به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

شناخت تمایزهای میان داروها و روغن برای رشد ریش

بهترین روغن برای رشد ریش

استفاده از دارو های مرسوم برای رشد و تقویت ریش  و سبیل ( فارغ از توجه به موی سر) بسیار رواج دارد. در حقیقت می توان به افراد مختلف این حق را داد که برای تقویت موهای صورت خود از روش های سریع و اثربخش استفاده کنند. اما تا هنگامی که روغن برای رشد ریش گیاهی و طبیعی روی کار آمده است، چه احتیاجی به استفاده از دارو های مختلف است؟

اکثر این دارو ها در مقایسه با روغن برای رشد ریش عوارض جانبی مشخصی دارند که پس از درمان سریع و رشد موهای صورتتان ممکن است ملزم به پرداخت هزینه های مضاعف برای کنترل یا بهبود شرایط آنها شوید. پس ریسک نکنید! حداقل اگر دقیقا نمی دانید که دارو ها چه مشکلاتی ممکن است برایتان بوجود بیاورند، لطفا این مطلب را دنبال نمایید. سپس با جمع بندی آنها به تاثیر استفاده از روغن برای رشد ریش طبیعی و گیاهی نیز برای تقویت و ارتقا رشد ریش ها خواهیم رسید.

داروهای شیمیایی

داروی رشد ریش

چرا دارو ها و قرص ها برای رشد ریش عوارض دارند؟

تحقیقات نشان داده‌اند داشتن ریش و سبیل شما را مسن تر و زیباتر می‌سازد. از این رو نباید تعجب کنید که برخی مردان نسبت به رشد نسبتا خود تمایل شدیدی دارند. چگونگی تقویت و رشد با روغن برای رشد ریش در مطلب اصول نگهداری ریش و سبیل به تفصیل شرح داده شده است که برای داشتن محاسنی زیباتر می توانید از آن استفاده کنید.

شما با جستجو کوتاهی در سطح اینترنت می توانید اطلاعات متعددی در قالب محصولات مرتبط شیمیایی موسوم به تقویت کننده و پرپشت کننده موهای صورت بیابید. با این حال، بسیاری از افراد کورکورانه و به طور ناآگاهانه یا، بدون نظارت و دانش انتقادی در مورد اثرات جانبی این تقویت‌کننده‌ها، شروع به استفاده از این دارو ها می کنند. وجود عوارض جانبی یک مشکل تقریباً مرسوم است و نمی توان آن ها را ندیده گرفت. این در حالی است که با مقایسه کوتاهی میان این محصولات و روغن برای رشد ریش شما می توانید به تاثیر گذاری بدون مشکل یا عوارض جانبی آنها پی ببرید.

البته جای نگرانی دائمی، از بابت کنترل مصرف این نوع از داروهای شیمیایی وجود ندارد. اما طبق یک تعریف کلی، « در ساده‌ترین شکل، قرص‌های روغن برای رشد ریش ، تقویت‌کننده‌ هایی هستند که فراتر از شکل طبیعی رشد موهای صورت را تحریک می‌کنند.»

بنابراین، قرص‌های رشد ریش به طور جامع، ویتامین های مکملی هستند که با تعدادی از واحدهای میکروسکوپی پر می‌شوند که رشد سریع‌تر و قوی‌تر ریش را افزایش می‌دهد. علاوه بر این، این قرص‌ها نیز به عنوان مکمل‌های پروتئینی عمل می‌کنند. این کار اگرچه به طور کامل رشد ریش را سرعت نمیبخشد، اما اگر شخصی با کمبود این موارد مواجه باشد می تواند از طریق مصرف قرص ها به آن دست یابد.

اما طبق تفسیر یاد شده، دریافت اطلاعات بیشتر در این مورد این مفهوم را به آقایان منتقل می کنند که غیر طبیعی بودن مشکل اساسی و جدی این دست قرص ها محسوب می شود. اجزا، اصول، و وظایف فرعی یا اصلی که این محصولات بر روی موهای صورت شما دارند، جنبه هایی است که در صورت مصرف روغن برای رشد ریش گیاهی به شکل غیر عادی، بوجود نخواهد آمد.

