به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

اختلالات هورمونی و علل ریزش مو در زنان

روغن رویش مجدد مو

اگر شما یک زن جوان با موهای پرپشت و زیبا باشید، ممکن است فکر کنید که ریزش مو فقط در طول قاعدگی یا یائسگی رخ می‌دهد. اما حقیقت این است، که ریزش مو در هر سنی برای زنان اتفاق می‌افتد. و این موضوع به طور فزاینده‌ای به اختلالات هورمونی مرتبط است. با این حال روغن رویش مجدد مو از ریزش مو و از دست دادن بیش از پیش خیل عظیمی از مو ها جلوگیری می کند. چرا که به طور تخمینی ۲۱ میلیون زن در دنیا به تنهایی تجربه ریزش مو را به این دلیل شایع حس کرده اند. و عامل مهمی که می تواند جلوی این پروسه را بگیرد، روغن رویش مجدد مو یا روغن افزایش ضخامت موها است.

روغن افزایش ضخامت مو

روغن رویش مجدد مو

 

تاثیر روغن رویش مجدد مو در کنار عوامل جسمی و محیطی

شاید با خودتان فکر کنید که این دست موارد بسیار اغراق آمیز است، و اختلال هورمونی نمی تواند در ریزش موی زنان نقش داشته باشد. زنانی که در دهه های پیش از ما زندگی می کردند مانند بازیگران فیلم های قدیمی، با آرایش موهای جذاب، بلند و بسیار ضخیم شاید گویای این موضوع باشند.

اما باید بدانید که، امروزه از دست رفتن مو در زنان در تمام سنین بسیار رایج است: عواملی که باعث عدم تعادل هورمونی، مشکلات تیروئیدی، استرس و کمبود مواد غذایی می‌شوند در عصر مدرن رایج‌تر هستند. به همین سبب باید پا به پای عصر حاضر پیش رفت، و به دنبال محصولاتی بود که بسیار بهتر و موثرتر از همیشه عمل می کنند. یکی از همین محصولات روغن رویش مجدد مو است.

اما چرا روغن رویش مجدد مو گزینه ی شاخص تری است؟ اگر شما ریزش مو را تجربه می‌کنید، درمان‌های موضوعی که به یک مورد خاص اشاره می کنند، تنها در همان بیماری خاص اثر می گذارند ( مثل درمان های بیماری آلوپسی). بسیاری دیگر از روش های درمانی نیز عوارض مرتبط با رویش موی ناخواسته در دیگر قسمت های بدن را به همراه دارند. اما استراتژی ساده و البته موثر خرید و استفاده روغن رویش مجدد مو عاملی است که می‌توانید از آن برای متوقف‌کردن ریزش مو و افزایش موهای کم‌پشت استفاده کنید. این چیزی است که شما باید در مورد علل ریشه‌ای کاهش مو در زنان در هر سنی از آن آگاه باشید.

اختلالات هورمونی که باعث ریزش مو در زنان می شوند.

انواع مختلفی از عدم تعادل هورمونی می‌تواند منجر به نازک شدن و همینطور ریزش مو شود. درک آن‌ها اولین قدم در شناخت چگونگی انتخاب سبک زندگی، تغذیه و مصرف روغن رویش مجدد مو است. این مشکلات در دسته های مختلف به شرح زیر می باشند.

  1. مشکلات هورمونی تستوسترون و چاره جویی به لطف روغن رویش مجدد مو

هورمون‌های مردانه که آندروژن نامیده می‌شوند با موی سر مرتبط هستند. مسئول واقعی این امر در یک بررسی کلی دی‌هیدروتستوسترون است، که یک شکل قوی از تستوسترون است. این هورمون DHT به وسیله یک آنزیم خاص در بدن ایجاد می‌شود. برخی داروها که برای کاهش ریزش مو به بازار عرضه می‌شوند، تبدیل تستوسترون به DHT را مسدود می‌کنند.

