به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

راهنمای خرید روغن گیاهی مو برای درمان موخوره

راهنمای خرید روغن گیاهی مو

موخوره شدن اتفاقی است که ممکن است، از بین 10 نفر حداقل برای 8 نفر بوجود آید. فارغ از اینکه دلیل بوجود آمدن این مشکل برای موها چیست، یا کدام مشکل به بدتر شدن موخوره دامن می زند؛ می توان درمانی طبیعی را پیدا کرد که، به کمک خرید روغن گیاهی مو ظاهر موهای خشک و شکننده‌ی چند شاخه شده را به حالت خوش فرم و درخشان در می آورد. اما موخوره چیست؟ و چگونه می توان با کمک خرید روغن گیاهی مو آن را درمان کرد؟ آیا درمان به کمک خرید روغن گیاهی مو دائمی است؟

موخوره چیست و در اثر چه عواملی بوجود می آید؟

قبل از خرید روغن گیاهی موخوره بهتر است، ماهیت موخوره را بشناسیم. همانطور که می دانید، موهای شما از ریشه رشد می‌کند. بنابراین انتهای مو قدیمی‌ترین و دورترین بخش موهای شما از ریشه و پوست سر محسوب می شود. بسته به طول موهایتان، بخش انتهایی آن می تواند هر چیزی را تجربه کرده باشد. سرما، برخورد با کلاه یا شال گردن، باقی ماندن طولانی مدت زیر روسری و غیره تمامی عواملی هستند که بخش انتهایی موهایتان با آن درگیر است.

لازم به ذکر است که انتهای موهای بلند آسیب‌پذیر ترین بخش محسوب می شود. پس جای هیچ تعجبی ندارد که ظاهر آن همیشه زیبا و جذاب باقی نماند. در طول زمان، ساییدگی و فرسایش روزانه باعث تخریب موهای شما شده و کوتیکول مو را دچار آسیب دیدگی می کند.

در نتیجه مو حالت تکه تکه شده به خود می گیرد. خرید روغن گیاهی مو و استفاده از آن باعث می شود، که رفته رفته روند این آسیب دیدگی کند شده و در نهایت متوقف شود. با این حال عمده دلایل بوجود آمدن موخوره که می تواند با خرید روغن گیاهی مو درمان شود، شامل موارد زیر است:

 • قرار گرفتن مو در معرض گرما، گرد و غبار و آلودگی
 • شستشوی بیش از حد موها
 • استفاده بیش از حد از محصولات آرایشی حرارتی مانند اتو مو و محصولات شیمیایی مانند سرم، اسپری‌ها و شامپو نامناسب
 • عدم تغذیه کافی و نرسیدن مواد مورد نیاز به انتهای مو
 • شستن موها با آب داغ
 • عدم اصلاح مو ها به طور مرتب
 • درمان‌های شیمیایی از جمله پرمینک و رنگ‌آمیزی مو
 • قرار گرفتن در معرض آب سخت، از جمله استخرهای آب کلر دار
 • بهترین انتخاب در خرید روغن گیاهی مو

درمان موخوره

درمان موخوره با کمک خرید روغن گیاهی مو

حال که با دلایل عمده ایجاد موخوره آشنا شدیم بهتر است که، برای درمان آن چاره جویی کنیم. همانطور که اشاره شد، درمان های شیمیایی و حتی چیدن موها یک نوع درمان موقتی محسوب می شوند که در اکثر قریب به اتفاق عملاً کاری برای موهایتان انجام نمی دهند.

اگر موخوره را تجربه کرده باشید متوجه میشوید که دلیل مهم آن نرسیدن چربی، و مواد لازم و ضروری به نوک موها است. و مابقی عوامل ذکر شده تنها به تشدید این وضعیت کمک خواهند کرد. خرید روغن گیاهی مو مهم ترین و بهترین نتیجه ای است که می توان از خرید این محصول برای دریافت نتیجه بهتر و رطوبت رسانی به بافت انتهایی آن استفاده نمود.

