به صفحه های اینستاگرام ما بپیوندید
×

3 ترکیب گیاهی برای رویش مجدد مو

احتمالا ریزش مو و رویش مجدد مو را بتوانیم به عنوان یکی از بزرگترین چالش هایی که اکثر افراد در کشور های مختلف با آن مواجه می شوند، معرفی کنیم. این مسئله که تاثیر بسزایی بر روی ظاهر افراد می گذارد باعث کاهش اعتماد به نفس و حتی ضعیف شدن روابط اجتماعی هر شخصی می شود. اینکه چرا ریزش مو برای هر شخصی به عنوان یک کابوس طلقی می شود، به عدم شناسایی راه های درمانی مناسب آن بر می گردد. متاسفانه در جامعه افراد مختلف راه های دقیق و استاندارد را برای رشد مجدد مو سراغ ندارند و یا عموما سراغ روش های شیمیایی و غیر استانداردی می روند که نتایج نا مطلوبی برای آن ها بر جای می گذارد و حتی در مواردی ریزش موی آن ها را تشدید می کند. نکته بدتر و ترسناک تر ماجرا این است که پیگیری راه حل های نامناسبی نام برده که عموما هم نتایج مناسبی به ارمغان نمی آورند، فوق العاده هزینه بر است.

افرادی که دچار ریزش مو می شوند، اطلاعات کافی در خصوص روش های درمانی طبیعی ندارند. شاید هم در مواردی به این خاطر که تاثیر گذاری این روش ها کمی زمان بر است، افراد سراغ استفاده از آن ها نیایند اما واقعیت این است که بهترین راه حل برای رشد مجدد مو و یا رفع ریزش مو پیگیری درمان های طبیعی است. این دسته از درمان ها نه تنها فوق العاده کم هزینه تر هستند بلکه نتایجی با دوام و مطلوب را ارائه می کنند. در این مقاله قصد داریم شما را با 3 ترکیب گیاهی عالی برای حفظ، تقویت و رشد مو های تان آشنا کنیم و در نهایت یک پیشنهاد عالی و موثر همین خصوص به شما بدهیم؛ پس اگر قصد دارید تا از مو های تان به بهترین نحو ممکن مراقبت کنید، همراه ما باشید.

3 ترکیب گیاهی برای رویش مجدد مو

گیاهان طبیعی بهترین گزینه ها برای درمان می باشند. عدم وجود عوارض، درمان پایدار و دریافت نتیجه متناسب مواردی هستند که عموما گیاهان برای شما در فرایند های درمانی به همراه خواهند داشت. در خصوص درمان ریزش مو و رویش مجدد مو ،استفاده از گیاهان بهترین گزینه است. برای این امر گیاهان متعدد و مختلفی وجود دارند که هر کدام به نوعی به رشد، تقویت، افزایش حجم، افزایش ضخامت و… مو ها کمک می کنند. در این مطلب قصد داریم 3 تا از بهترین گیاهان موجود را برای جلوگیری از ریزش و رویش مجدد مو معرفی کنیم تا با استفاده از آن ها بتوانید موهایی زیبا و مقاوم داشته باشید.

رویش مجدد مو

 

آلوئه ورا، رزماری و اسطوخودوس سه گیاه نام برده هستند. این گیاهان هر کدام به واسطه ویژگی های منحصر بفرد شان می توانند در تقویت مو های تان موثر باشند. همانطور که گفتیم تاثیر این گیاهان به صورت دائمی بر روی مو هایتان باقی خواهد ماند. هزینه پایین و درمان با ثبات از جمله مواردی هستند که استفاده از این گیاهان برای تان به همراه می آورند! متاسفانه استفاده از روش های شیمیایی نه تنها پر هزینه هستند بلکه درمانی موقتی را ایجاد می کنند و از طرفی عوارض غیر قابل انکاری هم به همراه دارند.

تاثیر آلوئه ورا برای رویش مجدد مو

آلوئه ورا بهترین گیاه ممکن برای از بین بردن پوست مرده می باشد. از طرفی ژلی که از این گیاه خارج می شود می تواند یک مرطوب کننده عالی هم برای پوست و هم برای مو باشد. ساختار ژل آلوئه ورا شباهت خیلی زیادی به ساختار کراتین دارد! کراتین هم پروتئین تشکیل دهنده مو و همینطو تقویت کننده آن است. برای همین ژل این گیاه یک گزینه عالی برای تقویت و ترمیم مو های شما بشمار می رود.

