به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

برای دریافت نتیجه با روغن رویش مجدد مو از مصرف این 6 ماده غذایی پرهیز کنید

رویش مجدد مو

در بین مواد غذایی مفید و مغذی که مصرف می کنیم، برخی مواد و رژیم های غذایی باعث جلوگیری از رویش مجدد مو ها شده و حتی ریزش را سرعت می بخشند. همانطور که میدانید رژیم غذایی موثر ترین انتخابی است، که تمام سلامت بدن و حتی زیبایی پوست و مو به آن وابسته است. و اگر شروع به درمان های مختلف جهت رویش مجدد مو کرده، اما از آن چه که به بدن وارد می کنیم غافل باشیم، نمی توانیم نتیجه موثر نهایی را بدست آوریم. چرا که اتصال موها مستقیما به رگ ها و جریان خون داخل پوست سر برقرار است، و به طبع هر ماده معدنی و یا ویتامین های لازم که داخل خون وجود داشته باشد، به مو های سر نیز جهت رشد انتقال داده می شود.

اصطلاح معروفی وجود دارد که اظهار می کند: « ما همان چیزی هستیم، که به بدن‌مان وارد می کنیم»؛ و این موضوع از جنبه ی نگرش به موهای سر، تقویت و پرپشتی آنها، درخشندگی یا کدر بودن به مواد غذایی مصرفی ما بستگی دارد. بنابراین نمی توان با عدم کنترل آن دسته از مواردی که به بدن وارد می شود، انتظار رویش مجدد موهای از دست رفته و شاداب را داشته باشیم. جهت شناخت بهتر این مواد و قطع تدریجی آن ها از رژیم غذایی، با این مطلب همراه باشید.

چرا باید رژیم غذایی خود را جهت رویش مجدد مو تنظیم نماییم؟

تمام غذاهای جهان حاوی نوعی ویتامین ها و مواد معدنی هستند. غذاهای بسیار ساده ای وجود دارند که باعث تقویت مو ها می شوند. اما چگونه؟ خب به این دلیل که برخی از غذاها باعث تحریک فولیکول های خفته مو شده، و در نهایت امر باعث رویش مجدد مو و احیای آن بخش از موهای از دست رفته می شوند.

در اصل با مصرف غذاهای مغذی تر و بهتر خون پاک و سالم داخل بدن ( به علاوه سر) جاری می شود، و این موضوع دلیل اصلی ارتقا سلامت پوست و موی سر شما خواهد بود. البته برای ماندگاری حداکثری باید تا جایی که می توانید رژیم غذایی خود را به کل تغییر داده و از مصرف آن دسته از مواد و محصولاتی که جلوی رویش مجدد موهایتان را می گیرند خودداری به عمل آورید.

رویش مجدد مو به کمک تغذیه و مصرف محصولاتی چون روغن رویش مجدد مو مانند کاهش دادن وزن است. این طور فکر نمی کنید؟ به طبع افرادی که قصد دارند به عنوان مثال 10 کیلو از وزن خود را کم کرده و به یک تناسب اندام کلی برسند باید از مصرف موادی که چربی و قند بیشتری دارد خودداری کنند. این وضعیت نیز مانند جلوگیری از ورود مواد نامناسب به بدن برای رشد مو ها ضروری است. چرا که این اغلام می توانند خود عامل مهمی در ریزش مو و کاهش سلامت شما باشند. به طبع کسانی که سریعتر از دیگر افراد این حقیقت را درک کنند بهتر می توانند در جهت رشد و بهبود سلامت پوست و مو ظاهری و باطنی خود گام بردارند.

مواد غذایی نامناسب بازدارنده از رویش مجدد مو ها کدامند؟

مواد غذایی نامناسب جهت جلوگیری از رویش مجدد مو  ها به یک زمینه خاص مرتبط نیستند و می توانند شامل غذاهای آماده و یا شیرین و حتی غذاهای دریایی باشند.

از ماهی هایی که جیوه بالایی دارند اجتناب کنید

سطح بالای جیوه می تواند به ریزش مو منجر شود. قاعده کلی (اما استثنائاتی وجود دارد) این است که هر چه ماهی از حالت طبیعی و عادی بزرگتر باشد ، میزان جیوه بالاتری نیز در آن وجود دارد. وجود این ماده به جز مو تاثیر کلی تری بر روی بدن شما خواهد گذاشت. بنابراین از مصرف ماهی هایی مثل ماهی شمشیری (اره ماهی)، ماهی خال مخالی، ماهی ماکرو، و حتی مقداری ماهی تن اجتناب کنید.

اگر به مصرف غذاهای دریایی علاقه مند هستید و یا می خواهید از این طریق رویش مجدد مو هایتان را شاهد باشید می توانید به مصرف ماهی هایی همچون سالمون، ماهی قزل‌آلا، و میگو که همگی در میزان جیوه بسیار پایین هستند، روی آورید.

این ماهی ها منبع غنی از امگا 3 هستند؛ که برای رویش مجدد مو ها و جان گرفتن تازه ساق آن ها بسیار موثر عمل می کند. به طور کلی هر چه پروتئین و امگا 3 بیشتری در رژیم غذایی شما گنجانده شود برای رویش مجدد موهایتان بهتر نتیجه می گیرید.

تغذیه برای رویش مجدد مو

ریزش مو

از مصرف شیرین کننده های مصنوعی اجتناب کنید

به طور کلی شیرین کننده های مصنوعی تاثیر نامناسبی روی بدن دارند. حال با توجه به این موضوع می توان حدس زد که این مواد چه مشکلاتی برای مو و ریزش آنها ایجاد می کنند. عموماً مردم از این شیرین کننده ها به آن دلیل استفاده می کنند که، قند نداشته و نمی تواند ضرری از این لحاظ بر روی بدن آنان خواهد داشت. اما این موضوع حقیقت ندارد. و اثرات جانبی این محصولات بیشتر از مواقعی است که از شکر استفاده می کنید.

