به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

ترمیم و احیای موهای سوخته از رنگ با این روغن مو!

روغن مو

آیا می توان به کمک روغن مو گیاهی موهای سوخته در اثر رنگ را احیا نمود؟ پاسخ مثبت است. رنگ کردن مو برای مردان و زنان ( به خصوص زنان) ممکن است بیشتر از یک مرتبه اتفاق بیفتد. اما سوختن موها مسئله ناخوشایندی است که در صورت وقوع حتی یک مرتبه‌ای، می تواند مشکلات بیشتری را پدید آورد. اما این موضوع به واسطه خرید روغن مو گیاهی و استفاده منظم قابل درمان است.

به طور کلی رنگ کردن موها یک روش جالب برای افزایش زیبایی ظاهری و یا بازتاب بهتری از وضعیت فعلی است. به طور معمول، این تجربه مثبت است. اما گاهی اوقات مواد شیمیایی که برای رنگ‌آمیزی مو استفاده می‌شوند می‌توانند باعث آسیب زدن به آن شوند، حتی اگر موهای جذاب و فوق العاده ای داشته باشیم. اگر این مشکل برای شما نیز بوجود آمده است، نگران نباشید. با راهنمای موجود در این مطلب می توانید جهت خرید روغن مو گیاهی برای تجدید رویش و شادابی موهای خود اقدام کنید.

چرا موها پس از رنگ شدن دچار سوختگی و آسیب می شوند؟

قبل از درک عملکرد روغن مو بهتر است از آسیب رنگ بر آن آگاه شویم. جهت رساندن و اثر گذاری روی موها، رنگ باید بتواند وارد ساقه مو شود. برای انجام این کار ، رنگ باید فراتر از کوتیکول پیش روی کند ( کوتیکول در واقع مانند پوست درخت برای موهای شما عمل می کند و آن ها را از آسیب محافظت می کند). برای نفوذ بیشتر، رنگ مو از آمونیاک برای بالا بردن pH مو و برای برداشتن کوتیکول استفاده می کند. پس از برداشته شدن کوتیکول ، مرحله بعدی اعمال رنگ در مو است. رنگ مو برای تجزیه رنگدانه طبیعی موها از پراکسید استفاده می کند.

پراکسید موها را به شدت خشک می کند و به همین دلیل است که موهای رنگی می‌توانند بافت کاه مانند به خود بگیرند. همانطور که توسعه دهنده بر روی مو نفوذ می کند، کوتیکول برداشته شده تا رنگ به درون کوتیکول باز و محور مو نفوذ کند. هر چه این برداشت بیشتر شود، ساقه مو ضعیف تر می‌شود. هنگامی که موهای خود را شستشو دهید ، کوتیکول به حالت اصلی خویش بر می گردد. برای درمان مویی که ساقه و بافت آن دچار تضعیف شده است همیشه روغن مو و نگهداری بهینه بهترین گزینه های در دسترس هستند.

روغن مو برای بعد از رنگ کردن

بیشتر بخوانید: روغن جلوگیری از ریزش مو و پرطرفدارترین روغن رویش مجدد مو

چگونه موهای آسیب دیده با رنگ را با روغن مو گیاهی درمان کنیم؟

برای اثر گذاری روغن مو باید بدانید که اگر از غلظت پراکسید اشتباه استفاده می کنید، یا اگر موهای خود را با انجام مداوم درمانهای شیمیایی رنگ می کنید، می توانید صدمات جدی به موهایتان وارد کنید. از طرف دیگر با استفاده از رنگ ‌های نیمه دائم، آسیب کمتری به موهای شما وارد می شود و حتی می‌توانید درخشندگی بیشتری نیز به آن اضافه کنید. اما این رنگ‌ها فقط قبل از شسته شدن، از بین می‌روند. از آنجا که رنگ‌های نیمه دائمی ساقه مو را باز نمی‌کنند، رنگ طبیعی موی سر شما و لطافت آن را تغییر نخواهند داد.

