به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

آیا ریزش مو سکه ای دارید؟ این روغن رویش مجدد مو را امتحان کنید

روغن رویش مجدد مو

ریزش مو سکه ای یا (alopecia areata) نوعی از ریزش مو است، که کمتر در افراد مختلف دیده می شود؛ اما با کمک روغن رویش مجدد مو قابل درمان است. طبق گفته پزشکان متخصص، عموماً این بیماری شیوع چندانی ندارد. ریزش مو سکه ای مرتبط با سیستم ایمنی است که، بر روی پوست سر شما تاثیر می‌گذارد. با این شرط، بدن شما به اشتباه کیسه‌های ترشحی مو را به عنوان یک دشمن نگاه می‌کند. سپس بدن به کیسه‌ های ترشحی مو ( فولیکول ها ) حمله می‌کند. این مسئله باعث می‌شود که بعضی از موهای شما فرو بریزند.

با اینکه احتمال وقوع این مشکل بسیار پایین است و البته اینکه قابل درمان و پیگیری است بهتر است که با شیوه های طبیعی و گیاهی در قالب روغن مو درمان شود. روغن رویش مجدد مو طبیعی از عناصر و ساختار طبیعی تشکیل یافته است و رفته رفته با پیگیری های لازم به شما اجازه می دهد، تا از دست رفتن فولیکول های مو را کنترل کرده و آنان را مجدداً احیا کنید. البته برای تشخیص این مسئله در ابتدا امر باید به دکتر مراجعه کنید تا مطمئن شوید که مشکل قطعی ریزش مو سکه ای و آلوپسی آره آتا می باشد.

اَشکال ریزش مو سکه ای جهت درمان با روغن رویش مجدد مو

در این مطلب قصد آن را داریم تا به یکی دیگر از خواص روغن رویش مجدد مو با نام اصلی روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو  بپردازیم که می تواند، در رشد و احیای فولیکول های آسیب دیده از بیماری خود ایمنی نقش بسزایی ایفا نماید. در ابتدا باید با کلیات و جزئیات این مسئله به خوبی آگاه شویم. اگر نمی دانید ریزش مو سکه ای چیست و در اثر چه عواملی ایجاد می شود، توصیه می شود حتما این مطلب را دنبال نمایید.

سه شکل شدید از ریزش مو سکه ای وجود دارد که شامل موارد زیر است:

  • آره آتا (areata) :موی تکه‌تکه شده در سر.
  • Totalis: از دست رفتن کامل مو بر روی سر.
  • Universalis: از دست دادن همه موهای بدن.

ریزش مو سکه ای مسری نیست. این بیماری در مردان، زنان و کودکان در هر سنی ممکن است رخ دهد. با این حال، در سنین ۲۰ سالگی، در کودکان و بزرگسالان شایع‌تر است. الگوی معمول ریزش در یک یا چند لایه بوجود می آید تا روی پوست سر ظاهر شود. اینها تمایل دارند به شکل و به اندازه یک سکه بزرگ باشند. آن‌ها به سرعت رشد می‌کنند. اغلب فرد اصلا متوجه آن نمی شوند، به خصوص اگر موهای بلندی داشته باشند، که قسمت کچل را پوشانده باشد. این عکس یک تکه پوست معمولی از ریزش مو سکه ای را بر پشت سر یک مرد جوان نشان می‌دهد:

خرید روغن رویش مجدد مو

ریزش مو سکه ای

بیشتر بخوانید: 9 عامل خیلی مهم و ساده که باعث درمان قطعی ریزش مو میشود!!

