محلول ماینوکسیدیل می توان به، رشد موهای ناخواسته صورت / بدن ، سرگیجه ، ضربان قلب سریع / نامنظم ، ضعف ، درد قفسه سینه ، ورم دست و پا ، افزایش وزن غیر معمول ، خستگی ، مشکل در تنفس به خصوص هنگام خوابیدن اشاره کرد.

مشکلات نادری که ممکن است در صورت استفاده از این دارو شیمیایی مشاهده کنید شامل: بثورات پوستی ، خارش / تورم (بخصوص صورت / زبان / گلو).

ریزش های مو ی سر

ریزش مو

بیشتر بخوانید: 9 عامل خیلی مهم و ساده که باعث درمان قطعی ریزش مو میشود!!

عوارض قرص فیناستراید خوراکی 1 میلی گرم

از این قرص برای کمک به رشد مو و قطع ریزش مو در الگوی طاسی مردانه استفاده می‌شود. درمان با این قرص ممکن است بیشتر از ۳ ماه طول بکشد تا تاثیر کاملی داشته باشد. البته مصرف این قرص فقط به این دلیل تجویز نمی شود. و ممکن است دکتر به دلایل دیگر آن را برای شما تجویز کند. اما از آن جایی که محور صحبت ما بر روی ریزش مو و مقایسه آن با تاثیر روغن مو است تنها به این مقوله می پردازیم. در هرصورت اگر از این دارو استفاده کنید عوارضی را نیز مشاهده خواهید کرد.

فیناستراید همراه با اثرات مورد نیاز خود، ممکن است موجب برخی اثرات ناخواسته شود. اگر چه تمام این عوارض جانبی ممکن است رخ ندهد، اما اگر به وقوع بپیوندد، ممکن است به درمان پزشکی نیاز داشته باشند. عوارض جانبی گزارش ‌شده از سوی مصرف کنندگان در مورد قرص فیناستراید خوراکی شامل: ناتوانی و کاهش میل جنسی است. از شایع ترین عوارض دیگر قرص فیناستراید می توان به :

 1. لرز
 2. عرق سرد
 3. سردرگمی
 4. سرگیجه
 5. ضعف
 6. و داشتن حس سرخوشی و سبک سری هنگام خوابیدن یا بیداری

اشاره کرد. البته عوارض دیگری از این قرص وجود دارد که کمتر مشاهده شده است اما احتمال وقوع آنها در برخی از افراد، وجود دارد:

 • نفخ یا تورم صورت ، بازوها ، دستها
 • حساسیت سینه
 • کهیر یا جوش و خارش پوست
 • افزایش سریع وزن
 • سوزن شدن دستها و پاها
 • افزایش یا کاهش وزن غیرمعمول

در یک مقایسه سرانگشتی می توان متوجه شد که، در مقابل استفاده از روغن مو گیاهی در برابر قرص ها و محصولات شیمیایی چه برتری وجود دارد. اینکه تفاوتی ندارد که یک محصول شیمیایی موضعی باشد ( مانند مورد یک) یا اینکه به صورت قرص مصرف شود ( مورد دوم)؛ هریک اثر خود را بر روی روند عادی زندگی و سلامت جسمی ما خواهند داشت. روغن مو گیاهی همانطور هم که از نامش بر می آید از مواد و عصاره گیاهان به دست آمده است و احتمال وقوع مشکل با استفاده از روغن مو گیاهی، برای شخص چیزی در حدود صفر درصد خواهد بود.

دغدغه ریزش مو

تقویت مو

عوارض داروهای آنتی آندروژن

همه زنان به طور طبیعی مقدار کمی از آندروژن را در بدنشان تولید می‌کنند. با این حال، برخی از زنان بیش از دیگران تولید می‌کنند. به عنوان مثال، زنان دارای سندرم تخمدان سطح آندروژن بالاتری دارند. این کار می‌تواند باعث رشد موی اضافی، و مشکلات ریزش مو شود. داروهای ضد آندروژن با مسدود کردن اثرات تستوسترون کار می‌کنند. مصرف این قرص ها عمدتاً توسط پزشک با تشخیص صحیح انجام می گیرد و دارو های آنتی آندروژن انواع مختلفی دارند. با این حال اثرگذاری و عوارض آن ها یکسان است.

دارو های ضد آندروژن می‌توانند بسته به مقدار و نوع، یک محدوده از اثرات جانبی را تولید کنند. برخی عوارض جانبی ممکن در مورد دارو های آنتی آندروژن عبارتند از:

 • کاهش میل جنسی
 • افزایش خطر افسردگی
 • افزایش آنزیم‌ های کبد
 • ریسک بالای نقص‌های مادرزادی (در صورتی که در دوران بارداری مصرف شود).
 • هپاتیت
 • آسیب کبد
 • اسهال
 • اختلال چرخه قاعدگی
 • خارش پوست

البته این علائم به همراه یکدیگر مشهود نمی شوند و ممکن است تنها یک یا دو مورد را مشاهده کنید. با این حال یک مورد از این جمله می تواند بسیار خطر آفرین باشد. لازم به ذکر است که مشاهده هریک از علائم در صورت استفاده از روغن مو گیاهی وجود ندارد و فرمولاسیون این روغن مو ها به گونه ای کارشناسانه طراحی شده است که همسان بودن و مفید بودن بر هر موضوع دیگری ارجحیت دارد.

