به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

برای دریافت تاثیر بهتر از روغن مو گیاهی، مصرف قرص ضدبارداری را متوقف کنید

روغن مو

هورمون های بدن و ریزش مو مانند دوقلوهای به هم چسبیده‌ای هستند که، در صورت تداخل در کار یکی دیگری دچار بحران می شود. اما شما با کمک روغن مو و مراقبت های آگاهانه زنانه می توانید از تداخل در این روند جلوگیری کنید. قرص های ضد بارداری جزء یکی از دلایل اصلی ریزش مو شناخته می شوند چرا که هورمون های زنانه را جهت جلوگیری از بارداری تغییر می دهند. و به طبع قابل حدس است که تغییرات هورمونی هم بر ریزش یا پرپشتی موها موثرند.

هرچند شما رژیم غذایی خوبی داشته باشید یا از روغن مو گیاهی استفاده کنید، اما مصرف قرص های ضد بارداری با دُز های زیاد یا کم را متوقف نکنید، عملاً تاثیر مورد نظر را دریافت نخواهید کرد. روش های دیگری نیز وجود دارند که شما می توانید برای کنترل و جلوگیری حداکثری ریزش مو از آنها استفاده کنید. برای تاثیر پذیری بیشتر روغن مو گیاهی و تمام مراقبت های مرتبط با آنچه که مصرف می کنید بهتر است این مطلب را دنبال نمایید؛ تا بهتر متوجه شوید که قرص های ضد بارداری چه تاثیری بر روی ریزش موهایتان دارند.

عدم تاثیر روغن مو

جلوگیری از ریزش مو

اهمیت کاهش مصرف قرص ضد بارداری و استفاده از روغن مو

بسیاری از زنان در اثر مصرف قرص بارداری به طور مکرر عمدتاً ریزش مو را تجربه می کنند. این موضوع برای خیلی از خانم ها ناآشنا است. آنها موهای خود را به طرز وسیعی از دست می دهند و حجم موهایشان کوچک‌تر و نازک تر می‌شوند. در بیست سال گذشته، ریزش موهای سر برای خانم ها موضوعی بود که گاهی اوقات با زایمان و یا بیماری ایجاد می شد.

اما اکنون این موضوع آنقدر شایع شده است که، پزشکان هر روز افرادی را ملاقات می کنند که برای درمان ریزش مو به آنها مراجعه می کنند. ژنتیک، فقر آهن، تیروئید، رژیم غذایی و شرایط هورمونی به نام سندرم پلی کیستیک تخمدانی (PCOS) عوامل رایج ریزش مو هستند که، می توان با کنترل آنها و استفاده منظم از روغن مو گیاهی به درمان موثر رسید. چیزی که در این میان تغییر کرده‌ است این است که زنان بیشتری امروزه، از قرص های کنترل کننده هورمون های جنسی استفاده می‌کنند.

برخی از آن‌ها در سنین پایین شروع به ‌استفاده از قرص های کنترل کننده می کنند، که این موضوع در سنین بالاتر بر سلامت پوست و مو تاثیر می گذارد. به همین سبب برای درمان ریزش مو با روغن مو گیاهی نیز باید کنترل مصرف قرص های ضد بارداری را نیز مد نظر قرار دهید.

چرا با مصرف قرص ضد بارداری دچار ریزش مو می شویم؟

قرص ضد بارداری می‌تواند باعث از دست رفتن مو در زنانی شود که به طور ویژه نسبت به هورمون‌ های موجود داخل این قرص  ها حساسیت دارند. و یا سابقه خانوادگی از ریزش مو های وابسته به هورمون ها را دارند.

