به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

رابطه عمیق رویش مجدد مو با ترک سیگار

رویش مجدد مو

رویش مجدد مو جوانب متعددی دارد، که هر کدام عامل مشخص و درمان قابل کنترلی دارند. همه‌ی ما خوب می‌دانیم که سیگار کشیدن باعث ایجاد مشکلاتی برای سلامتی مانند ناخن ‌های زرد شده، دندان ‌های بد فرم و یکسری تغییرات فیزیکی دیگر می‌شود. اما آیا سیگار کشیدن باعث ریزش حداکثری موها می شود؟ در ابتدا باید بررسی کنیم تا ببینیم، آیا نیکوتین علت ریزش مو است؟ یا سیگار کشیدن و تخریب موها هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند!
اصولاً مراقبت های رویش مجدد مو با کشف علت ریزش مشخص می شوند. ریزش مو چیزی است که بر مردان در سراسر دنیا تاثیر می‌گذارد. به طور کلی 40 % مردانی که متوجه کاهش چشمگیر مو از زمان ۳۵ سالگی می‌شوند و تا زمان ۶۰ سالگی این عدد به ۶۵ % می‌رسند، آن را الگوی ریزش مو ارثی می نامند.
بنابراین ارتباط این موضوع در مبحث رویش مجدد مو مرتبط با مراقبت ها و درمان های ریزش مو ارثی خواهد بود؛ و حتی اگر سبک زندگی سالمی نیز داشته باشید ممکن است، ریزش مو ارثی داشته باشید. نظریه های مختلفی وجود دارد که باعث می شود سیگار کشیدن را یکی از جمله عادات نامناسب برای سلامت و ریزش مو بدانیم. در این مطلب هریک از این موارد را بررسی خواهیم کرد.

روغن رویش مجدد مو

ریزش مو

بیشتر بخوانید: 9 عامل خیلی مهم و ساده که باعث درمان قطعی ریزش مو میشود!!

نظریه ۱ – نیکوتین و مونوکسید کربن علت ریزش مو

نیکوتین و مونوکسید کربن هر دو در سیگار یافت می‌شوند. هم نیکوتین و هم مونوکسید کربن جریان خون و اکسیژن را به بدن محدود می‌ کنند. و به همین دلیل است که به راحتی اکسیژن کم می آورید. این موارد یکی از جمله راه‌ هایی هستند که موهای شما در قبال آن ریزش بیشتری پیدا می کنند. بنابراین با حذف این دو مورد می توانید شاهد رویش مجدد مو هایتان باشید.
زمانی که کیسه‌های ترشحی مو به اندازه کافی تغذیه نمی‌شوند، مجبور می‌شوند به مرحله استراحت وارد شوند. و طبعاً قابل حدس است که ریزش موی بیشتری را تجربه می کنید. شما با ترک سیگار به طور ایمن می توانید با روغن رویش مجدد مو تمامی موهای از دست رفته را احیا نمایید.

تئوری ۲ – سالمندی پیش از موعد و مرگ فولیکول ها

شاید تبلیغات متعدد را بر علیه مصرف سیگار در همه جا دیده باشید. پوسترهای ضد استعمال سیگار، آگهی‌ها و فیلم ‌های ویدئویی دوست دارند نشان دهند که، پوست یک فرد سیگاری در مقایسه با یک فرد غیر سیگاری تا چه میزان تخریب شده و مُسن تر است. این دست موارد، اگر نتوانند با عکس‌ هایی از ریه ‌های از بین رفته شما را بترسانند، سعی می‌کنند دیگر عوارض موجود را به شما ارائه کنند.
سیگار کشیدن می‌تواند به روش ‌های مختلف روند سالمندی را تسریع کند، و به شما پوستی چروک و موهای کم پشت و بی روح ارائه نمایند. این تئوری در اصل اظهار می کند که دوره رویش مجدد موهای قرار گرفته در چرخه استراحت بسیار کند و سپس کوتاه می شود. و در پیشبرد این روند پیری زودرس بجز دیگر بخش های بدن مانند پوست، فولیکول های مو نیز در این چرخه قرار گرفته و سریعتر از دست خواهند رفت. در اصل بدن شما این موضوع را زودتر از موعد مقرر تشخیص خواهد داد. بنابراین شخص سیگاری در مقایسه با یک شخص غیر سیگاری پیرتر از سن و سال خود خواهد بود. عدم رویش مجدد مو ها و لاغر شدن بافت صورت و بدن گواه این ماجرا خواهند بود.

