به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

۹ عادت غلط که جلوی افزایش ضخامت مو را می‌گیرد

خرید روغن افزایش ضخامت مو

این روزها افراد زیادی را می‌بینیم که با ریزش مو مواجه هستند؛ اما حتی اگر تنها ۱۰ درصد موهایشان هم باقی مانده باشد باز هم تمایلی ندارند که درباره ریزش موهایشان صحبت کنند. این نشان می‌دهد که چقدر مو برای افراد مهم است و در زیبایی تاثیر می‌گذارد.

مو نیز همانند پوست نیاز به مراقبت و رسیدگی دائمی دارد. افرادی که دچار ریزش مو هستند و یا موهایشان نازک شده است روش‌های مختلفی را برای بهبود وضعیت مو‌ها در پیش می‌گیرند. خرید انواع و اقسام شامپوها، رفتن به کلینیک‌های درمانی و زیبایی و استفاده از روغن افزایش ضخامت مو یا خرید روغن گیاهی مو همگی جزو مواردی هستند که افراد برای کاهش ریزش موی خود در پیش می‌گیرند.

روغن افزایش ضخامت مو

اما نکته اصلی در درمان نیست، بلکه در پیشگیری است. ریزش مو عوامل متعددی دارد که با شناسایی و پیشگیری از این عوامل می‌توان از ابتلا به آن جلوگیری کرد. با توجه به اینکه در اکثر این عوامل خشکی مو دخیل است با خرید روغن گیاهی مو یا روغن افزایش ضخامت مو می‌توان تا حدودی این مشکل را برطرف کرد.

اما اکثر ما در زندگی عادت‌های غلطی داریم که موی سر هم از این عادت‌ها متاثر می‌شود. در زیر به بررسی ۹ عادت غلطی می‌پردازیم که از افزایش ضخامت موی سر جلوگیری می‌کنند.

خرید روغن افزایش ضخامت مو

1.     دوش با آب داغ

یکی از عادت‌های فوق‌العاده بد دوش گرفتن با آب داغ است. بیشتر افراد تا حدی از آب داغ در حمام استفاده می‌کنند که در اثر بخار دیگر نمی‌توانند جایی را ببینند؛ اما این یک عادت غلط است. آب داغ به ریشه مو صدمه وارد می‌کند و باعث ریزش مو و یا نازک‌تر شدن مو‌ می‌گردد.

آب داغ باعث می‌شود تا روغن طبیعی سر (sebum) شسته شود و حرارت به منافذ سر وارد شود. با ورود حرارت به این منافذ ریشه مو صدمه می‌بیند و نتیجه آن ریزش مو است. در نتیجه تلاش کنید تا حد ممکن درجه حرات آب را پایین بیاورید و اگر تحمل آب سرد یا ولرم را ندارید کمترین کاری که می‌توانید انجام دهید آب کشیدن مو با آب سرد است. به خاطر داشته باشید که برای جبران روغن از دست رفته سر می‌توانید از روغن افزایش ضخامت مو استفاده کنید تا موی آسیب دیده را ترمیم کنید.

2.     استفاده بیش از حد از مواد حالت‌دهنده موی سر

اصولا مردم به دنبال اسپری، وکس یا ژل‌هایی هستند که حالت موی سر را به مدت طولانی ثابت نگاه دارد. این کار نتیجه‌ای جز کاهش ضخامت مو و به دنبال آن ریزش موی سر ندارد. توجه داشته باشید که استفاده مداوم از این مواد نگهدارند باعث خشکی و شکنندگی مو می‌شود. وقتی مو می‌شکند با همان ضخامت طبیعی رشد نمی‌کند بلکه نازک‌تر می‌شود.

الکل موجود در این مواد نگه‌دارنده به خصوص اسپری‌ها باعث می‌شود تا روغن طبیعی سر به مرور خشک شود و آسیب جدی به ریشه مو وارد شود. اگر نمی‌توانید نبود حالت‌دهنده‌ها را در زندگی خود تحمل کنید پیشنهاد می‌کنیم با خرید روغن گیاهی مو کمی موی خود را چرب و خوش حالت کنید یا از روغن افزایش ضخامت مو استفاده کنید؛ چرا که موهای ضخیم به خودی خود خوش حالت هستند و نیازی به حالت‌دهنده‌ها ندارد.

