به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

کدام ویتامین‌ها در رویش مجدد مو موثرند؟

رویش مجدد مو

ویتامین‌ها یکی از مهم‌ترین مواد برای سلامت، تقویت و رویش موها است. تاثیر این ویتامین‌ها به گونه‌ای است که کمبود آن‌ها در بدن می‌تواند باعث بروز مشکلات جدی در پوست، مو و دیگر بخش‌های بدن شود. شما می‌توانید این ویتامین‌ها را به صورت دارو و شیمیایی به بدن خود وارد کنید اما روش‌های طبیعی بدون شک بهتر و بدون عوارض است. مصرف میوه و روغن رویش مجدد مو باعث می‌‌شود مشکلات مو‌های شما تا حد بسیار زیادی برطرف شده و زیبایی و طراوت از دست رفته را به دست بیاورید.

ویتامین‌های موثر در رویش مجدد مو

همانطور که در بالا نیز اشاره شد ویتامین‌ها اصلی‌ترین مواد برای رشد و تقویت مو و پوست است. اما در میان حجم انبوهی از این ویتامین‌ها کدام ویتامین‌ها تاثیر بیشتری بر مو می‌گذارند؟ با ما همراه شوید تا مهم‌ترین ویتامین‌های موثر در رشد و رویش مجدد مو و مواد خوراکی دارای ویتامین را به شما معرفی کنیم.

ویتامین D

بدون شک یکی از مهم‌ترین ویتامین‌های موثر در تقویت مو و  پوست ویتامین D است. این ویتامین در بدن اکثر خانم‌های ایرانی به اندازه کافی وجود ندارد. بنابراین متخصصین تغذیه  توصیه می‌کنند خانم‌ها ماهی یک قرص ویتامین D مصرف کنند. جالب است بدانید در موهای ما بخشی به نام فولیکول وجود دارد، در صورتی که این فولیکول‌ها به اصطلاح خفته باشند، موها شروع به ریزش می‌کنند و مو مجددا توانایی رویش ندارد. ویتامین D این فولیکول‌ها را بیدار کرده و به رویش مجدد مو کمک می‌کند.

در صورتی که قصد دارید ویتامین D بدن خود را از طریق مواد طبیعی تامین کنید، این ویتامین به وفور در شیر، حبوبات، ماهی، قارچ، روغن کبد ماهی یافت می‌شود. البته در خوردن و مصرف هیچ چیز افراط نکنید، افزایش بیش از حد این ویتامین در بدن باعث ایجاد مشکلات کلیوی و خستگی بیش از حد می‌شود.

تاثیر ویتامین D بر رویش مجدد مو

ویتامین خانواده B

با مصرف ویتامین B شما با یک تیر چند نشان می‌زنید. این ویتامین بخش‌های مختلف بدن را تحت تاثیر قرار داده و تاثیر مثبتی بر سیستم عصبی افراد دارد. از طرف دیگر این ویتامین مانند یک قرص نشاط آور است و به شما توان مضاعف می‌دهد. در کنار این نکات مثبت این ویتامین باعث شادابی و نشاط پوست و مو شده و به سلامت و تقویت آن‌ها کمک می‌کند.

خانواده ویتامین B مانند B12 و بیوتین بیش از ویتامین‌های دیگر بر رویش مجدد مو و تقویت آن تاثیر می‌گذارند. این ویتامین در سویا، تخم مرغ، مرغ، هویچ، گل کلم و سبزیجات موجود بوده و با مصرف آن‌ها می‌توانید زیباتر از گذشته شوید. اما این مساله را نیز بدانید که خوردن بیش از حد این ویتامین نیز باعث ترشح انسولین شده و بر بدن تاثیر منفی می‌گذارد. شما همچنین می‌توانید با استفاده روغن رویش مجدد مو حاوی ویتامین B این ویتامین ضروری را به صورت مستقیم به مو‌های خود برسانید.

بیشتر بخوانید: 9 عامل خیلی مهم و ساده که باعث درمان قطعی ریزش مو میشود!!

ویتامین A

در صورتی که به دنبال تقویت موهایتان هستید، ویتامین ضروری و مهم A را فراموش نکنید. اگر مرطوب بودن، براق بودن و شادابی موهایتان برایتان مهم است، ویتامین A تا حد بسیار زیادی می‌تواند به این امر کمک کند. ویتامین A حاوی آنتی اکسیدان بوده و به پوست سر و بدن آبرسانی می‌کند. این مساله باعث می‌شود برای همیشه موهایتان مرطوب بماند و نیازی به استفاده از آبرسان‌ها و مرطوب کننده‌های قوی پیدا نکنید.

