به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

عوامل خشک و نازک شدن موها چیست؟ التیام با روغن افزایش ضخامت مو!

روغن افزایش ضخامت مو

خشک شدن مو ها روندی است که با نازک شدن و سپس شکننده شدن موی سر در ارتباط است. خشکی پوست سر نیز ممکن است برای دست کم نیمی از تعداد افراد، به اندازه انگشتان دست اتفاق بیفتد. روغن افزایش ضخامت مو به جلوگیری و بهبود چنین وضعیتی کمک می کند. اما برای بسیاری از افراد بی توجهی به خشکی پوست سر و سپس ساقه مو ها مسئله ای است که اگر به طور کامل پیگیری نشود، در سنین بالاتر شاهد از دست دادن حجم و درخشندگی طبیعی موهایشان خواهند بود.

اگرچه ترد و ظریف بودن موها برای افراد مختلف یک امر بدیهی است، اما به طبع موی وز و بد حالت نوید خشکی و بی روح بودن را به شما اعلام می کنند. روغن افزایش ضخامت مو در بهبود رشد و ظاهر مو خشک کمک کرده و نوعی حمایتگر برای تغییر عادات مراقبت از موی سر تان محسوب می شود.

شما میتوانید موهایتان را بهتر از همیشه نگهداری کرده و به تغذیه آنها توجه کنید. همه چیز کمی صبر و شکیبایی لازم دارد. درست همانطور که موهای شما در طول یک شب به این اندازه خشک نشده اند، احتمالا یک شبه هم کاملا سالم نخواهند شد. اما این به این معنی نیست که تلاش جهت درمان با روغن افزایش ضخامت مو گیاهی و اختصاص دادن زمانی مشخص نمی‌تواند رشته‌ های مو آسیب ‌دیده شما را التیام بخشد. اما چگونه؟

انتخاب روغن افزایش ضخامت مو

خشکی مو

نشانه های مو سالم و شاداب چیست؟

صرف‌نظر از نوع مو، نشانه ‌هایی معمول برای تشخیص مو غیر خشک و سالم وجود دارد، که کمک می کند به راحتی متوجه نوع درمان با روغن افزایش ضخامت مو شوید. روغن افزایش ضخامت مو گیاهی می تواند برای موهای سالم، دچار ریزش ، خشک و زمخت استفاده شود. در هریک از شرایط وظیفه رطوبت رسانی و تغذیه کردن ریشه و ساقه مو پایدار خواهد بود. با این حال اگر نیاز دارید تشخیص دهید که موهای سالمی دارید نشانه های کلی آن شامل موارد زیر ( فارغ از نوع و ظاهر) هستند:

  • ریزش طبیعی
  • بافت صاف با حداقل ژولیدگی
  • نگه داشتن بافت طبیعی در هنگام مواجهه با رطوبت
  • پوست سر سالم و فاقد شوره
  • درخشش طبیعی، بدون وجود چربی بیش از حد
  • هیچ نوع موخوره و یا حداقل علائم شکستگی در بافت مو وجود ندارد
  • هنگام کشیدن شکسته نمی شود یا به راحتی از هم گسسته نمی شود.
  • دارای حرکت و جهشی طبیعی

درمان خشکی مو و پوست سر در اثر گرمای شدید با روغن افزایش ضخامت مو

حالا که با نشانه های موهای سالم آشنا شدیم بهتر می توانیم به سراغ عوامل مسبب خشکی موها و درمان با کمک روغن افزایش ضخامت مو گیاهی برویم. اگر در یک منطقه با گرمای شدید و البته خشک زندگی می کنید (به خصوص در شهری چهار فصل که موهای شما باید با نوسانات سازگار شود)، خشک بودن مو ها می‌تواند اتفاقی بسیار معمول باشد. چون دماهای مختلف می‌تواند رطوبت موهایتان را از بین ببرد.