البته توجه کنید که شما می بایست از ژل خارج شده از گیاه به صورت مستقیم استفاده کنید و دیگر بخش های گیاه برای مو های تان مناسب نیستند و می توانید از آن ها برای درمان و تقویت دیگر بخش های بدن تان استفاده نمایید. به هر حال همانطور که گفتیم شباهت بالای آلوئه ورا و ساختار مو باعث می شود که این گیاه یک گزینه با تاثیری عالی برای رفع ریزش مو و حتی رشد مجدد مو به شما بیاید.

بیشتر بخوانید : 7 توصیه طب سنتی برای رویش مجدد مو

تاثیر رزماری برای رویش مجدد مو

رزماری فوق العاده کم هزینه و در دسترس است. این گیاه را در هر محیط و منقطه ای می توانید پیدا کنید چرا که با انواع آب و هوا منطبق است و در هر جغرافیایی رشد می کند. در طب سنتی از رزماری به علت دارا بودن ویتامین های زیاد روغن می گیرند و مورد استفاده قرار می دهند.

ویتامین یکی از ضروری ترین موارد برای بقاء مو است. مو به موارد زیادی جهت رشد نیاز دارد. ویتامین های مختلف از جمله موادی هستند که می بایست به صورت منظم به مو برسند تا نه تنها مو قابل رشد باشد، بلکه ضخیم و خوش رنگ هم باقی بماند. خوشبختانه رزماری به عنوان یک گیاه کم هزینه و ارزشمند دردسترس است تا از آن در راستای بهبود سلامت مو های تان بهره بگیرید.

تاثیر اسطوخودوس برای رویش مجدد مو

اسطوخودوس بر خلاف دو گیاه نام برده قبلی بیشتر از اینکه بر روی تقویت و رساندن مواد ضروری به مو تاثیر داشته باشد بر روی از بین بردن آلودگی ها و همینطور میکروب های مختلف تاثیر دارد. روغن اسطوخودوس یک ماده ضد التهابی عالی محسوب می شود. علاوه بر این شما از این روغن جهت از بین بردن میکروب و ضد عفونی کردن بخش های مختلف بدن هم می توانید استفاده کنید. توصیه می کنیم به صورت هفتگانه و مرتب از این روغن برای بهبود وضعیت پوست سرتان استفاده کنید. بهبود پوست سر شما نهایتا به رشد سریع تر مو های جدید کمک شایانی می کند.

یک پیشنهاد عالی برای رویش مجدد مو های شما

همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم، گیاهان زیادی جهت استفاده در راستای رویش مجدد مو وجود دارند. ما در این مقاله صرفا به سه گیاه و خواص مفید آن ها برای مو های تان اشاره کردیم. شما با همین سه مورد می توانید وضعیت مو های تان را فوق العاده بهبود دهید! اما واقعیت این است که پیگیری خرید مرتب گیاهان، تبدیل آن ها به حالت های قابل استفاده و… زمان زیادی می طلبد و از طرفی اگر به این شکل دنبال شود، فوق العاده هزینه بر خواهند بود! از طرفی با این رویه شما قادر نخواهید بود تا از گیاهان زیادی همزمان و برای بهبود وضعیت تان به صورت مستمر استفاده کنید!

روغن رویش مجدد مو

روغن گیاهی سوپر میکس مو یک پیشنهاد عالی برای حذف تمام این مشکلات است. این روغن که حاوی ترکیب  40 گیاه مقوی و مناسب جهت بهبود وضعیت مو و رشد مجدد مو های تان است، یک گزینه ارزان، قابل پیگیری و کم دردسر برای شما می باشد. روغن نام برده به رشد طولی مو، افزایش ضخامت مو و رویش مجدد مو می باشد. استاندارد های موجود در این محصول تضمین کننده کیفیت و عملکرد آن است! از طرفی این محصول طبیعی هیچ عوارضی را برای شما به همراه ندارد و مصرف آن در یک دوره نتایج ایده آلی را برای شما به همراه خواهد آورد.

بیشتر بخوانید : بهترین روغن های گیاهی برای افزایش ضخامت مو