به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

تاثیر شگفت انگیز روغن مو بر روی موهای آسیب دیده

درمان موهای آسیب دیده

همه خوب می دانند که درمان موهای آسیب دیده و مراقبت از آن چه پشتکار دوبرابری را می طلبد. نکته ای که در مورد این موضوع باید به یاد داشته باشید این است که، برای ارتقا ظاهر و بهبود موهای آسیب دیده باید به طور اصولی به دنبال راهکار های درمانی باشید. وجود تبلیغات مختلف و راه‌کار های گوناگون شاید سردرگمی شما را بیش از پیش بیفزاید، اما این مطلب تمامی سوالات و راهنمایی های لازم را در اختیارتان خواهد گذاشت.

 موهای آسیب دیده

موهای آسیب دیده

عوامل مرتبط با آسیب دیدن موها چیست؟

قبل از چاره جویی برای درمان موهای آسیب دیده باید با مشکل مذکور آشنا شویم. در ابتدا باید بدانید هر یک از رشته‌ های موهای شما سه لایه دارد. لایه داخلی مدولا (medulla) نامیده می شود که توسط قشر لایه میانی، احاطه شده است.

به لایه بیرونی کوتیکول گفته می شود. کوتیکول لایه ای است که از موهای شما محافظت می کند و هنگامی که آسیب می بیند، ظاهر آن خشک و شکننده می شود. تمام محصولات شیمیایی، همراه با عواملی مانند آلودگی هوا، گرما و نور خورشید ، عوارض احتمالی در قالب موهای آسیب دیده دارند.

با این حال هیچ چیز دلهره آورتر از این نیست که، موهای آسیب دیده و بد شکلی داشته باشید. زیرا خشک ، بی جان و عملاً شکننده شده است. اما خبر خوب این است که هنوز هم راه کارهایی وجود دارد که می توانید برای حفاظت و احیای موهای آسیب دیده خود انجام دهید.

  1. از رنگ کردن مو برای کاهش آسیب اجتناب کنید.

زمانی که موهایتان را رنگ می کنید، لایه های مو را وادار به تغییرات می کنید. آسیب‌ هایی که به پوست سر و موهایتان وارد می‌شود باعث می‌شود که موهایی ضعیف و مستعد شکسته شدن داشته باشید. چون دیگر هیچ چیزی برای آب‌ بندی رطوبت در موی شما وجود ندارد، در نتیجه خشک و بی‌ جان می‌شود. مورد بدتر از این وضعیت این است که اگر پس از رنگ کردن آن دائما از وسائل حرارتی حالت دهنده استفاده کنید، آسیب دیدن موهایتان سرعت بیشتری به خود می گیرد.

از سویی دیگر رنگ‌ های دائمی بیش‌ترین آسیب را به موهای شما می‌زنند. هرچه مدت زمان باقی ماندن رنگ روی موهایتان کم باشد، به پوست و بافت مو آسیب کمتری وارد می کنید. رنگ کردن موقتی در این رابطه بهتر است؛ چرا که تغییرات شگرفی بر روی موهایتان وارد نمی کند. این در حالی است که با مراقبت مناسب موهایتان با کمک روغن مو گیاهی و پرهیز های لازم این درمان موهای آسیب دیده می‌تواند حداکثر تا دو ماه طول بکشد.

درمان موهای آسیب دیده بر اثر رنگ شدگی

رنگ کردن مو

  1. تغییر حالات مختلف مو (فر زدن و صاف کردن موها)

تغییر ساختار موهای شما یکی از دلایل مهم جهت دریافت حداکثری آسیب است. مواد شیمیایی برای شکستن پیوندهای دی سولفید بین کراتین هایی که تشکیل دهنده ساقه مو هستند استفاده می کنند، تا موها را مجعد یا به ترتیب صاف کنند.

هر دو به طور قابل توجهی به کوتیکول ها را تخریب می کنند، و در نهایت موهای آسیب دیده نصیبتان می شود. برای فرار از این وضعیت سعی کنید که از حالت دادن موهایتان تا جای ممکن خودداری کنید؛ یا اگر بنا به دلایل شخصی این نوع آرایش هارا انجام می دهید سعی کنید مرتبه انجام آن ها را کمتر کرده و با کمک روغن مو گیاهی در صدد درمان بهتر موهای آسیب دیده برآیید.