 

کدام قرص ها برای رشد ریش عوارض جانبی دارند؟

قبل از معرفی روغن برای رشد ریش تعدادی از قرص‌های موسوم به رشد دهنده و تقویت کننده ریش نسبتا محبوبی که حتی اعتبار شان در مقابل تاثیرگذاری رشد ریش بیشتر از قابلیت عملکرد آنها شده است، را معرفی می کنیم. از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • تستوسترون بوستر: برای مردان دارای تستوسترون کم
  • کپسول های ژلاتین خالی: حاوی پروتیین برای رشد ریش
  • Viviscal: وظیفه اصلی این قرص، جلوگیری از کم پشت شدن ریش و افزایش ضخامت موهای صورت است.
  • ادونسد من فرمولا: برای افزایش قدرت رشته‌های مو استفاده می‌شود و همچنین برای جلوگیری از ریزش زودرس موهای صورت به کار می‌رود.
  • ماینوکسیدیل: برای کم پشتی موی سر و ریش کاربرد دارد.

رشد سریع ریش

رشد ریش

تاثیر قرص های رشد ریش روی بدن

همانطور که گفته شد، عوارض قرص های نامبرده در مقابل روغن برای رشد ریش متعدد هستند. البته نباید فراموش کرد که عوارض جانبی قرص های رشد ریش می تواند موقت یا در موارد شدید دائم باشند.

این در حالی است که مصرف منظم روغن برای رشد ریش دردسر های مرتبط را ندارد و می توان با استفاده منظم از موهای پرپشت و بدون ریزش دست یافت. قبل از معرفی عوارض مرتبط با مصرف دارو و قرص ها در مقابل روغن ریش باید بدانید که توصیه های ذکر شده در این بخش نباید جایگزینی دائم برای مراجعه به پزشک باشد.

 

عارضه‌ی اول: تکثیر موهای زائد ( پرمویی، هایپرتریکوز)

در این شرایط به طور کلی موهای اضافی شروع به ظاهر شدن در بدن می‌کنند. مو شروع به رشد روی پاها، پوست سر، روی گونه‌ها و اطراف چشم‌ها می‌کند. این موی جدید اما ناخواسته به نام «Vellus Hairs» خوانده می‌شوند. یعنی، موقتی بوده و در طول زمان از بین خواهند رفت. این در حالی است که روغن برای رشد ریش گیاهی تنها برای تقویت مو صورت و تحریک فولیکول های موجود روی صورت بکار برده می شود.

 

عارضه‌ی دوم: بالاتر رفتن ضربان قلب

در بیشتر موارد داروی رشد ریش مثل نیکوتین، ماینوکسیدیل (Minoxidil) و غیره در اصل برای گشاد شدن رگ‌های خونی ایجاد شده‌اند، و در نتیجه استفاده از آنها باعث بالا رفتن تپش قلب می شود. به همین دلیل است که مصرف کنندگان این قرص‌ها ممکن است افزایش یا کاهش ضربان قلب خود را به وضوح احساس کنند.

این حالت معمولا موقتی بوده و می‌تواند از بین برود. اگر چه در برخی شرایط مصرف این قرص ها می تواند باعث ایجاد تپش‌های قلب شدید شود که بسیار ناخوشایند و ناراحت‌کننده است. این موضوع را به طور جدی می توانید با روغن ریش گیاهی مقایسه کرده و تمایز های میان آنها را دقیق تر بیابید.

در چنین شرایطی توصیه می‌شود که هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید تا به شما کمک کند برنامه درمان و تقویت ریش را با استفاده از این قرص ها متوقف کنید. قرص های رشد و تقویت ریش برعکس روغن ریش، معمولا باعث اسهال، تهوع، استفراغ، افزایش وزن، تورم صورت، پاها، دست‌ها، لب و غیره برای مصرف کنندگان می‌شوند.

کشف روغن برای رشد ریش

رشد ریش

عارضه‌ی سوم: ظهور آکنه روی صورت و بدن و مشکلات پوستی

استفاده از این مکمل‌های رشد ریش در مقابل روغن ریش، معمولا باعث آکنه می‌شود که از ترکیبات خفیف تا جوش بسیار شدید را شامل می شوند. این دست موارد، معمولا در بدن افرادی که از لحاظ بیولوژیکی مستعد جوش هستند بسیار دیده می شود، چرا که این قرص‌ها ممکن است به طور کامل پوست آن‌ها را خشک کند. استفاده از این قرص ها روی جوش های فعال نیز باعث ایجاد آکنه های بیشتر می شود.

خارش پوست، حس سوختگی پوست و خشکی آن، همه اثرات جانبی قرص های موسوم به رشد ریش هستند. این موضوع اغلب ناشی از حضور پروپیلن گلیکول (propylene glycol) در این قرص‌ها است. و اگرچه می توان با استفاده مکرر از مرطوب کننده ها از پیش آمد خشکی پوست، جلوگیری کرد اما بهتر است در وهله اول سلامت آن را در نظر بگیرید.