با این حال، اولین نکته ای که باید در درمان با کمک روغن مو گیاهی به خاطر بسپارید پذیرش راه حل های مناسب برای آن است. ممکن است افراد مختلف پیشنهادات مختلفی را به شما ارائه کنند که نه تنها نتیجه نخواهید گرفت، بلکه آسیب بیشتری را شاهد خواهید بود. بنابراین معقولانه بودن درمان خود از اهمیت ویژه ای برخوردار است. باید به موهایتان جهت درمان زمان کافی بدهید. در درجه اول، از ابزار های حالت دهنده به مو مانند اتو مو یا فر کردن آن تا درمان کامل دوری کنید. این ابزار ها می توانند آسیب رسانی به موها را بدتر کرده و در درمان وقفه ایجاد کنند.

برای ترمیم موهای آسیب دیده خود مجبور نیستید بیرون بروید و شامپو یا ماسک موی گران قیمت بخرید. ممکن است عجیب به نظر برسد ، اما استفاده از روغن مو گیاهی و شامپو مناسب در واقع برای موهای شما عالی هستند. در ادامه نکاتی برای نگهداری و مراقبت از موهای آسیب دیده آورده شده است. شما با اهتمام ورزیدن و توجه بی کم و کاست می توانید زیبایی موهایتان را مجدداً شاهد باشید.

شستشوی موهای آسیب دیده با شامپو گیاهی

در درجه اول شما می توانید موهای آسیب دیده خود را با یک شامپو ملایم یا یک شامپو گیاهی شستشو دهید. لازم نیست تا شامپوهای گران برای موهای آسیب دیده را تهیه کنید. عمده تبلیغات مذکور، برای فروش محصولات به شما هستند، و نه بیشتر. تنها به یاد داشته باشید که شستن مو های آسیب دید در اثر رنگ و دکلره می تواند با یک شامپو ساده و مناسب انجام شود. اگر احساس می کنید که طبیعت و گیاهان کمک بهتری به شما می کنند، می توانید از شامپو شامپو فول گیاهی دو فاز میکس استفاده نمایید. این شامپو با عناصر گیاهی موجود در خود می تواند پوست سر شما را کاملاً تمیز کرده و موهای آسیب دیده ای که دچار ریزش شده اند را درمان می کند. استفاده از این شامپو گیاهی در کنار روغن مو بسیار ویژه عمل خواهد کرد.

به یاد داشته باشید که پس از شستشوی موهای آسیب دیده در اثر رنگ شدن آن ها را به یکدیگر مالش ندهید. این حرکت برای موهای سالم پس از شسته شدن ممکن است به خشک شدن سریعتر کمک کند، اما برای موهای آسیب دیده مضر خواهد بود. بهتر است بعد از شستشوی آن ها را داخل یک حوله پنبه ای بپیچانید. و اجازه دهید تا حدوداً چند دقیقه پنبه رطوبت موجود در موها را جذب کند. این موضوع کمک می کند تا در آینده دچار موخوره نشوید. همچنین جهت چرب و مرطوب نگه داشتن ساقه موهای آسیب دیده از رنگ، با کمک روغن مو با نام روغن ترکیبی گیاهی میکس مو می توانید به عدم ایجاد موخوره و احیای آنها کمک کنید.

بهترین روغن مو بعد از رنگ شدگی

روغن مو

شب ها قبل از خواب موهایتان را با روغن مو گیاهی چرب و مرطوب نمایید.

ابتدا بهتر است توجه داشته باشید که هوای خشک منزل شما به خصوص در فصل زمستان می تواند موهایتان را خشک نگه دارد. به همین سبب، یک دستگاه بخور تهیه کنید و در خانه قرار دهید. این دستگاه رطوبت را به طور طبیعی به محیط خانه بر می گرداند.