  1. پدیدار شدن موهای آسیب دیده در اثر مدل دادن به موها

هر نوع کشش قابل توجهی می تواند به ریزش مو و آسیب دیدن آن منجر شود. مثل بستن محکم موها با کش معمولی. ریزش مو اغلب در نواحی از سر، با بالاترین تنش مشاهده می شود. اگر مدل دادن به موها در حداکثر ترین حالت متوقف شود، درمان در ابتدا موقتی است. در صورتیکه از روغن مو گیاهی با توقف این روند استفاده کنید می توانید مطمئن باشید که این روغن مواد مغذی و لازم را به بافت موهایتان منتقل کرده و اجازه نمی دهد تا لایه های سطحی دچار مشکل شوند.

  1. رابطه شانه زدن بیش از حد و آسیب دیدن موها

شانه زدن بیش از حد موهای شما باعث ایجاد اصطکاک بیشتری نسبت به زمان لازم خود می شود. در حقیقت سوزن های موجود در شانه به گره مورد نظر موهایتان می خورد و باعث شکست و ایجاد شکاف در انتهای می شود.

در این میان برس های ارزان قیمت باعث ایجاد آسیب های زیادی می شوند، زیرا راحت تر در موهای شما قرار می گیرند. بهتر است در انتخاب شانه حداکثر دقت را به عمل آورید تا از پدیدار شدن موهای آسیب دیده در ظاهر خودداری کنید. تهیه یک شانه مناسب مانند خرید یک مسواک مناسب برای دندان ها عمل می کند.

داروی موهای آسیب دیده

درمان موهای آسیب دیده

  1. شامپو زدن بیش از حد را متوقف کنید.

زیاده روی در مراقبت از مو هرگز خوب نیست. این مورد نیز مانند شانه زدن بیش از حد و به دست آوردن موهای آسیب دیده در ظاهر و باطن ماجراست. اگر موهای آسیب دیده دارید قرار نیست آنها را دائما شستشو دهید یا شانه بزنید. باید روش مراقبتی اصولی را انتخاب کنید. شامپو زدن وظیفه ی مشخصی دارد. اینکه پوست سر شما را تمیز کرده و روغن و خاک اضافی آن را از بین ببرد.

هنگامی که موهای خود را بیش از حد شستشو دهید، شامپو روغن های طبیعی سر، معروف به سبوم را، از پوست سر می کند. همچنین در صورت استفاده از روغن گیاهی مو  به همراه شستشو حداکثری نیز اثر گذاری آن کاهش خواهد یافت. سبوم باعث تغذیه و محافظت از کوتیکول های موهای شما می شود. و هنگامی که از بین برود، موهایتان خشک و شکننده می شوند.

مانند صابون، برخی از شامپوها سخت تر از سایرین هستند. کسانی که دارای سورفکتانت های ملایم تر هستند، دقیقاً مانند یک پاک کننده ملایم بدون صابون روی صورت عمل می کنند.

از کجا متوجه شویم که موهای آسیب دیده داریم؟

بافت ناهموار ساده ترین راه برای اطلاع از آسیب دیدن موهایتان است. برای درک بهتر موهایتان را به صورت وارونه نگه دارید و انتهای آن را از طریق انگشتان دست چک کنید. اگر انتهای آن چسبیده و خشن باشد، قطع به یقین موهایتان آسیب دیده است. تفاوت موهای آسیب دیده با موهای براق و شاداب کاملا مشهود است. موهای آسیب دیده با موخوره عمدتاً خودنمایی می کنند و هنگام دست کشیدن بر روی آنها لطافتی را حس نخواهید کرد.

از سویی دیگر موهای آسیب‌ دیده درخشش و ظاهر جذابی ندارند. وقتی که کوتیکول ها آسیب می‌بینند، ساقه مو خشک می‌شود. با موهای آسیب ‌دیده، حتی پس از یک درمان دراز مدت بازهم نیاز به توجه بیشتری به این دسته موها خواهید داشت. در حالی که موهای خشک همیشه آسیب ‌دیده هستند، اما نباید فراموش کنید که موهای آسیب ‌دیده همیشه خشک است.

اگر موی شما همواره خشک باشد می توانید از روغن مو گیاهی استفاده کنید تا رطوبت کافی را به آن بازگردانید. این مسئله به خصوص برای نوک ساقه مو ها که جذب رطوبت کمتری نسبت به پوست سر دارند، کمک ویژه ای محسوب می شود. به طور کلی، مقاومت کششی شفت مو زمانی کاهش می‌یابد که لایه خارجی آسیب ببیند. کشش یک تار مو آسیب‌دیده بسیار کم‌تر از کشش سطحی آن است.