نشانه‌های ریزش مو سکه ای چیست؟

قبل از بررسی تاثیر گذاری روغن رویش مجدد مو باید متوجه شویم که آیا نشانه خاصی در شروع ریزش مو سکه ای وجود دارد؟ یا اینکه این مسئله یک اتفاق نادر و خاموش است؟ علامت اصلی ایجاد ریزش مو سکه ای این است که در سر شما تکه های کوچک و بزرگ جای خالی حجمی از مو ها رخ می‌دهد. این باعث می‌شود که مناطق صاف از پوست سر در معرض آن قرار بگیرند. یک مورد خفیف از آلوپسی آره اتا با تکه های بدون مو به اندازه یک یا دو سکه آغاز می شود و در بسیاری از موارد، بعد از آن متوقف می‌شود. اما گاهی اوقات وسعت و گستردگی آن بیشتر خواهد شد. با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد.

شرایط ایجاد و پیشروی این موضوع غیرقابل‌پیش ‌بینی است؛ و چرخه ریزش مو و رویش مجدد مو می‌تواند خودش را تکرار کند. در مواردی که رویش به طور خود به خود رخ نمی دهد، می توان با درمان اصولی روغن رویش مجدد مو به جلوگیری از ریزش مو و کاهش تدریجی این مسئله کمک نمود. این موضوع قطعا عوارض کلی و جزئی رایج در درمان های تهاجمی را در بر نخواهد داشت. روغن رویش مجدد مو می تواند به کف سر و قسمت مذکور ماساژ داده شده و رشد مو ها از سر گرفته شود.

آیا می‌توان از ریزش مو سکه ای جلوگیری، یا از آن اجتناب کرد؟

برای درمان ریزش مو سکه ای با کمک روغن رویش مجدد مو باید در ابتدا امر آگاه باشید که، نمی توان از آن اجتناب کرد و یا مانند دیگر عوامل مشابه به پیشگیری با جای درمان رسید. چرا که همانطور که توضیح داده شد علت آن نامعلوم است و بین افراد متفاوت عمل می کند. البته اتفاق نظر هایی هم وجود دارد. برخی مردم بر این باورند که ریزش مو سکه ای به استرس وابسته نیست. برخی از مردم تاریخچه خانوادگی از این موضوع دارند. داشتن یک عضو خانواده درگیر با این نوع ریزش مو و یک بیماری سیستم ایمنی دیگر می‌تواند ریسک داشتن آن را افزایش دهد.

سایر بیماری‌های سیستم ایمنی شامل دیابت نوع ۱، روماتیسم مفصلی، بیماری تیروئید، لوپوس، بیماری ادیسن، و درماتیت به این مشکل مرتبط هستند. این بیماری قابل انتقال نیست با این حال یکی از گزینه های مرتبط هم می تواند محسوب شود. اگر در معاینه پزشک علت همین بیماری خود ایمنی تشخیص داده شد شما می توانید با رویه ی روغن رویش مجدد مو همه چیز را رفته رفته تحت کنترل درآورید. حتی برای اشخاصی که به دلیل وجود این بیماری مو کاشته اند نیز روغن رویش مجدد مو کار ساز عمل خواهد کرد. جای نگرانی وجود ندارد.

انتخاب روغن رویش مجدد مو

جلوگیری از ریزش مو

کنترل ریزش مو سکه ای با روغن رویش مجدد مو

درمان ها برای ریزش مو سکه ای بسته به فرد و نوع ریزش متفاوت است. البته این موضوع چیزی نیست که اظهار شود هیچ نوع درمان و یا هیچ نوع بازگشتی برای آن وجود ندارد. با مصرف روغن رویش مجدد مو موهای شما در عرض چند ماه رشد خواهند کرد. البته پزشک شما ممکن است دارو یا تجویز خاصی را در نظر بگیرد.

برای مناطق بزرگ‌تر مرتبط با ریزش مو سکه ای، ممکن است پزشک شما به شما تزریق دارو را تحت پوست شما تجویز کند. این می‌تواند به رشد موی شما کمک کند. درمان‌های دیگر ( که چه بسا بهتر است طبیعی باشند)، شامل همین روغن رویش مجدد مو می شوند که به عنوان دوست و مغذی فولیکول های موهای از دست رفته عمل می کنند و حتی می توانند برای تقویت موهایی که دچار ریزش نیز نشده اند، مناسب عمل کنند.

