به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

آیا غذای دریایی به جلوگیری از ریزش مو کمکی می‌کند؟

خرید روغن مو

همانطور که بهتر می دانید رشد و جلوگیری از ریزش مو تا حد بسیار زیادی به تغذیه و موادی که مصرف می کنیم وابسته است. با کمک روغن افزایش ضخامت مو، جهت اثربخشی بیشتر و بهتر باید به غذاهایی روی آوریم که مواد لازم را به بدن منتقل می کنند. اما این غذاها کدامند؟ و چه رژیم غذایی به جلوگیری از ریزش مو سرعت و بهینگی لازم را می بخشد؟ با این مطلب جهت درک بهتر این موضوع همراه باشید.

عده ای از افراد با روی آوردن به غذاهای دریایی سعی در بهبود و جلوگیری از ریزش مو دارند. همه خوب می دانیم که ماهی ها سرشار از امگا 3، ویتامین D، سلنیوم و آهن هستند؛ که این چند عنصر جهت رشد و تقویت مو تاثیر بسزایی دارند. اما برخی غذاهای دریایی در عین حفظ خواص ضرر هایی هم برای رشد و پرپشتی موهایمان دارند. وجود عناصر دیگر که ریزش مو را تشدید می کنند باعث می شود تا، حتی درمان های دیگر هم ترتیب اثر داده نشوند. به همین دلیل بهتر است که ابتدا با بهترین غذاهای دریایی و تاثیر هر یک بر روی جلوگیری از ریزش مو آشنا شویم تا بتوانیم بین آنها و دیگر فرآورده ها و محصولات تفاوت قائل شویم.

دلیل اصلی مصرف غذاهای دریایی برای جلوگیری از ریزش مو

بزرگ ‌ترین مزیت ماهی و غذاهای دریایی از دیگر منابع پروتئینی دارای سطح بالایی از اسید های چرب امگا ۳ است، که نیازهایی از بدن را تصفیه می‌کنند که به صورت طبیعی تولید نمی شوند. در میان فواید دیگر، تصور می‌شود که امگا ۳ باعث بهبود حافظه و عملکرد کلی مغز، کاهش تورم و پیش‌گیری از بیماری قلبی می‌شود. با این که محتوای پروتئینی غذاهای دریایی به اندازه مرغ زیاد نیست، اما بسیاری از انواع ماهی ها به شما کمک می‌کنند که به راحتی میزان پروتئین توصیه ‌شده در روز را به دست آورید.

به طور کلی افرادی که ماهی و غذاهای دریایی مصرف می کنند، در مقایسه با آن ‌هایی که گونه‌ های دیگر پروتئین را در رژیم غذایی خود جای می دهند، مواد لازم جهت تغذیه مو ها را به شکل بهتری دریافت خواهند کرد. بنابراین یکی از موارد مهم و حتمی جلوگیری از ریزش مو جهت تقویت و اثر گذاری با روغن افزایش ضخامت مو جای دادن غذا های دریایی در رژیم غذایی است.

اگر می‌خواهید وزن کم کنید و یا به سادگی میان وعده را از رژیم غذایی تان حذف کنید، ماهی می‌تواند کمک شایانی به این موضوع نماید. همچنین اگر رژیم غذایی با کربوهیدرات پایین ( که بر مو بسیار موثر است) داشته باشید، منابع پروتئینی با محتوای چربی بالاتر می‌توانند به متعادل کردن نیازهای تان برای ایجاد ماهیچه‌ها و حفظ انرژی کمک کنند. اگر چه ماهی هنوز منبع غذایی کم چربی در نوع خود محسوب می‌شود اما برخی از گونه های آن چربی بالاتری نسبت به مرغ دارند و این مسئله نوع «خوب» ماهی ها در نظر گرفته می‌ شود.