اصولاً ایجاد موخوره شکل و فرم خاص خودش را دارد. و ایجاد این فرم به دلیل عدم تغذیه کافی مو رخ می دهد. اما با خرید روغن گیاهی مو می توانید این تغذیه رسانی را به آسانی انجام دهید. همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید عمدتا موخوره با ایجاد دو شاخه شدن موها آغاز می شود و این موضوع کم کم رشد صعودی پیدا می کند تا به جایی که نوک موها شبیه به ریشه درختان خواهد شد. تقسیم بندی موخوره به 3 دسته اصلی زیر است:

 1. تقسیم اصلی: در انتهای مو شاهد دوتایی شدن یا چنگالی شدن خواهیم بود؛ که در این حالت با خرید روغن گیاهی مو و استفاده مکرر می توانید به راحتی آن را درمان نمایید.
 2. تقسیم به شکل شاخه های درخت: در این مدل تقسیم های متعددی را به یک فیبر مو شاهد خواهیم بود؛ که این مورد نیز با خرید روغن گیاهی مو پس از کوتاهی بخش آسیب دیده، درمان خواهد شد.
 3. تقسیم شدن به صورت شمع یا گره: در این حالت مو ها به صورت چند شاخه‌ای از شاخه اصلی بیرون آمده اند و بافت ظریف تری نسبت به شاخه اصلی دارند؛ یا در همان قسمت به صورت گره شده قرار گرفته اند. برای درمان چنین حالتی نیز می توانید، با خرید روغن گیاهی مو و تغذیه مداوم آن را درمان نمایید.

رساندن رطوبت و مواد مغذی کافی پس از خرید روغن گیاهی مو و استفاده منظم آن باعث تقویت موهای آسیب دیده، و جلوگیری حداکثری از پیشامد وضعیت نهایی خواهد شد. بنابراین ایجاد موخوره متوقف شده و نیازی نیست تا دائما طی فواصل منظم نیاز به کوتاه تر کردن موهای خویش داشته باشید.

روغن گیاهی مو برای مو خوره

روغن ضد موخوره

روغن های ضروری برای تقویت بافت مو جهت عدم ایجاد موخوره کدامند؟

خرید روغن گیاهی مو برای از بین بردن موخوره و کاهش اثر آن بر روی کل بافت اصلی مو به شما کمک می کند تا درمان این مشکل را به شیوه طبیعی دنبال نمایید. بنابراین می توانید به سادگی از روش های درمان شیمیایی و یا سریع فاصله بگیرید و در نهایت مطمئن باشید که هرگز دچار موخوره یا حتی ریزش مو نیز نخواهید شد. از جمله روغن های طبیعی مناسب برای این مقوله می توان به موارد زیر اشاره نمود.

 • روغن اسطوخودوس:

مطالعات نشان داده‌اند که خرید روغن گیاهی مو اسطوخودوس، دارای اثرات مثبتی برای رشد و تغذیه مو است. در مطالعه انجام ‌شده در سال 2016 اثبات شد که استفاده از روغن اسطوخودوس باعث افزایش قابل ‌توجه تعداد کیسه‌های ترشحی مو می شود. روغن اسطوخودوس قادر به عمیق‌تر کردن عمق کیسه‌های ترشحی مو و ضخیم کردن لایه بیرونی آن است که از موخوره جلوگیری می کند.

 • رزماری:

خرید روغن گیاهی مو رزماری، یکی از مهم‌ترین گزینه های خرید روغن گیاهی برای مو محسوب می شود که اثر اساسی آن به ضخامت و رشد مو مربوط است. این روغن برای افزایش متابولیسم سلولی که رشد مو را تحریک می‌کند و درمان موخوره را ترویج می‌کند، به کار می‌رود. فواید روغن رزماری همچنین شامل جلوگیری از طاسی، درمان شوره سر و پوست سر خشک می‌شود.