ریزش مو ی خانم ها و آقایان

عوارض داروهای کورتیکواستروئید

داروهای کورتیکواستروئید نوعی از دارو ها هستند که حاوی استروئید هستند. استروئید ها نوعی هورمون هستند. هورمون‌ها گروه‌هایی از مواد شیمیایی قدرتمند هستند که طیف وسیعی از اثرات را بر روی بدن دارند. کورتیکواستروئیدها معمولاً برای کاهش   التهاب ، سرکوب سیستم ایمنی بدن و جایگزین کردن هورمون ها در بدن استفاده می شوند.

کورتیکواستروئیدها نباید با استروئیدهای آنابولیک اشتباه گرفته شوند، که بعضی اوقات توسط بدنسازان و ورزشکاران مورد استفاده قرار می گیرند. کسانی که به دلیل بیماری های خود ایمنی ( مانند ریزش مو سکه ای) دچار ریزش مو می شوند از این دارو ها استفاده می کنند؛ که البته توسط پزشک باید تجویز شوند.

اما آیا واقعا روغن مو گیاهی برای استفاده برتری بر عوارض داروهای کورتیکواستروئید دارد؟ خوب، قضاوت با شماست. عوارض این دارو ها شامل موارد زیر هستند:

همانطور که گفته شد کورتیکواستروئید ها در اصل هورمون هستند، و به همین علت می‌توانند طیف وسیعی از اثرات جانبی را داشته باشند. این به این دلیل است که هورمون‌ها، مواد شیمیایی قدرتمندی هستند که بر بسیاری از فرآیندهای مختلف تاثیر می‌گذارند، از قدرت استخوان‌های شما تا وزن بدن. بنابراین اثرات این دارو ها بیشتر از آنچه که تا به اینجای مطلب گفته شد، خواهد بود. تقابل میان عوارض این داروها در مقایسه با مصرف روغن مو گیاهی برای درمان ریزش و نازک بودن مو یا حتی بیماری ها جالب است.

استفاده کوتاه مدت از کورتیکواستروئیدهای استنشاقی بدان معنی است که اکثر افراد آنها را به خوبی تحمل می کنند و عوارض جانبی کمی دارند و یا عوارضی ندارند. اما استفاده طولانی مدت، می تواند باعث برفک دهان شود. در عین حال، کورتیکواستروئیدهای وریدی (تزریق‌شده در خون)می‌تواند موجب عوارض جانبی دیگری شوند. از جمله:

 • سوزش معده، مانند سوء هاضمه یا سوزش سر معده
 • ضربان قلب سریع
 • تهوع
 • بی‌خوابی
 • ایجاد مزه فلزی در دهان

اگر مورد اول یا مورد دوم را در کنار مصرف روغن مو گیاهی بدون عوارض قرار دهیم به سادگی می توانیم متوجه اهمیت ماجرا شویم. روغن مو گیاهی نه ضربان قلب را افزایش خواهد داد و نه بر روی خواب و ساعات آن تاثیر می گذارد. همچنین باعث ایجاد حالت تهوع و مشکلات مشابه نیز نخواهد شد.

هیچ یک از افرادی که از درمان روغن مو طبیعی استفاده می کنند تا به حال به مشکلات خاص ( حاد تا خفیف ) دچار نشده اند. اگر شخص پیگیری هستید و برای درمان رویش مجدد مو آماده هستید بهتر است این موارد را فراموش کرده و به سراغ روغن مو گیاهی بروید.

تقویت ریشه بعد از ریزش مو

روغن مو

بیشتر بخوانید: روغن جلوگیری از ریزش مو و پرطرفدارترین روغن رویش مجدد مو

راه چاره رویش مجدد مو چیست؟

برخی از افراد بدون توجه به عوارض استفاده از مواد و قرص های شیمیایی به دنبال رویش مجدد موهای خود هستند. با اینکه این موضوع کاملاً رفع شده است، اما نباید بخش مثبت ماجرا را دست کم گرفت. رویش مجدد مو با روغن مو گیاهی امکان پذیر است. اما شاید با خودتان فکر کنید، که افرادی که دچار مشکل خود ایمنی هستند و یا با استرس روزانه درگیر هستند باید چه تدبیری بیندیشند؟

در کنار استفاده از روغن مو گیاهی بسیاری از روش های مناسب درمانی وجود دارد که می توانید به سراغ آن ها بروید. اگر وجود عوارض داروهای شیمیایی ذکر شده را در نظر بگیرید به نظر نمی توان آن ها را چندان به صرفه بدانید. چه از نظر اقتصادی و چه از نظر درمانی.

مشکلاتی که پس از درمان کامل بوجود می آیند نیاز برای درمان های ثانویه ( مثلا درمان فشار خون یا بی خوابی) را افزایش می دهند. انجام ورزش و تغییر سبک زندگی در کنار توجه به رژیم غذایی به شما اجازه می دهند تا با معجزه روغن مو گیاهی به درمان قطعی دست یابید. به همین سادگی!

خرید روغن مو گیاهی از oil-ir.com

توصیفات و حقایق گفته شده در مورد روغن مو و دارو های شیمیایی در مقایسه با یکدیگر کاملاً مشهود شد. اما اکنون فرصت آن است که با پرطرفدارترین روغن رویش مجدد مو گیاهی با کیفیت که تا به اینجای مطلب از آن سخن گفتیم آشنا شوید. روغن مو ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو و روغن ترکیبی گیاهی میکس مو، برای درمان رویش مجدد مو و قطع ریزش مو موثرند.

حتی اگر به دلیل مشکلات و ریزش مو ارثی به سراغ کاشت مو رفته اید نیز می توانید از این روغن مو گیاهی جهت تقویت هر چه بهتر بهره مند شوید. در این دو روغن مو هیچگونه ماده شیمیایی وجود ندارد و به سادگی با قیمت ارزان از همین سایت قابل تهیه اند. لذت ببرید.