البته لازم به ذکر است که شکر سفید نیز تاثیر منفی روی رویش مجدد مو دارد. با این حال شما می توانید شکر قهوه ای را جایگزین کرده و یا مصرف این دست محصولات را به صفر نزدیک کنید. اگر می خواهید که به بهبود رویش مجدد مو هایتان کمک کنید از شیرین کننده ها مخصوصاً آن هایی که در ترکیبات خود از آسپارتام استفاده می کنند خودداری کنید. این ترکیب با ریزش مو به طور مستقیم در ارتباط است. و با عنوان جایگزین قند نیز شناخته می شود. برای اجتناب از این ماده شیمیایی، همیشه برچسب محصولات را به دقت بخوانید تا میزان مورد تایید را مصرف کنید، و از شیرین کننده های غیر مصنوعی دیگر استفاده کنید. (مثل عسل)

مصرف شکر سفید را متوقف کنید

یکی از جمله انتخاب های درست جهت سلامت زیبایی و کمک به رویش مجدد مو در کنار استفاده از روغن رویش مجدد مو، قطع مصرف شکر سفید است. اما چرا؟ دلیل خیلی ساده است. زیبایی و شادابی موهای شما از پروتئین ساخته شده ‌است. مو به پروتئین نیاز دارد تا رشد کند. اما شکر مانع جذب پروتئین می شود. درست مانند شیرین کننده های مصنوعی، باید از خوردن غذاهایی که حاوی شکر زیاد هستند دوری کنید. همینطور از موادی که دارای نشاسته سفید هستند(برنج سفید، نان سفید، شکر سفید …).

نکات مهم در رویش مجدد مو

رشد مو

مصرف نشاسته سفید را محدود نمایید

عموماً مصرف شکر و نشاسته سفید با یکدیگر شناخته می شوند. چرا که نان سفید، کیک، شیرینی، ماکارونی، پاستای سفید، و دیگر محصولات فرآوری شده حاوی این اقلا هستند و باعث می‌شوند موی شما نازک شود. در نتیجه به هر اندازه که از روغن رویش مجدد مو استفاده کرده و مراقبت های دیگر را انجام دهید، باز هم نتیجه نهایی را به دست نخواهید آورد. بنابراین از مصرف نشاسته تا حد ممکن دور شوید و تا جای ممکن از جوانه گندم استفاده نمایید. این ماده غذایی برای بهبود رویش مجدد مو و جلوگیری از نازک شدن موهای شما بسیار ویژه عمل می کند.

از مصرف مشروبات الکلی خودداری کنید

مشروبات الکلی از دیگر مواردی هستند که بر روی رویش مجدد مو و از دست رفتن حداکثری آن تاثیر بسزایی دارند. در حقیقت، الکل هیچ فایده غذایی ندارد. بنابراین هیچ کاری برای موهای شما انجام نمی‌دهد تا به کمک آن بتوانید موهای پرپشت و درخشان داشته باشید.

این نوشیدنی سطح روی را داخل بدن شما  کاهش می‌دهد که، برای رشد مو سالم و ضروری است. الکل یک عامل مهم جهت نازک و شکننده شدن موهای سر شما محسوب می شود. بنابراین یک فرد به هر میزان که به مصرف الکل روی آور باشد، می تواند انتظار داشتن موهایی با بافت نازک و بی روح را داشته باشد. شما با یک بررسی کوچک می توانید متوجه ضرر های وارده توسط این ماده به بدن خود و زیبایی موهایتان شوید. بنابراین بهتر است که مصرف آن را کنار بگذارید.

مصرف فست فود را کاهش دهید

معایب مصرف این مورد باید کاملا مشخص باشد، اما این همان چیزی است که ما از شنیدن آن اجتناب می‌کنیم. هر چیزی که برای سلامتی شما عالی نباشد برای هیچ بخشی از بدن شما (نظیر موها) خوب نیست. سیب ‌زمینی‌ های سرخ‌ شده می‌توانند پوست سر را چرب کرده و سپس منافذ آن را مسدود کرده و منجر به ریزش مو شوند. دیگر غذاهایی که در زمره فست نیز قرار می گیرند به جز وارد آوردن دیگر آسیب ها به این روش عمل خواهند کرد و به درمان رویش مجدد مو رنگ و لعابی معکوس می بخشند.

روغن رویش مجدد مو

روغن رویش مجدد مو

درمان ریزش مو با کمک روغن رویش مجدد مو

هنگامی که مصرف مواد غذایی ذکر شده را به صفر نزدیک کرده، و سپس قطع کنید می توانید کاملاً امیدوار باشید که رویش مجدد موهایتان سریعتر از آنچه که فکرش را میکنید رخ خواهد داد. در حین قطع مصرف این مواد سعی کنید هر شب از روغن رویش مجدد مو های روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو و روغن ترکیبی گیاهی میکس مو به طور منظم استفاده کنید. این روغن های موجود در سایت oil-ir.com با ترکیبات مناسب و ویژه گیاهی خود می توانند در زمانی معقول به طور کاملا موثر به رویش مجدد مو های شما را جامه ی عمل بپوشانند. در صورتیکه به یک درمان بهینه و به صرفه اقتصادی می اندیشید، روغن های مذکور را دست کم یک بار امتحان نمایید، تا از نتایج شگفت زده شوید.