رژیم غذای بر جلوگیری از ریزش مو

آیا جیوه موجود در ماهی باعث ریزش مو می شود؟

بزرگ‌ترین نگرانی مردم با خوردن مقادیر فراوانی از غذای دریایی جهت جلوگیری از ریزش مو، جیوه است که گاهی اوقات در ماهی ها یافت می‌شود. بیشتر غذاهای دریایی حاوی دست‌کم مقادیر ناچیزی جیوه هستند، هر چند نظر مقامات بهداشتی در مورد این که چه میزان جیوه برای بدن و مو مضر است، اظهار نظر نکرده اند. برخی از پزشکان اکنون پیشنهاد می‌کنند که همه مردم دست‌کم هشت اونس ماهی در طول هفته مصرف کنند.

این موضوع به خصوص برای خانم ها پس از بارداری جهت جلوگیری از ریزش مو و رشد کودکان بسیار مهم است. چرا که دوران پس از بارداری مهم ترین زمان تغییرات هورمونی و ریزش موی شدید است. خوردن ماهی در وهله اول در رساندن پروتئین و مواد مغذی به خون و سپس ریشه مو عملکرد مناسبی را ایفا می کند. با این حال مصرف ماهی نظیر بسیاری دیگر از مواد غذایی میزان لازم و مشخصی دارد؛ و نباید تنها به آن در جهت جلوگیری از ریزش مو اکتفا کرد.

توجه داشته باشید که زنان باردار و کودکان کم‌سن و سال نباید ماهی خام بخورند؛ و البته نباید انواع ویژه‌ای از ماهی مثل ماهی خالدار، میگو و اره‌ماهی را مصرف کنند. این گونه‌ها شامل مقادیر بسیار بالاتری از جیوه هستند و نباید بخشی از رژیم غذایی نرمال برای کسانی باشد، که نگران مصرف جیوه هستند.

بیشتر انواع غذاهای دریایی شامل سالمون ها، تیلاپیا و ماهی تن، ماهی ساردین، قزل آلا در محدوده قابل ‌قبول جیوه قرار می‌گیرند. لازم به ذکر است که شما در کنار مصرف ماهی می توانید روغن افزایش ضخامت مو را امتحان کنید، که از بیرون پوست سر و بافت مو را تغذیه می کند. قرار گیری این عوامل کنار هم به شما مکانیزمی ارائه می کند تا دردسر های رنگارنگ جهت رشد و تقویت موهای از دست رفته ( یا در حال از دست رفتن) را نداشته باشید.

راهکارهای جلوگیری از ریزش مو

روغن افزایش ضخامت مو

مصرف غذا دریایی برای جلوگیری از ریزش مو و سفید شدن آن

سالمون، تیلاپیا و قزل آلا چند مورد ماهی مفید هستند که، می توانند جهت بهبود جلوگیری از ریزش مو داخل رژیم غذایی ما گنجانده شوند. ماهی ها دارای مقدار زیادی پروتئین، مواد معدنی، ویتامین هستند که برای جلوگیری از هر نوع مشکل مو مورد نیاز است.

  1. استفاده از ماهی سالمون برای جلوگیری از ریزش مو

سالمون یک نوع ماهی چرب است که به شدت برای مغز، رگ‌های خونی، پوست سر و مو توصیه می‌شود. این ماهی اسید های چرب امگا ۳ را تامین می‌کند که رشد مو مناسب را تضمین می‌کند. سالمون هم چنین حاوی ویتامین B، ویتامین، مواد معدنی است که برای حل موهای خشک، از دست دادن موی اضافی و موی سفید زودرس ضروری هستند.

شما می توانید برای جلوگیری از ریزش مو و تقویت تغذیه ای از این ماهی تغذیه کنید. سالمون یکی از پرطرفدار ترین نوع ماهیان است و به شما اجازه می دهد تا پوست سر سالمی نیز داشته باشید. البته بابت جیوه موجود در این نوع ماهی نگران نباشید. جیوه موجود در سالمون بسیار اندک است. خانم های باردار و افراد بیمار میتوانند جهت اطمینان بهتر برای مصرف این ماهی با پزشک خویش مشورت کنند.