نظریه ۳ – فولیکول های آسیب‌دیده مو با سیگار

آیا سیگار به جز جلوگیری از رویش مجدد مو تاثیر دیگری دارد؟ در حالی که سیگار کشیدن بر کیفیت و رشد کیسه ‌های ترشحی مو تاثیر می‌گذارد، یک تئوری وجود دارد که اظهار می کند. سیگار به طور مستقیم به فولیکول ها حمله می‌کند؛ و منجر به از دست رفتن مو ها سر به طرز اجتناب ‌ناپذیری می‌شود.
با وجود مجموعه ای از مواد مضر، گفته می‌شود که سیگار می‌تواند به کیسه‌ های ترشحی صدمه بزند و منجر به ریزش مو و نازک شدن آن‌ها شود. اما دقیقاً چطور؟ سیگار کشیدن به طور مرتب می‌تواند منجر به آسیب طولانی ‌مدت شود، بنابراین حتی وقتی که رویش مجدد مو را شاهد باشیم، سست و شکننده بودن آن امری حتمی تلقی می شود. جالب است بدانید که حتی با رویش مجدد مو نیز کم پشتی و از بین رفتن ظاهری آن کاملاً اجتناب ناپذیر است.

عدم رویش مجدد مو

تاثیر سیگار بر ریزش مو

نظریه ۴ – تاثیر سیگار بر ریزش مو از طریق DHT

یک هورمون جالب و یک بخش ضروری از بدن هورمون DHT است. این هورمون برای جنبه‌ های مختلفی مانند جرم ماهیچه و صدای مردانه ضروری است. با این حال، این یک عامل کلیدی در الگوی طاسی شناخته می شود و به جلوگیری از رویش مجدد مو کمک می کند. بنابراین هم می توان آن را مفید و هم غیر مفید تلقی کرد.
اما ارتباط اصلی این هورمون با سیگار کشیدن و جلوگیری از رویش مجدد مو چیست؟ سیگار باعث افزایش تولید DHT در بدن می‌شود. که منجر به افزایش شانس از دست رفتن مو و پسروی خط اصلی آن، در جلوی سر می شود. کیسه ‌های ترشحی مو به طور ساده در طول زمان مصرف سیگار کوچک و سپس ضعیف می‌شوند و در نهایت با از بین رفتن کامل، شما طاسی را تجربه خواهید کرد. البته این روند در جلوگیری از رویش مجدد مو تدریجی بوده و به طبع شما یک شبه دچار چنین مسئله ای نخواهید شد. اما با استناد بر اینکه پیشگیری در مصرف سیگار بهتر از درمان است می توانید با مصرف روغن رویش مجدد مو و کنار گذاشتن سیگار به علاوه تغذیه مفید بدون نیاز به عمل یا استفاده از محصول خاصی، رویش مجدد مو سرتان را شاهد باشید.
نظریه 5- داشتن سیستم ایمنی آسیب پذیر و عدم رویش مجدد مو های سر
یک سیستم ایمنی ضعیف درست مثل یک منطقه محافظت نشده است که می‌تواند به راحتی توسط عوامل خارجی مورد آسیب قرار بگیرد. در بدن ما، توانایی برای مبارزه با بیماری‌ها، وجود دارد؛ اما با سیگار کشیدن پوست سر شما برای عفونت ‌های قارچی و یا باکتریایی محل مناسب و امن به حساب می آید.
نیکوتین با دادن احساس آرامش، متابولیسم بدن را کاهش می‌دهد. شاید از نگاه برخی افراد سیگار کشیدن ممکن است شیک و جذاب به نظر برسد. اما زیبایی ظاهری شما با عدم رویش مجدد مو و رشد قارچ ها رفته رفته تحت تاثیر قرار گرفت ( نظیر آنچه در تئوری سالمندی پیش از موعد شرح داده شد).