این ویتامین را می‌توانید در مواد خوراکی بسیاری مانند هویچ، سیب زمینی شیرین، زرده تخم مرغ، اسفناج، شیر، انبه، زردآلو خشک و … پیدا کنید. نکته مهم آن که در خوردن و مصرف این ویتامین نیز زیاده روی نکنید. زیرا مصرف بیش از حد آن نه تنها به رویش موها کمک نمی‌کند، بلکه باعث ریزش بیشتر آن‌ها نیز خواهد شد. در صورت استفاده از روغن رویش مجدد مو حاوی این ویتامین و ویتامین‌های دیگر طبق یک دستور مشخص و صحیح این اطمینان را خواهید داشت که این ویتامین‌ها را به اندازه مناسب وارد بدن خود می‌کنید.

 

ویتامین E

ویتامین E ویتامین مهم دیگر در رشد و تقویت موها است که از ریزش آن‌ها نیز جلوگیری می‌کند. ویتامین E نیز شامل آنتی اکسیدان بوده و به شما کمک می‌کند موهایی زیبا، مقاوم و شفاف داشته باشید. جالب است بدانید طی تحقیقاتی افراد مبتلا به ریزش مو را مورد بررسی قرار داده و یک گروه از آن‌ها طی دوره درمان ویتامین E مصرف کردند. نتیجه آزمایش نشان داد این افراد تا 24 درصد نتیجه بهتری نسبت به گروه دیگر دریافت کردند.

در صورتی که می‌خواهید این ویتامین را جز مواد غذایی مصرفی خود قرار دهید، می‌توانید خوراکی‌هایی مانند اسفناج، بادام، دانه آفتابگردان، سبزیجات خشک، شیر و ماهی در سبد خریدتان قرار دهید.

استفاده از روغن رویش مجدد مو

خرید روغن رویش مجدد مو

همانطور که در بالا نیز اشاره شد، ویتامین‌ها یکی از کلیدی‌ترین مواد برای رشد و رویش مجدد موها هستند و می‌توانید آن‌ها را به صورت خوراکی و یا روغن به مو‌های خود برسانید. مصرف بیش از حد و افراطی هرکدام از ویتامین‌ها می‌تواند باعث بروز مشکلات جدی در بخش‌های مختلف بدنتان شده و یا حتی ریزش موهایتان را شدیدتر کنید. پیشنهاد ما به شما استفاده از روغن‌های گیاهی اصل با دستور خاص و صحیح است. این روغن‌ها مواد را مستقیما به مو‌های شما رسانده و از استفاده بیش از حد و بروز مشکلات آن جلوگیری می‌کند.

در کنار ورود مستقیم ویتامین‌ها و استفاده به اندازه و مناسب، شما می‌توانید از روغن‌های ترکیبی استفاده کنید. این روغن‌ها طی اصولی کاملا مناسب و استاندارد به صورت ترکیب روغن‌های مختلف ساخته شده و تمامی ویتامین‌های مناسب برای مو را یک جا دارد. بنابراین شما می‌توانید به جای استفاده و خوردن خوراکی‌های مختلف برای تامین ویتامین‌های مورد نیازتان از روغن‌ رویش مجدد مو به صورت ترکیبی استفاده کنید.

بیشتر بخوانید: روغن جلوگیری از ریزش مو و پرطرفدارترین روغن رویش مجدد مو

روغن‌های گیاهی تمامی آثار مخرب مو‌ها در اثر دکلره، رنگ، سشوار و اتو مو را بر طرف کرده و به مو‌های شما شادابی و نشاط می‌دهد. روغن رویش مجدد مو و تقویت مو در کنار جلوگیری از ریزش موها باعث تقویت ریشه آن‌ها شده و فولیکول‌های آن را بیدار می‌کند.

روغن‌ های طبیعی مانند روغن رویش مجدد مو بدون عوارض است و طول درمان آن‌ها بسیار کوتاه‌تر از روش‌های دیگر است. بنابراین بعد از استفاده چند ماهه از روغن‌های طبیعی متوجه تغییر چشمگیر موهایتان خواهید شد. زیبایی حق شما است به چیزی کم‌تر از آن راضی نشوید.