مو به طور معمول در چرخه ‌های رشد است. آناژن فاز فعال در روند رشد مو است. در طول این مرحله، مو از فولیکول ها رشد می‌کند. این دوره می‌تواند به مدت دو یا هفت سال طول بکشد. سپس مرحله انتقالی زمانی است که رشد مو متوقف می‌شود. این انتقال حدود ۱۰ تا ۲۰ روز طول می‌کشد. و سپس مرحله استراحت وارد بازی می شود. در طول این مرحله، موی شما رشد نمی‌کند. روزانه بین ۲۵ تا ۱۰۰ تار مو در این مرحله ریخته می‌شود، که می‌تواند تا ۱۰۰ روز طول بکشد.

به زبان ساده، قرص ‌های ضد بارداری باعث می‌شوند که مو خیلی سریعتر از زمان ذکر شده از فاز رشد به فاز استراحت وارد شده و در آن باقی بماند. مقدار زیادی از مو های سر می‌تواند در طول این فرآیند دچار ریزش شود. که البته با روغن مو گیاهی قابل پیشگیری است. شما با خرید روغن گیاهی مو می توانید باقی ماندن در این مرحله را کنترل کرده و فولیکول های مو را برای رشد موهای جدید تقویت کنید.

اگر ریزش مو ارثی نیز باشد این مسئله بحرانی تر خواهد شد. چرا که قرص ‌های ضد بارداری می‌تواند روند ریزش مو را تسریع کند. روش ‌های کنترل هورمونی دیگری نیز می‌توانند باعث ریزش مو شوند. این روش‌ها عبارتند از:

  • تزریق هورمون، مانند دپوپروورا
  • ایمپلنت پروژسترون مانند نکس پلانون
  • حلقه واژنی، مانند NuvaRing

تاثیر استفاده از روغن مو در کاهش استفاده از قرص ضد بارداری

برای درک بهتر عملکرد روغن مو ابتدا باید ببینیم که قرص های ضد بارداری چه تاثیری بر روی ریزش مو دارند. قرص ضد بارداری اگر حاوی یک نسخه مصنوعی از پروژسترون ( با شاخص آندروژن بالا) باشد، به جِد بر روی روند ریزش موهای سر تاثیر می گذارد. این می تواند بسته به ساختار مولکولی آن کم و بیش شبیه تستوسترون باشد، و شاخص آندروژن نامیده می شود.

پروژسترون با شاخص آندروژن بالا، مانند تستوسترون در بدن عمل می‌کند. به این صورت که کیسه‌ های ترشحی مو را کوچک می‌کند. بنابراین مو ها علاوه بر ریزش دچار نازکی هم خواهند شد. روغن مو گیاهی به غیر از خواص جزئی یک خاصیت مهم دارد؛ و آن هم این است که به تغذیه فولیکول های مو می پردازد.

اگر مصرف قرص های ضد بارداری را متوقف کنید می توانید از روغن مو گیاهی استفاده کنید. روغن مو گیاهی موهای شما را تغذیه می کند و اجازه نمی دهد تا فولیکول ها بیش از پیش کوچک و ضعیف شوند. این نوع پیشگیری حتی در زمان درمان هم موثر خواهد بود.

روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو و روغن ترکیبی گیاهی میکس مو به شما اجازه می دهند تا پوست سر و بافت مو ها را از ریشه و از انتها تغذیه کنید، و علاوه بر این موارد آن ها را بسیار خوش حالت تر از قبل نمایید. اگر به درمان موثری می اندیشید بهتر است که، استفاده از این دو روغن مو گیاهی را آغاز کرده و به طور مستمر از آن ها در درمان مشکل پیش آمده استفاده کنید.

تاثیر روغن مو

ریزش مو

آیا پس از قطع مصرف قرص ضد بارداری روغن مو گیاهی موثر است؟

همانطور که اشاره شد برای تاثیر پذیری هر چه بهتر روغن مو بهتر است تا قرص ضد بارداری را مصرف نکنید. اما برای کنترل بارداری می توانید از روش های رایج دیگر استفاده کنید. با پزشک خود صحبت کنید تا بتوانید روش کنترلی مناسبی را پیدا کنید که برای شما مفید است. چرا که آگاهی از باروری بسیار مهم است. کسانی که به زیبایی پوست سر و موهای خویش اهمیت می دهند باید در ابتدا هورمون های خود را کنترل کرده و از ایجاد اختلال حداکثری جلوگیری نمایند.