در حالی که روغن رویش مجدد مو بدون دخالت مواد شیمیایی بوده و به صورت موضعی در جهت تحریک پوست و ریشه موها بر می آید. همه این موارد به این دلیل است که سطوح بالای DHT (که می‌تواند حتی زمانی رخ دهد که سطوح تستوسترون نرمال باشند)و تبدیل تستوسترون به DHT به نظر می‌رسد که همه آن‌ها در ریزش مو و کم پشت شدن موها برای برخی از زنان نقش بازی می‌کنند.

خرید روغن رویش مجدد مو

ریزش مو

  1. مشکل مرتبط با عدم تعادل هورمون انسولین در بدن

انسولین یکی از هورمون‌های اصلی بدن است. هر بار که غذا می‌خوریم به طور اتوماتیک آزاد می‌شود و به سلول‌ های ما اجازه می‌دهد از انرژی که از غذا دریافت می‌کنیم، استفاده کند. این مقدار در مقادیر کوچک‌تر منتشر می‌شود وقتی که غذاهای گلیسمی را می‌خوریم و در مقادیر بالاتر وقتی که غذاهای پر گلیسمی (مثل آن‌هایی که با قند و آرد غنی‌شده درست می‌شوند) را می‌خوریم، انسولین در خون منتشر می شود.

خوردن زیاد این دست غذاها (اغلب در ترکیب با سایر عوامل سبک زندگی مثل نشستن و تجربه استرس مزمن و مداوم) می‌تواند باعث اضافه‌بار انسولین در بدن شود. میزان انسولین زیاد در تخمک‌گذاری اختلال ایجاد کرده، و منجر به کم کردن هورمون تستوسترون می‌شود. از این رو، تستوسترون بیشتر بدن را به سمت تغییر DHT بیشتر سوق می‌دهد؛ و در نتیجه باعث از دست رفتن موی بیشتر خواهد شد. رعایت تعادل در غذای مصرفی با ویژگی های مذکور و مصرف مکرر و منظم روغن رویش مجدد مو به بهبود این اوضاع کمک خواهد نمود.

  1. ریزش مو و مصرف روغن رویش مجدد مو پس از بارداری

ریزش مو با کاهش استروژن بعد از زایمان مرتبط است. در دوران بارداری، بدن دارای سطوح بالاتری از استروژن (و پروژسترون) و استروژن را قبل از ریزش به طور طبیعی افزایش می‌دهد (که این چیزی است که هر روز باعث ریزش مو می‌شود). وقتی استروژن بعد از بارداری کاهش پیدا می‌کند، تمام موهایی که در حالت “استراحت” قرار داشته اند، شروع به ریختن خواهند کرد. ریزش مو پس از بارداری معمولا موقتی است و چندین ماه طول می‌کشد. برای بهبود این اوضاع می توانید از روغن رویش مجدد مو استفاده کنید تا پروسه ی چند ماهه ی آن به مدت زمان کمتری تبدیل شود. و از سویی دیگر موهای سرتان برای رشد بعدی قوی، پایدار و ضخیم باقی می مانند.

  1. عدم تعادل هورمونی تیروئید و ریزش مو

نقش اصلی غده تیروئید در بدن تنظیم مصرف انرژی است. تیروئید یک جریان ثابت از هورمون‌ها را در بدن آزاد می‌کند تا عملکردهای جسمی حیاتی، از تنفس و ضربان قلب تا دمای بدن، وزن بدن و ، رشد مو را تنظیم کند.

وقتی تیروئید تحت استرس یا تغذیه ضعیف قرار دارد ( تیروئید به شدت وابسته به سطح مطلوب ویتامین و مواد مغذی برای عملکرد بهینه است ) شروع به تمرکز بر تلاش‌های خود در حمایت از فرآیندهای بدنی (مانند نفس کشیدن و تنظیم نرخ قلب) می‌کند. و از این رو توجه خود را به کارکرد های حیاتی کم اهمیت تر در بدن مانند رشد مو از دست می دهد.