جلوگیری از آسیب دیدگی مو

ریزش مو

اما روغن مو گیاهی چطور به موهای آسیب دیده کمک می کند؟

عوامل ذکر شده برای تشدید یا ارتقا وضعیت موهای آسیب دیده، جهت درک و کنترل روند تخریب موها موضوع مهمی به شمار می آید. تا به جاییکه شما باید بتوانید با نظارت دقیق و تغییرات عادات در صدد بهبود ظاهر و بافت موهایتان گام بردارید.

با نگاهی به موارد گفته شده، این تغییرات چندان سخت یا عجیب و غریب نیستند؛ با این حال اگر می خواهید نتیجه دلخواه را شاهد باشید می توانید در این میان از روغن مو گیاهی جهت کنترل و از بین بردن تخریب موهای آسیب دیده استفاده کنید.

در صورتی که کنترل ذکر شده در 5 مورد ذکر شده انجام شود درمان قطعی میسر نخواهد بود. این مسئله مانند تشخیص راه حل اما عدم استفاده از آن است. بنابراین بهتر است کاملاً واقع بینانه به سراغ درمان موهای آسیب دیده و ریزش مو بروید.

  • روغن مو گیاهی به زیبایی و درخشش موهایتان از ریشه کمک می کند

موهای زیبای سالم از یک پوست تمیز و سالم رشد می‌کنند. هر رشته از موهای سالم باید درخشش خاص خود را داشته باشد که به نظر می‌رسد از ریشه به همراه پوستی سالم باشد. متاسفانه، بسیاری از چیزها از جمله شرایط پزشکی خاص و استفاده از برخی داروها می‌تواند منجر به آسیب دیدن و یا خشک شدن موهایتان شود. خبر خوب این است که تغذیه و ماساژ پوست سر با روغن ترکیبی گیاهی میکس مو آن را از ابتدا درخشان و سالم رشد خواهد داد.

  • استفاده از روغن مو گیاهی برای ترمیم بافت موهای آسیب دیده

روغن ترکیبی گیاهی میکس مو نیز به موهای سر از داخل کمک می‌کند. کمبود مواد غذایی لازم برای مو می‌تواند منجر به ظاهری مات، خشک و بی‌جان برای آنها شود. در حقیقت با ادامه این وضعیت رشد مو می‌تواند کاهش یابد و در اکثر قریب به اتفاق موارد باعث کنترل ریزش مو غیر عادی نیز می شود.

روغن ترکیبی گیاهی میکس مو نه تنها می‌تواند، درخشش مو را احیا کند، همچنین با کمک ترکیبات گیاهی خود می تواند مواد لازم و ویتامین های ضروری را به ساقه مو منتقل کند. ترکیبات گیاهی موجود در ساختن این روغن مو به انتقال طبیعی این مواد بدون ضرر و عوارض موثر خواهد بود.

تقویت مو های آسیب دیده

روغن مو

  • استفاده همزمان از روغن های گیاهی مو

روغن های نامبرده می توانند به عنوان یک نرم‌کننده عالی و یا حتی به عنوان یک روش درمانی رسمی مورد استفاده قرار گیرند و به تعمیر هرگونه آسیب به موها کمک کند. کاربرد هریک از روغن ها مشخص است. موهای خود را به بخش‌های کوچکی تقسیم کنید و سپس نوک انگشتان خود را به روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو آغشته کنید و آن را به پوست سر خود ماساژ دهید. بعد از پوشش پوست سر باید تمام طول موهایتان را اشباع کنید. سپس، سر خود را با یک کلاه یا مورد مشابه بپوشانید. پس از حدود چند ساعت می توانید آن را در حمام شستشو دهید. همین روش برای روغن ترکیبی گیاهی میکس مو نیز صادق است؛ با این تفاوت که این روغن به ساقه و انتهای مو اعمال می شود.

  • روغن مو گیاهی مقرون به صرفه است

روغن های گیاهی مو نامبرده یک جایگزین بسیار مقرون ‌به‌ صرفه برای درمان موهای آسیب دیده است. این روغن ها خواص ضد التهابی قدرتمندی دارند که برای کمک به پوست و بافت مو برای احیا و ترمیم آسیب و بافت‌ فرسوده مفید عمل می کند. این دو روغن مو گیاهی ذکر شده با هزینه بسیار پایین از oil-ir.com قابل تهیه اند.