مزیت دیگر استفاده از روش های غیر هورمونی و استفاده از روغن مو گیاهی این است که به تخمک‌ گذاری و تولید پروژسترون، یعنی هورمون طبیعی که برای مو بسیار مفید است، کمک می کند. پروژسترونی که شاخص آندروژن بسیار پایینی دارد، رشد موی سالم را تحریک می‌کند.

پروژسترون با آندروژن پایین بخش مهمی از بازیابی مو است، اما تنها قسمت آن نیست. مو سالم همچنین به تغذیه خوب نیز نیاز دارد و مهم‌ترین مواد مغذی که پروتئین، روی و آهن هستند را می توان از سبزیجات سبز و غذای سالم حیوانات از قبیل مرغ، ماهی، تخم‌مرغ و غیره به دست آورد.

چک لیست جلوگیری از ریزش مو با روغن مو گیاهی

به آرامش رساندن مو با روغن مو مهم ترین مسئله ای است که با کنترل آنچه که به بدن وارد می کنید، می تواند به سرانجام مطلوبی برسد. همانطور که اشاره شد برخی افراد با در اختیار داشتن زمینه ژنتیکی مشکلات هورمونی، ریزش موهایشان تشدید می شود. و گاهی افراد بی خبر از این موضوع حتی با مصرف روغن مو گیاهی نیز به نتیجه دلخواه نمی رسند.

باید توجه داشته باشید که برای شروع درمان ابتدا از وجود این زمینه آگاه شوید و سپس با پیگیری های لازم ریزش مو را متوقف کرده و به تقویت مو روی آورید. چک لیست جلوگیری از ریزش مو با روغن گیاهی مو مانند طی کردن پلکان سلامتی مو است.

  • پروژسترون را با شاخص آندروژن بالا استفاده نکنید( قرص ضد بارداری).
  • شناسایی و درمان هر گونه مشکل پزشکی اساسی مانند بیماری تیروئید و یا سندرم پلی کیستیک تخمدانی (PCOS)
  • آزمایش وجود فقر آهن و مصرف یک مکمل آهن در نظر بگیرید.
  • رژیم غذایی متنوعی را بخورید که شامل سبزیجات سبز، گوشت و تخم‌مرغ باشد.
  • هر شب از روغن مو گیاهی استفاده کنید.
  • خرید روغن مو

روغن مو

طرز استفاده از روغن مو گیاهی  برای درمان موثر ریزش مو

هر محصولی نوع و طرز استفاده خاصی دارد. روغن مو گیاهی تنها باید با پیگیری و پشتکار لازم هرشب قبل از خواب مورد استفاده قرار بگیرد. بسته به حجم روغن مو گیاهی، درمان شما می تواند متفاوت باشد؛ با این حال هیچ تفاوت آشکاری در دریافت نتیجه نهایی وجود نخواهد داشت.

شما می توانید با استفاده مستمر از روغن گیاهی با نام های روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو و روغن ترکیبی گیاهی میکس مو مطمئن باشید که، در طی 3 ماه رشد مناسبی از موهای خود را شاهد خواهید بود. در ابتدا پس از تهیه محصولات مذکور از oil-ir.com جزئیات مرتبط با هر روغن مو گیاهی را چک کرده و به طور دقیق از آنها استفاده کنید. روغن گیاهی سوپر میکس مو بر روی پوست سر به طور مستقیم استفاده می شود.

در حالی که روغن گیاهی میکس مو به ساقه مو ها و نوک آن زده شده و به طور مستقیم بافت مو را تحت تاثیر قرار می دهد. موهای شما پس از استفاده از این روغن مو گیاهی علاوه بر توقف ریزش پرپشت و خوش حالت خواهند شد و دیگر شرایط قبل از استفاده از قرص های ضد بارداری را به چشم نخواهید دید.