مراجعه به پزشک و ارائه داروهای لازم برای مشکلات مرتبط با تعادل هورمونی در تیروئید کمک می کند تا از شر ریزش مو ها خلاص شوید. اما موهای از دست رفته چگونه رشد کنند؟ یا چگونه تقویت شوند؟ در اینجا بحث به استفاده از روغن رویش مجدد مو به میان می آید؛ که این وظیفه ی مهم برای بازگشت و حفظ زیبایی را بر عهده می گیرد. از همه مهمتر پس از مدت مشخصی از استفاده ثابت باقی مانده و دیگر دچار وضعیت های مشابه قدیمی نخواهید بود.

خرید روغن افزایش ضخامت مو

روغن افزایش ضخامت مو

  1. هورمون مرتبط با استرس جهت ریزش مو

اگر ساعت‌ های طولانی در یک محیط پر استرس کار کرده‌اید و یا چند هفته است که با یک رویداد چالش برانگیز در زندگی شخصی خود سروکار دارید، ممکن است همین مسئله‌ی مهم بر روی موهای شما تاثیر بگذارد. روغن رویش مجدد مو چه کمکی به این وضعیت می کند؟ ریزش مو ناشی از استرس، افلوویوم تلوژن نامیده می‌شود. بر خلاف از دست دادن موهای هورمونی، اما این موضوع معمولا دائمی نیست. افلوویوم تلوژن معمولا منجر به نازک شدن ناگهانی موهای شما در سراسر پوست سر می‌شود، که منجر به ریزش مو خواهد شد. این بخش عموماً مرحله نهایی چرخه رشد مو را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

همانند دیگر اشکال از دست رفتن مو که ناشی از عوامل هورمونی هستند، از دست رفتن بخشی از موها ناشی از استرس معمولی بوده و اصلاً دائمی نیست. شما می توانید از طریق تغییرات سبک زندگی و استفاده از روغن رویش مجدد مو، این امکان را بدست می آورید که همه موهایی که در نتیجه استرس از دست داده‌اید، دوباره رشد کنند. و البته به زیبایی و جوانی مجدد دست یابند.

 

روغن رویش مجدد مو با نام روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو

تمامی کسانی که تجربه تهیه و استفاده منظم روغن رویش مجدد مو و روغن افزایش ضخامت مو با نام رسمی روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو را داشته اند، عمدتاً شاهد بازگشت بخش بزرگی از موهای خود به همراه یک بافت قدرتمند و درخشان بوده اند. تمامی موها یک بافت مشابه دارند و فقط تفاوت ظاهری در رنگ و فرم بیرونی آنهاست. این روغن رویش مجدد مو به شما کمک می کند تا موهای نازک و کم پشت خود را در هر رنگ و شکلی که دارد مجدداً احیا کنید. تولید و تهیه این روغن ها به همراه اصول بهداشتی و استاندارد روز دنیا با کمک چندین گیاه خاص انجام می گیرد، که در نهایت نتایج فوق العاده جالبی را در اختیارتان قرار خواهد داد.

رویش مجدد مو

روغن رویش مجدد مو در قالب روغن ترکیبی گیاهی میکس مو

ارائه و بسته بندی روغن رویش مجدد مو برای آن دسته از موهایی که نیازمند یک تجدید حیات دوباره هستند در قالب روغن ترکیبی گیاهی میکس مو انجام می پذیرد. این روغن با رسیدن به بافت موی شما زندگی مجددی به آن می بخشد، و برعکس روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو که باید با پوست سر تماس داشته باشد، برای استفاده‌ی اثر بخش به طول موها زده می شود.

این روغن رویش مجدد مو کمک می کند، تا پس از مدت استفاده معینی از آن شاهد ارتقا کیفیت و ظاهر موهای خودتان باشید. تاثیر دو روغن رویش مجدد مو و روغن افزایش ضخامت مو ذکر شده به حدی است که دیگر شاهد از دست رفتن مو ها یا خشک و بد فرم شدن‌شان نخواهید شد. روغن رویش مجدد مو روحی تازه به تک تک موهای سر شما می دمد. برای تهیه آن‌ها به راحتی می توانید از سایت Oil-ir.com خرید کرده و در اسرع وقت درمان را آغاز نمایید.