از سویی دیگر بهتر است هر شب موهایتان را از ریشه و ساقه تغذیه کرده و مرطوب نگه دارید. می توانید برای ارائه این رطوبت و ارسال مواد مغذی از روغن مو های 1. روغن ترکیبی گیاهی میکس مو و 2. روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو استفاده نمایید. این دو محصول در قالب روغن مو گیاهی با دو عملکرد ویژه و جداگانه کمک می کنند تا زیبایی و درخشانی موهای سوخته خود را بدست آورید. از طرفی دیگر برای اشخاصی که به فکر رشد طولی مجدد موهای آسیب دیده خود هستند، این دو روغن مو گیاهی نیز مفید عمل می کنند.

اگر معمولاً موهای خود را به صورت دم اسبی می بندید، بهتر است روزانه چند ساعت به آن استراحت دهید. آن ها را باز کرده و با کمک روغن مو مذکور به آن استراحت ویژه دهید، تا سریعتر خود را احیا کنند. همچنین ، سعی کنید موها را خیلی محکم عقب نکشید. و هرگز با هر نوع کش، گیره یا دیگر موارد به خواب نروید. موها باید قبل از خواب کاملاً آزاد و راحت باشند.

بیشتر بخوانید: 9 عامل خیلی مهم و ساده که باعث درمان قطعی ریزش مو میشود!!

 برای احیای موهای سوخته امگا-3 فراموش نشود.

به جز گزینه استفاده از روغن مو جهت تغذیه خارجی، تغذیه داخلی نیز بسیار موثر است. همانطور که تغذیه داخلی بدون استفاده از روغن مو نمی تواند نتیجه دلخواه را در اختیارتان قرار دهد. بنابراین می توانید با مصرف برخی ویتامین ها و مواد ضروری جهت رشد و تقویت ریشه و بافت مو اقدام نمایید.

اصولاً امگا 3 برای تغذیه و رشد مو بسیار ویژه عمل می کند. اگر می خواهید که آن را به غیر از روش های تغذیه ای دریافت کنید، می توانید از قرص و کپسول های با کیفیت موجود در داروخانه ها استفاده نمایید. یک یا سه کپسول 250 میلی گرم امگا 3 می تواند برای تغذیه موهای شما مفید باشد. گاما لینولنیک اسید، برای مرطوب نگه داشتن مو (و ناخن) بسیار عالی است. مصرف امگا سه و استفاده منظم از روغن مو گیاهی شما را به مقصود نهایی نزدیک می کند. در نهایت می توانید رشد و پرپشتی موهایی را شاهد باشید که شاید خیلی ها با مصرف ماسک ها و شامپو های جورواجور به آن دست پیدا نمی کنند.

خرید روغن مو

خرید روغن گیاهی مو

توجه به محصولات شیمیایی مورد استفاده

اگر موهای سوخته و تخریب شده در اثر رنگ دکلره دارید، از مصرف محصولاتی که سیلیکون دی متیکون دارند، خودداری کنید. این یک سیلیکون آبگونه است، و از نفوذ روغن مو و سایر مواد مرطوب کننده به شاخه مو جلوگیری می کند. این ماده باعث می شود موهای شما به طور موقت صاف و نرم به نظر برسند، اما از بین بردن آن بسیار سخت است. و اگر اصلاً از شامپوی سولفات استفاده نکنید، باعث تقویت آن می شود. سولفات ها روی موهای رنگ شده بسیار نرم هستند. بنابراین بهترین پیشنهاد استفاده از همان شامپو گیاهی در کنار استفاده از روغن مو گیاهی است.

خرید روغن مو گیاهی برای موهای آسیب دیده در اثر رنگ

با خرید روغن گیاهی مو در قالب این سه محصول معرفی شده موجود در سایت oil-ir.com، هیچگونه عوارض یا مشکلات عجیب و غریبی برای شما بوجود نمی آورند. در صورتیکه دیگر محصولات می توانند عوارض خاص خود را داشته باشند. دوره مصرف این محصولات بازدهی خود را به صورت ویژه به شما نشان خواهند داد. در صورت استفاده مکرر می توانید سریعاً شاهد احیای موهای خود باشید. این روغن مو تماماً از گیاهان ساخته شده و هیچگونه ماده شیمیایی در ساخت‌شان بکار نرفته است.