 • روغن بابونه:

روغن بابونه یک روغن ضد موخوره است. چون درخشش و نرمی را به موهای شما اضافه کرده و پوست سر را به خوبی تغذیه خواهد کرد. این روغن حتی باعث درخشندگی موهای شما به طور طبیعی خواهد شد.

 • روغن چوب سدر:

خرید روغن گیاهی مو چوب سدر برای کمک به تحریک کیسه‌های ترشحی مو با افزایش گردش خون در پوست سر استفاده می‌شود. روغن چوب سدر همچنین می‌تواند رشد مو را افزایش داده و روند رشد و افزایش موخوره را کاهش کاهش دهد. این روغن همچنین می‌تواند موهای کم‌پشت و انواع مختلف آلوپسی ( ریزش مو) را درمان کند.

 • روغن مریم گلی:

خرید روغن گیاهی مو مریم گلی، التهاب پوست را کاهش می‌دهد و تولید چربی را بر روی پوست سر تنظیم می‌کند. روغن مریم گلی نیز به عنوان یک درمان طبیعی برای خارش پوست عمل می‌کند و به عنوان یک عامل ضد باکتری عمل می‌کند. اما از همه مهم‌تر، می‌توان از این روغن برای کمک به رفع موخوره استفاده نماییم. این روغن همچنین برای درمان ریزش مو نیز عملکرد خوبی داشته و کسانی که به هریک از روش های ریزش مو مبتلا هستند می توانند از آن استفاده نمایند.

 • روغن چای سبز:

خرید روغن گیاهی مو چای سبز خواص درمانی دارد، و به عنوان یک تمیز کننده موثر و مفید عمل می‌کند. این روغن جالب می‌تواند کیسه‌های ترشحی مو را تقویت کرده، و خارش پوست سر را تسکین دهد. در حقیقت مطالعه‌ای سال ۲۰۱۵ نشان داد که، کاربرد روغن چای سبز شوره سر را به طور قابل‌توجهی پس از هفت روز کاهش داده و تاثیر آن را حتی پس از ۱۴ روز کاربرد موضعی افزایش می‌دهد. پس از خرید روغن گیاهی مو چای سبز می توانید مطمئن باشید که موخوره شما به طور ویژه قابل درمان است.

خرید روغن گیاهی مو ترکیبی و سوپر میکس مو

یکی از جمله محصولات موجود در سایت Oil-ir.com با نام روغن ترکیبی گیاهی میکس مو به طور ویژه برای موهای آسیب دیده و دارای موخوره و حتی ضعیف تر طراحی و تولید شده است؛ که می توانید با هزینه ای مقرون به صرفه ای آن را خریداری کرده، و پس از مدت مشخصی از مصرف درمان یافتن موهایتان را به چشم ببینید.

این روغن از 23 گیاه به طور ویژه فرآوری شده است و در تهیه آن از هیچگونه ماده شیمیایی و یا مواد مشابه استفاده نشده است. استفاده مستقیم این محصول بر بافت مو و انتهای موهای آسیب دیده یا موخوره شده است. اگر بر اثر عوامل مختلفی مثل رنگ و اتو کردن موها دچار موخوره و خشکی موها شده اید، نگران نباشید. خرید روغن گیاهی مو با نام روغن ترکیبی گیاهی میکس مو به شما کمک می کند تا در زمان کوتاهی موهای خویش را بازیابی کنید.

لازم به ذکر است که محصول دیگری با نام روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو در همین سایت موجود است. و به شما اجازه می دهد تا پس از تغذیه پوست و کف سر خود از دریافت نتیجه نهایی کاملا راضی باشید. حتی برای دریافت نتیجه بهتر از تهیه و استفاده این دو محصول در قالب خرید روغن گیاهی مو می توانید از شامپو فول گیاهی دو فاز میکس استفاده کنید، تا دیگر نیازی به شامپو های شیمیایی و موارد مشابه آن نداشته باشید.