3.     حالت‌دهنده‌های حرارتی برای موی سر

استفاده از لوازم حرارتی مانند اتوی مو، سشوار و فر کننده‌های حرارتی می‌توانند آسیب بسیار زیادی به موی شما وارد کنند. حرارت زیاد باعث از بین رفتن کوتیکل و پروتئین موی سر می‌شود. این دو ماده برای ضخامت موی سر موثر هستند. برای جلوگیری از ریزش مو استفاده از لوازم حرارتی را تا حد امکان کاهش دهید. به شما تضمین می‌دهیم که در عرض چند هفته خواهید دید که چه میزان موی سرتان بهبود یافته‌ است.

توجه داشته باشید که استفاده از سشوار نیز می‌تواند به موی سر آسیب برساند چرا که رطوبت مو را از بین می‌برد و مو شکننده می‌شود. برای جلوگیری از شکنندگی و خشکی موی سر از روغن افزایش ضخامت مو استفاده کنید.

4.     محکم بستن موی سر

یکی از بدترین عادت‌ها به خصوص در بین بانوان محکم بستن موی سر است. وقتی موی سر خود را به شکل دم اسبی می‌بندید و یا با حداکثر توان می‌کشید و می‌بافید در حقیقت فولیکول‌های موجود در مو را از بین می‌برید.

5.     رژیم‌های نامناسب غذایی

چنانچه در رژیم غذایی هستید و متوجه ریزش موی سر شدید، بهترین کار تغییر رژیم است. ممکن است گرسنه نباشید اما بدن شما نیاز به مواد مغذی دارد که شما به آن نمی‌رسانید. مغز شما تمرکز را بر روی اندام‌های حیاتی می‌گذارد و در نتیجه موی خود را از دست خواهید داد.

پیشنهاد می‌شود هنگامی که در رژیم غذایی سنگین قرار دارید برای رساندن مواد مغذی به موی سر حتما از روغن افزایش ضخامت مو استفاده کنید.

6.     جلوگیری از تابش بیش از حد خورشید بر موی سر

نور خورشید تا میزان مشخصی خوب است و به سلامت بدن کمک می‌کند؛ اما توجه داشته باشید که تابش بیش از حد نور خورشید به موی سر می‌تواند به ریزش مو منجر شود. اگر جزو کسانی هستید که در معرض خورشید قرار دارید و نمی‌توانید از آن دوری کنید پیشنهاد می‌کنیم از چند مورد زیر استفاده کنید:

  • کلاه، دستمال یا هر چیزی که بتوانید با آن موی سر خود را بپوشانید
  • اسپری‌های محافظت از حرارت برای مو
  • خرید روغن گیاهی مو
  • استفاده از روغن افزایش ضخامت مو

7.     کم شستن مو و نرساندن آب به مو

یکی از عادت‌های بدی که اکثر ما داریم این است که موی سر خود را برای مدت مناسب نمی‌شوریم. پیشنهاد می‌شود حتما دو روز در میان موی سر خود را بشورید و از کمبود آب برای تغذیه مناسب ریشه مو جلوگیری کنید. به خاطر داشته باشید که با خرید روغن گیاهی مو و استفاده از این روغن پس از استحمام خدمت بزرگی به موی خود خواهید کرد.

8.     اصلاح نامنظم

حتما به خاطر داشته باشید که هرچه مو بیشتر رشد می‌کند، مواد مغذی به ریشه مو کمتر می‌رسد و مو ضخامت طبیعی خود را از دست می‌دهد. اصلاح منظم و استفاده از روغن افزایش ضخامت مو می‌تواند به جلوگیری از ریزش مو کمک شایانی کند.

9.     کندن موی سفید و خاکستری

یکی از بدترین عادت‌هایی که افراد دارند این است که موی سفید یا خاکستری خود را می‌کنند. این عادت اشتباه به خصوص در بین جوانان به کرات دیده می‌شود. با کندن موی سفید و خاکستری از سر در حقیقت آن مو را از ریشه درمی‌آورید که در آینده با ضخامت کمتری رشد خواهد کرد.

 

مو نیاز به مراقبت بسیار زیادی دارد. استفاده مداوم از روغن افزایش ضخامت مو می‌تواند نقش موثری در جلوگیری از ریزش مو داشته باشد. علاوه بر راه‌های درمانی که با مراجعه به کلینیک‌های کاشت مو در اختیار شما قرار می‌گیرد، با ترک عاد‌ت‌های غلط روزمره می‌توانیم از ریزش مو جلوگیری کنیم.

به خاطر داشته باشید که نباید موی خود را سفت ببندید. پس از استحمام نیز تا حد امکان به مو اجازه بدهید که به صورت طبیعی خشک شود چرا که استفاده بیش از حد از سشوار برای خشک کردن مو به خشکی مو و ریزش می‌انجامد.

برای دیدن و خریدن محصولات اویل کلیک کنید.