بهترین غذا برای جلوگیری از ریزش مو

رشد مو

  1. مصرف صدف دو کفه ای به عنوان غذای دریایی:

صدف دو کفه ای کالری کمی دارد، اما پروتئین بدن را بسیار بالا می‌برد. ویتامین  B و آهن به شدت در صدف‌های دو کفه ای یافت می‌شوند. این ماده غذایی کلسترول را کاهش می‌دهد و تغذیه بدن و پوست سر را تامین می‌کند. حتی اگر به استفاده از مکمل ها و ویتامین ها از طریق قرص و کپسول جهت جلوگیری از ریزش مو علاقه مند نیستید، صدف دو کفه ای می تواند به شما در دریافت ویتامین های مذکور و مواد معدنی لازم کمک کند.

  1. مصرف ماهی سفید برای جلوگیری از ریزش مو

پروتئینی که در ماهی سفید یافت می‌شود، برای رشد موی اضافی، به فولیکول های مو قوت بیشتری می‌دهد. فولیکول های مو در واقع همان غدد ترشح کننده مو هستند. این ماده غذایی مناسب گردش خون مناسب را در پوست تضمین می‌کند. و در ضمن اگر نیاز به کاهش وزن داشته باشید، می توانید از این ماهی تغذیه کرده و هیچ گونه نگرانی از بابت افزایش وزن نداشته باشید.

چرا که به طبع افرادی که بدن دنبال کاهش وزن باشند، ریزش مو شدیدی را تجربه می کنند. اما مصرف ماهی سفید با جلوگیری از ریزش مو پروتئین لازم برای ترشح مو را به فولیکول ها ارائه می دهد. و از طرفی نیز شما چاق نخواهید شد. جالب نیست؟

  1. مصرف صدف معمولی و ماهی دودی برای جلوگیری از ریزش مو:

صدف ها حاوی خواص سلنیوم و آنتی ‌اکسیدان هستند که سموم را از پوست سر جدا می‌کنند و پوست شما را سالم می‌سازند. این غذای دریایی شامل ویتامین B۶ است که تولید ملانین مناسب برای به دست آوردن موی ضخیم را ارتقا می‌دهد. اگر به فکر پرپشت شدن موهایتان در کنار مصرف روغن افزایش ضخامت مو و جلوگیری از ریزش مو هستید پیشنهاد می شود که از صدف معمولی استفاده نمایید.

همچنین ماهی دودی بسیار خوش‌مزه است و به عنوان غذای سالم برای همه شناخته می‌شود. این ماهی شامل سیلیس، گوگرد و دیگر عناصر مهم برای جلوگیری ریزش مو حداکثری و ایجاد موهایی قوی و سالم است.

اگر شما در مورد سلامتی خود آگاه هستید و می‌خواهید به جلوگیری از ریزش مو و سفید شدن زودرس دامن بزنید خود را از مواد غذایی مضر دور نگاه دارید، لیست غذاهای دریایی ارائه شده را را به نمودار روزانه تغذیه ای خود اضافه کنید. این اقلام بسیار خوش‌مزه هستند و شما می‌توانید با توجه به انتخاب‌های خود، مانند غذاهای پخته‌شده، کباب شده، سرخ‌شده و دیگر غذاهای خوش‌مزه آن را تهیه کنید. به یاد داشته باشید که مصرف غذای دریایی تنها یک گزینه در دسترس جهت جلوگیری از ریزش مو است.

معرفی روغن برای جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو

جلوگیری از ریزش مو با روغن افزایش ضخامت مو

هنگامی که بتوانید از ماهی ها و دیگر غذاهای دریایی در رژیم غذایی خود استفاده کنید، باید به فکر تغذیه پوست سر، ریشه و ساقه مو از خارج باشید. چرا که موهای بلند خانم ها و حتی آقایان عمدتاً در عین کوتاه کردن و رسیدگی حداکثری، بازهم به یک عامل مغذی خارجی جهت جلوگیری از ریزش مو نیاز دارند.

وضعیت وقتی وخیم تر می شود که، غدد چربی پوست سر نیز بازدهی اولیه خود را نداشته باشند. برای جلوگیری از ریزش مو و بحرانی شدن آن، بهتر است خواص ویژه روغن های روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو و روغن ترکیبی گیاهی میکس مو را  بررسی کرده و هر چه سریعتر، استفاده از آن‌ها را مد نظر قرار دهید.