این عوارض در حالی است که روغن ریش گیاهی نه تنها برای استفاده روی ساقه ریش ها و ریشه آن مفید است، بلکه باعث ایجاد حالتی خوشایند روی پوست صورتتان می شود. روغن ریش نه تنها باعث خارش نشده بلکه خارش در اثر بلند شدن ریش ها را نیز کاهش می دهد. برای درک بهتر می توانید مطلب نقش روغن ریش در پرپشت سازی آن را مطالعه نمایید.

عارضه چهارم: درد قفسه‌سینه، سردرد، و سرگیجه

درد قفسه ‌سینه به عنوان نتیجه استفاده از این قرص‌ها در مقابل روغن ریش، همیشه برای عده ای از افراد بوجود می آید و می‌تواند از درد های خفیف تا درد ‌های بسیار شدید متفاوت باشد. در موارد شدید توصیه می‌شود قبل از اینکه از آنها استفاده کنید، سریعا به دنبال کمک پزشکی باشید.

سردرد معمولا موقتی بوده و کمتر از یکبار استفاده از آنها روی می دهد. تمامی این تفاسیر در حالی است که استفاده از روغن ریش و تمایز آن با این دست قرص ها، نه اثرات جانبی روی حالت گیج شدن و از دست رفتن تعادل داشته و نه تاثیر منفی از جهت ایجاد سردرد و یا درد قفسه سینه روی شخص می گذارد.

 

 

عارضه پنجم: خستگی مفرط

احساس خستگی مفرط و ضعف عمومی اثرات جانبی وابسته به استفاده دوره ای از قرص ها و داروهای شیمیایی برای رشد و بهبود ظاهر ریش ها است. با این حال به طور جدی توصیه می‌شود که برنامه درمانی را متوقف کرده، و یا بهتر است مقدار مصرف را کاهش دهید. اگر احساس کردید که این خستگی به طور منفی روی بدن شما تاثیر گذاشته است سعی کنید آن را متوقف نمایید. این در حالی است که تاثیر استفاده از روغن ریش گیاهی هیچگونه ارتباطی با ضعف و خستگی بدن نخواهد داشت.

عارضه ششم: تغییر چرخه رشد فولیکول های مو

این موضوع به سادگی با ریش، مو و پوست سر مرتبط است. به طور کلی چرخه رشد مو شامل مرحله رشد، مرحله تخریب تدریجی، مرحله استراحت، مرحله ریزش است. کاربرد این قرص ها چرخه رشد مو را تغییر می دهد و می تواند حتی باعث ریزش بیش از حد شود.

این در حالی است که روغن مو تنها برای تغذیه رسانی و انتقال مواد لازم، خوشبو کننده، نرم کننده و درخشان کننده جهت رشد عمل کرده و هیچ گونه تاثیر یا تغییری روی این چرخه ندارد. اکثر روغن ریش های معمولی برای رشد ریش نمی توانند چندین عملکرد یکسان را داشته باشند اما روغن ریش میکس گیاهی دارای چندین عملکرد متفاوت و مفید است. برای درک بهتر می توانید مطلب، مشخصات یک روغن برای ریش را مطالعه نمایید.

تقویت و رشد ریش

تقویت ریش

عارضه‌ی هفتم: ایجاد لکه‌های سیاه، چین و چروک و پوستی مات

استفاده از این قرص‌ها باعث ایجاد نقاط تیره در اطراف چشمان شما و شکل گیری چروک بیش از حد پوست نیز می شوند. این امر ناشی از اثرات بازدارنده این قرص‌ها می باشد. این موضوع ممکن است در برخی موارد دائمی و موقتی باشد. افرادی که قبلا این مساله را تجربه کرده اند، باید سعی کنند از قرارگیری در مقابل اشعه‌های مستقیم خورشید اجتناب کنند؛ چون این کار باعث بدتر شدن تاثیرات یاد شده می‌شود.

تاثیر استفاده از روغن ریش بدون عارضه جانبی

با بررسی تک تک عوارض یاد شده و مقایسه آنها با روغن ریش گیاهی که به نام روغن ترکیبی گیاهی میکس ریش شناخته می شود، به خوبی می توان به این نتیجه مهم دست پیدا کرد که تغذیه و آبرسانی خارجی موهای صورت از مصرف هزاران قرص مختلف ( فارغ از اصل یا تقلبی بودن آنها) تا چه حد  می تواند کمک کننده باشد. روغن ریش گیاهی از 11 گیاه کمیاب تهیه شده است و مقدار کمی از آن برای درمانی پایدار و همیشگی موثر خواهد بود.