آب و هوای گرم به طور خاص باعث می شود که موهای شما کدر شده، دچار موخوره شده، و حتی ممکن است به دلیل اینکه موهایتان از هیدراتاسیون محروم شده در نهایت ریزش مو را تجربه کنید. راه چاره در چنین شرایطی که تغییرات آب و هوا و پایداری خشکی آن یک موضوع رایج است، استفاده از روغن افزایش ضخامت مو و جلوگیری حداکثری از موهایی تُرد و یا شکننده است.

خرید روغن افزایش ضخامت مو

روغن مو

ماساژ دادن پوست سر با روغن افزایش ضخامت مو برای جلوگیری از خشکی سر

ماساژ دادن موضوعی نیست که فقط با بدن در ارتباط باشد. ماساژ پوست سر با روغن افزایش ضخامت مو کمک می کند تا از خشکی پوست و کف سرتان خودداری کنید. ماساژ دادن پوست سر با روغن افزایش ضخامت مو را تحریک می‌کنند، گردش خون را افزایش داده و تولید چربی را تشویق می‌کنند.

این چیز بدی نیست، در حقیقت برای موی سالم کاملا ضروری است. اگر انتهای مو به اندازه کافی چربی را از ریشه دریافت نکند، مو شکننده و کدر خواهد شد. توصیه اصلی بر این است که علاوه بر ماساژ پوست سر با روغن افزایش ضخامت مو، در حمام هم با شامپو کف سرتان را به آرامی و ملایمت ماساژ دهید تا به راحتی این قدم را در برنامه روتین خود حفظ نمایید.

شانه زدن بیش از حد و شستشوی زیاد قاتل طراوت موها است!

برس زدن مکرر عامل مهمی در خشک شدن سریع موها محسوب می شود. خیلی از ضربات برس می‌تواند سطح موها را سخت کند، و باعث ایجاد شرایط نامناسب برای آن شود. بهتر است که شانه یا برس را به آرامی و به ندرت با استفاده از ابزارهای با کیفیت بالا که از مواد طبیعی ساخته‌ شده استفاده کنید.

در کنار توجه به انتخاب برس مناسب، کمی از روغن افزایش ضخامت مو را کف سر و انتهای ساقه موها بزنید و پس از ماساژ دادن به اندازه کافی با برس مناسب مشغول پخش کردن آن در جای جای سر و بافت موهایتان شوید تا روغن افزایش ضخامت مو در لحظات مناسب از ایجاد حالتی ناپایدار و خشک در موهایتان جلوگیری به عمل آورد.

از سویی دیگر موهای خشک نباید روزانه شُسته شوند. حتی اگر موهایی با جنس خشک و یا وز داشته باشید بازهم شستشوی آن ها قاعده خاصی دارد و نباید بخاطر اینکه خشک بودن یک امر بدیهی محسوب می شود، نسبت به تمیز شدن روتین آن بی توجه باشید. لازم به ذکر است که شستن موها با آب داغ با خشکی و وز شدگی حداکثری موها در ارتباط است و باید از آن اجتناب شود.

روغن افزایش ضخامت مو گیاهی بعد از هر بار استفاده منظم حفاظت و کارایی لازم را برای موهای سر شما به ارمغان خواهد آورد.  نتیجه اینکه، مو و پوست سر با روغن افزایش ضخامت مو گیاهی دیرتر خشک می‌شوند و مو درخشش کافی را به دست خواهد آورد. سعی کنید این قاعده سرانگشتی را اعمال کنید: «شستن فقط به اندازه کافی ضروری است و تا جایی که ممکن است شامپو زدن هر دو الی سه روز به طور عادی کافی است». حتی بیشتر از سه روز نیز نباید نگرانی از بابت شستشو موهایتان داشته باشید. البته شرایط و سبک زندگی افرادی که دائما در بیرون از خانه فعالیت دارند، اقتضای شستشوی بیشتری را به نسبت دیگر افراد دارد.