روش های درمانی دیگری نیز وجود دارند که ممکن است پوست شما را ملتهب نموده و به ضرر آن تمام شوند. با این حال در ابتدای امر بهتر است که به نظر پزشک خود مراجعه کنید.

زندگی روزمره و چالش های ریزش مو سکه ای

همه افرادی که ریزش مو سکه ای را تجربه کرده اند ( یا می کنند)، خوب می دانند که زندگی با این مسئله چقدر می‌تواند از نظر احساسی دشوار باشد. این موضوع بر تعامل اجتماعی و اعتماد به نفس تاثیر می‌گذارد، چرا که مردم دست‌پاچه می‌شوند و دوست ندارند کسی از این مشکل خبر دارد شود. همچنین ممکن است ناامید کننده باشد که ندانید آیا موهای شما دوباره رشد می‌کنند یا خیر. اما این فرضیه اشتباهی بیش نیست.

بیایید در نظر بگیرید که به روغن رویش مجدد مو جهت درمان، روی آورده اید. روغن رویش مجدد مو که روغن ترکیبی گیاهی سوپر میکس مو نام دارد، شما را از شر درمان های خانگی و حتی شیمیایی خلاص می کند. این روغن مو کمک می کند تا علاوه بر رویش مجدد مو آن ها را تقویت نمایید. روغن رویش مجدد مو از گیاهان طبیعی فرآوری شده است و حتی در نوع عرضه آن نیز تلاش بر سلامت و استفاده از تجهیزات و روش ارائه سالم است. شما با ماساژ روغن رویش مجدد مو سوپرمیکس به کف سر و نواحی سکه ای ایجاد شده پس از بررسی مشکل توسط پزشک می توانید در زمان مشخص رویش مجدد موهایتان را شاهد باشید.

حتی استفاده از روغن رویش مجدد مو در مورد موهای کاشته شده ( همانطور که اشاره شد ) نیز موفق عمل می کند. با این درمان علاوه بر آسانی دسترسی و پرداخت به صرفه دیگر نگران نخواهید بود و قرار گرفتن در جمع های دوستانه برایتان شبیه به یک کابوس نیست. در درمان ریزش مو سکه ای با کمک روغن رویش مجدد مو باید آگاه باشید که تنها نیستید و محصولات Oil-ir.com تا انتهای طی نمودن مراحل درمان در کنار شما هستند.

تاثیر روغن رویش مجدد مو

روغن رویش مجدد مو

بیشتر بخوانید: روغن جلوگیری از ریزش مو و پرطرفدارترین روغن رویش مجدد مو

مراقبت های ویژه درمان ریزش مو سکه ای با روغن رویش مجدد مو

در صورت وقوع این مشکل و استفاده از روغن رویش مجدد مو، بهتر است که از پوست خود با استفاده از قرار دادن یک کلاه قبل از بیرون رفتن از منزل، حفاظت کنید. این کار خطر ابتلا به آفتاب‌سوختگی و مشکلات بیشتر را کاهش می‌دهد. همچنین به پوست شما کمک می‌کند احساس راحتی بیشتری داشته باشد.

سعی کنید از استرس اجتناب کنید. یادگیری نحوه مدیریت استرس خود با تکنیکی که برای شما کارساز باشد مانند مدیتیشن یا یوگا می‌تواند به کاهش چرخه‌های ریزش مو در کنار استفاده از روغن رویش مجدد مو کمک کند. با انجام این رعایت های ساده و استفاده منظم از روغن رویش مجدد مو می توانید به سلامت پوست و موی خود کمک کنید. البته فراموش نشود که مراقبت های لازم توصیه شده توسط پزشک را نیز باید جدی بگیرید.