درمان و رویش مجدد مو

تقویت مو

بیشتر بخوانید: روغن جلوگیری از ریزش مو و پرطرفدارترین روغن رویش مجدد مو

بهبود بازیابی و رویش مجدد مو با کنار گذاشتن سیگار

غلبه بر اعتیاد به تنباکو آسان نیست. اشاره شد که کنار گذاشتن مصرف سیگار جانی تازه به فولیکول های موی شما بخشید و اجازه می دهد تا رویش مجدد مو از سر گرفته شود. در حالی که شما می توانید با روغن رویش مجدد مو به این رویش سرعت و تغذیه بیشتر ببخشید اما توجه داشته باشید که مصرف روغن رویش مجدد مو و استفاده منظم ( یا حتی غیر منظم) از سیگار باعث دریافت نتیجه بهتر نخواهد شد. و کاملاً مشخص است که شخصی سالم خیلی خیلی سریعتر از یک شخص سیگاری رویش مجدد مو های سر خود را با روغن طبیعی گیاهی شاهد خواهد بود.
در گام نخست به دنبال یک مشاوره خوب باشید. مشاوره ای اثر بخش خواهد بود که تصمیم بگیرید، سیگار کشیدن را ترک کنید. یک مشاور در طی مبارزه با نیکوتین از شما حمایت خواهد کرد، و مانع از بازگشت مجدد شما به سیگار کشیدن خواهد شد. برای ترک سیگار جهت رویش مجدد مو در گام دوم بهتر است جایگزین مناسبی برای نیکوتین مصرفی خود بیابید، و آرام آرام میزان استفاده از آن را کاهش دهید. در این رابطه می توانید با پزشک خود مشورت کنید. اگر به دنبال کمک پزشکی جهت ترک و رویش مجدد مو هایتان باشید، خوب است. در بازار داروهایی وجود دارند که به بهبودی و ترک سیگار کمک می‌کنند.
بهتر است در گام بعدی به گروه‌ های ترک سیگار ملحق شوید. این گروه ها یک تلاش جمعی محسوب می شوند که گاهی بهتر از یک فرد برای درمان عمل می کنند. دیدن دیگران که با ولع با مصرف دخانیات مبارزه می‌کنند، به شما انگیزه خواهد داد و در نهایت امر این عادت که، منجر به ریزش مو و بیماری‌های دیگر می‌شود را رها خواهید کرد.
کتاب‌های راهنما مطالعه کنید. گاهی اوقات حواس‌پرتی به عنوان یک روش درمانی عمل می‌کند. خواندن کتاب ‌های ترک سیگار یک روش جانبی آزاد برای ترک نیکوتین و زندگی سالم در بدن جهت رویش مجدد مو و بازیابی سلامت جسمی تان محسوب می شود. در لابلای طی کردن گام های نامبرده می توانید از روغن رویش مجدد مو جهت بازیابی و تقویت موهای سرتان استفاده نمایید.

روغن رویش مجدد مو

مصرف روغن رویش مجدد مو برای احیا و تقویت موهای افراد سیگاری
در حین ترک سیگار و سپس پاکی کامل می توانید از روغن رویش مجدد مو استفاده کنید. این روغن (ها) با اسامی روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو و روغن ترکیبی گیاهی میکس مو از سایت oil-ir.com قابل تهیه و استفاده هستند. هر کدام با نحوه استفاده خاص خود به شما امکان تجدید و احیای رویش مجدد موهای سرتان را می دهند. استفاده از فرمولاسیون گیاهی و استاندارد آن برای هر نوع سر با هر شرایطی مفید و موثر خواهد بود. بنابراین اگر به اندازه سر سوزنی به مو، پوست و سلامت جسم خود اهمیت می دهید مصرف سیگار را سریعاً ترک نمایید و درمان با این روغن مو گیاهی را آغاز کنید.