تاثیر روغن افزایش ضخامت مو

مراقبت از مو

کاهش استفاده از وسایل حرارتی و مواد شیمیایی

آیا شما به طور منظم موهای خود را فر می کنید؟ یا مثلا از رنگ زدن غافل نمی شوید؟ به عنوان مثال آیا می دانید دلیل استفاده از دستکش در هنگام رنگ زدن موها چیست؟ سوختن پوست! این فرآیند باعث تغییرات مهمی در ساقه مو می شود و رفته رفته آن را خشک خواهد کرد. حالا تصور کنید که موهای شما بسیار آسیب‌پذیر تر از پوست است. در نهایت متوجه میشوید که، وقتی مواد شیمیایی شدید روی آن اعمال می‌کنید، چه آسیبی به آن، وارد خواهد آمد.

این موضوع در فر زدن یا صاف کردن موها وضعیت خشک شدن را بسیار شدید تر خواهد کرد. رنگ کردن و استفاده از وسایل حالت دهنده به طور ملایم این آسیب دیدگی را کاهش می دهد. اما برای آن دسته از موهایی که از قبل دچار خشکی شده اند چاره استفاده از روغن افزایش ضخامت مو گیاهی است.

این روغن مو به آن دسته از موهایی که ممکن است هر روز دچار تغییرات ظاهری شوند کمک می کند تا از بیرون تغذیه شده و دچار خشکی حداکثری نشوند. با اینکه شرایط آرایش موها برای خانم ها و آقایان متفاوت است، و خانم ها بیش از آقایان از این موارد استفاده می کنند میتوانند با کنترل شرایط مذکور و استفاده از روغن افزایش ضخامت مو گیاهی همه چیز را تحت کنترل درآورند.

به حداقل رساندن خشکی ناشی از اصطکاک با روغن افزایش ضخامت مو

شال، کلاه، روسری، و دیگر موارد باعث اصطکاک مو ها می شود. برخورد موها با این موارد در کنار باز گذاشتن آن ها وضعیت خشکی را دو چندان خواهد کرد. برای کنترل این وضعیت می توانید از روغن افزایش ضخامت مو گیاهی استفاده کنید و سعی کنید تا جای ممکن موهای خود را بافته و یا به حالت جمع شده در زیر روسری قرار دهید.

برای فصول سرد سال که موها زیر لباس های بافتنی و ضخیم قرار می گیرند استفاده از روغن افزایش ضخامت مو گیاهی باعث می شود که علاوه بر کنترل رطوبت از دست رفته موها در اثر شرایط جوی موهایی که دچار اصطکاک بیشتر می شوند را درمان کنید. سعی کنید از روسری، شال و یا کلاه هایی استفاده کنید که کمتر پلاستیکی بوده و امکان تنفس برای پوست سرتان فراهم میکنند.

مراقبت های مو بعد از حمام رفتن را جدی بگیرید

موهای شما وقتی مرطوب است بسیار شکننده و مستعد آسیب خواهد بود. بنابراین اولین کاری که بعد از دوش گرفتن باید انجام دهید این است که آن ها را خشک نمایید. اگر از برس جهت شانه کردن استفاده کرده یا با حوله آن ها را به هم ماساژ دهید به احتمال زیاد باعث شکستگی حداکثری آن ها خواهید شد. به جای آن آب اضافی را به آرامی فشار دهید، و یا از نرم‌کننده برای کمک به محافظت از مو استفاده کنید. اگر ساعاتی قبل از به حمام رفتن از روغن افزایش ضخامت مو گیاهی استفاده کرده باشید دیگر هیچ گونه نگرانی خاصی از بابت خشکی بیش از حد و یا عدم رسیدن چربی های لازم به نوک مو ها جهت جلوگیری از موخوره شدن نخواهید داشت. روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو و روغن ترکیبی گیاهی میکس مو دو نوع روغن افزایش ضخامت مو هستند که پس از تهیه از oil-ir.com و اعمال طولانی مدت آنها می توانید شاهد درخشش و پرپشتی لازم موهای خشک و وز خود باشید.